Gairės

auristida gerliakienė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „auristida gerliakienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „auristida gerliakienė“.

Nemokamos medicinos Lietuvoje greitai gali nelikti? Prabilo apie naujus mokesčius ar didesnes PSD įmokas

Sveikatos apsaugos sistemai išgyvenant sunkius laikus ir nemažėjant gyventojų nepasitenkinimui dėl apsunkinto patekimo pas gydytojus, vis garsiau kalbama, ar su laiku už mediciną neteks patiems gyventojams daugiau susimokėti iš savo kišenės. Svarstoma tiek apie tai, ar neturėtų didėti Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos, ar galbūt atsirasti apmokamos paslaugos ir viešosiose įstaigose.

Idėja, kuri sukelia audrą: tiek trūksta medikų, kad reikėtų juos siųsti į regioną „atidirbti“ už mokslus?

Periferijos ligoninėms skundžiantis, kad ne taip paprasta čia pritraukti dirbti jaunus gydytojus, iš politikų ir pačių medikų lūpų pastaruoju metu vėl išsprūdo pasvarstymų apie tai, ar nevertėtų po valstybės finansuotų studijų jiems padirbėti regionuose privalomai. Patys jaunieji gydytojai gi atkerta, kad tai nėra geriausias sprendimo būdas. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) taip pat neslepia skepsio ir siūlo medikus pirmiausia vilioti kitais būdais.

Liūdni popieriai dėl Dulkio reformos? Medikai kalba apie didelį sistemos krachą

Kontūrus vis labiau įgaunanti gydymo įstaigų pertvarka toliau kelia bangas. Nors vienas po kito jau dygsta savivaldybių sveikatos centrai, numatyti kriterijai tam tikroms paslaugoms ligoninėse išlikti, medikų asociacijos konstatuoja, kad viskas gražiai atrodo tik ant popieriaus. Realybė, jų teigimu, gi tokia, kad greitai galima priartėti prie to, kad gydyti neliks kam.

Už gydymą mokėsime vis daugiau? Deda kortas ant stalo: į privačią mediciną stumiami tiek pacientai, tiek medikai

Milžiniškos eilės pas gydytojus gyventojus vis dažniau gena į privačias gydymo įstaigas, kur gali tekti kaip reikiant patuštinti kišenę. Tokia realybė piktina, mat žmonės nesupranta, už ką moka mokesčius, jei vizito pas gydytoją tenka laukti mėnesių mėnesiais ar net ilgiau. Medikai gi atkerta, kad dėl eilių kaltas skurdas: sistema finansuojama per mažai, o paslaugų įkainiai – apverktini.

Tuštėjantys regionai ir „autostradinė“ medicina: kaip užkaišiosime medikų stygių Lietuvoje?

Nors nuolat akcentuojama, kad Lietuvoje turime gerokai daugiau gydytojų nei kitose Europos Sąjungos šalyse, pačios gydymo įstaigos ir medikų asociacijos nenustoja garsiai kalbėti apie milžinišką medikų stygių. Trūksta jų ne tik rajonų, bet ir respublikinio lygio ligoninėse, o savivaldybės kitą kartą priverstos nertis iš kailio, norėdamos prisitraukti specialistus. Jie patys gi tikina – vien pinigai nėra svarbiausia dedamąja atvykti dirbti. 4 tūkst.

Aiškėja daugiau apie Šiaulių ligoninės medikės savižudybę: SAM apie tai sužinojo atsitiktinai?

Lietuvą apskriejus žiniai, kad nusižudė 36-erių perspektyvus Santaros klinikų chirurgas, paaiškėjo, kad dar rugsėjo pabaigoje tragiška nelaimė įvyko ir Šiauliuose. Nusižudė Respublikinėje Šiaulių ligoninėje (RŠL) dirbusi medikė, tačiau, kaip pasirodo, pranešti apie tai viešai niekas neskubėjo. Pati Sveikatos pasaugos ministerija (SAM) teigia, kad apie įvykį sužinojo tik prieš porą savaičių susitikimo su medikais metu.

Gydytojo savižudybė apnuogino karčią realybę: „Kiekvienas medikas šiandien jaučia didžiulį spaudimą“

Lietuvos medicinos padangę supurčius dar vienai tragedijai – nusižudžius 36-erių metų garsiam Santaros klinikų chirurgui, medikų atstovė Auristida Gerliakienė teigia, kad iš esmės tokios nelaimės užprogramuotos kartotis. Jos įsitikinimu, viso ko pradžių pradžia – atgyvenęs sistemos finansavimas, kuris sąlygoja ir didelius krūvius, ir medikų perdegimą. „Mes niekur neiname, bet stipriai stagnuojame.

Šių specialistų trūkumas – lyg tiksinti bomba: medikai sako ariantys tiek, kad nebepakelia krūvio

Milžiniški darbo krūviai, apverktini atlyginimai, patiriamas mobingas, medikų emigracija – slaugytojai metai iš metų vardija šio sektoriaus problemas, tačiau postūmio situacijai keisti nemato. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tuo metu tvirtina, kad atlyginimai yra didinami, nors pripažįsta, kad netolygumai išlieka dideli.

Šiaulių ligoninė jubiliejų ruošiasi paminėti su trenksmu: šventei skirta suma gali siekti 100 tūkst. eurų

180 metų jubiliejų Respublikinė Šiaulių ligoninė, panašu, užsimojo atšvęsti iš peties. Šaltinių duomenimis, šventei esą planuojama išleisti net 100 tūkst. eurų. Medikams kraipant galvas dėl tokių užmojų ligoninės vadovas gi konkrečių sumų patikslinti negalėjo ir tikino, kad šventės biudžetas dar tik planuojamas. Portalo tv3.lt šaltinių duomenimis, gruodžio 8-ąją rengiamai šventei skirta suma esą gali siekti 100 tūkst. ar galbūt dar daugiau – net iki 150 tūkst. eurų.

Ar medikai patrauks į gatves? Nebetiki pažadais apie aukso amžių – įspėja, kad raudonos linijos jau yra peržengtos

Ilgos eilės, finansavimo, žmogiškųjų išteklių stoka – šios ir kitos ne vienus metus akis badančios problemos sveikatos sektoriuje išbando ne tik gyventojų, bet ir pačių medikų kantrybę. Su ypač dideliu darbo rankų stygiumi susidurianti slaugytojų bendruomenė neslepia, kad raudonos linijos iš esmės jau yra peržengtos. Dalies darbuotojų manymu, šiandien streikas turėtų realiausią poveikį. Tiesa, jo pasekmes pirmieji pajaustų pacientai.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų