Dvigubą auksą 2018 m. Pjongčango olimpinėse žaidynėse iškovojęs vokietis Francesco Friedrichas šį pasiekimą pakartojo ir 2022 m. Pekino olimpiadoje bei laimėjo viską, ką galėjo pasiūlyti olimpinės žaidynės.

Geriausiu pasaulio bobslėjininku tituluojamas F.Friedrichas savo pasirodymą olimpiadoje užbaigė įtikinamai laimėdamas keturviečių rogių lenktynes.

Prieš tai olimpiniu čempionu F.Friedrichas tapo su tautiečiu Thorstenu Margisu, kuomet triumfavo bobslėjaus dviviečių rogių lenktynėse. Tą kartą apskritai visos trys vietos priklausė Vokietijos bobslėjininkams ir tai buvo pirmasis kartas istorijoje, kai bobslėjaus rungties olimpinius medalius iškovojo vienos šalies atstovai.

F.Friedrichas ir jo komanda – T.Margisas, Candy Baueris ir Alexanderis Schuelleris – keturis važiavimus įveikė per 3 minutes ir 54,30 sek.

Antrą vietą taip pat užėmė Vokietijos bobslėjininkai, kurių lyderis buvo Johannesas Lochneris. Kartu su Florianu Baueriu, Christopheriu Weberiu ir Christianu Raspasu jie finišavo per 3 min. 54,67 sek.

Bronza atiteko Kanadai bei jos lyderiui Justinui Krippsui, kuris su Ryanu Sommeriu, Camu Stonesu ir Benjaminu Coakwellu finišavo per 3 min. 55,09 sek.

F.Friedrichas yra laimėjęs jau 60 iš paskutinių 73 tarptautinių lenktynių, o apskirtai, net 69 iš jų džiaugėsi medaliais. Jis yra septyniskart pasaulio čempionas dviviečių rogių lenktynėse, keturiskart pasaulio čempionas keturvietėje rungtyje, penkis kartus Pasaulio taurės laimėtojas dvivietėje bei keturiskart Pasaulio taurės laimėtojas keturvietėje rungtyje.

Dabar jis yra tik antrasis pilotas istorijoje, keturis kartus laimėjęs olimpinį aukso medalį bei prisijungė prie kito vokiečio Andre Lange‘o.

Galutinėje įskaitoje Vokietijos komanda visose bobslėjaus rungtyse iškovojo 16 medalių savo šaliai, iš kurių 9 – aukso. Tuo tarpu kitos šalys džiaugėsi 14 medalių, iš kurių tik 1 – aukso.

„Mes lyg būtume girti, tačiau nesame“, – kalbėjo moterų bobslėjaus aukso medalininkė Laura Nolte. „Esame girti dėl savo laimės“.