audros

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „audros“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „audros“.

Europą kankina ekstremalūs orai: šiaurę siaubia audros ir potvyniai, pietuose – karščio bangos ir gaisrai

Ekspertai įspėja, kad Europos vadovai turi greitai imtis spręsti nerimą keliančias orų tendencijas visame žemyne. Šiaurinėje žemyno dalyje temperatūra \gerokai žemesnė už vidutinę, o lietaus iškrito gerokai daugiau nei įprastai, tuo tarpu pietuose kovojama su karščio bangomis ir miškų gaisrais, skelbia portalas „Euronews“. Vien Belgijoje birželį jau devintą mėnesį iš eilės iškrito daugiau lietaus nei įprastai – tai naujas šalies rekordas, blogiausias per 119 metų.
2024-07-21

Šimonytė mažų pajamų gavėjams siūlo ne drausti turtą, o tikėtis paramos

Stiprioms audroms Lietuvoje vis dažniau naikinant gyventojų turtą premjerė abejoja, ar mažas pajamas gaunantiems gyventojams apsimoka drausti nekilnojamąjį turtą (NT) nuo gamtos stichijų – šie žmonės mokėtų mažas įmokas, todėl gautų menkas išmokas. Ingrida Šimonytė mano, kad prasmingiau paramą suteiktų valstybė ar savivalda.
98 2024-07-16

Liepą Europą talžys karščio bangos ir gaisrai: Baltijos šalyse didelė audrų tikimybė

Liepos mėnesį pietų Europoje karštis dar labiau kankins, todėl kai kuriose žemyno dalyse įsivyravusių karščio bangų ir miškų gaisrų tikrai nemažės. Pasak „Bloomberg“ apklaustų meteorologų, liepą karščiausia bus Graikijoje, Ispanijoje ir Italijoje.
2024-07-02

Šveicariją ir Šiaurės Italiją siaubiančios audros pareikalavo aukų: žuvo mažiausiai septyni žmonės

Šveicarijoje ir Šiaurės Italijoje audros sukėlė didelius potvynius ir nuošliaužas, dėl kurių žuvo mažiausiai septyni žmonės, pranešė valdžios institucijos. Trijų žmonių kūnai buvo rasti po nuošliauža itališkai kalbančioje Šveicarijos Tičino apskrityje pietinėje Alpių pusėje, skelbia portalas „Euronews“. Savaitgalį Šveicarijos pietus ir vakarus merkė smarkios liūtys. Buvo evakuotos stovyklavietės, sugriuvo tiltai, o vienas žmogus vis dar dingęs Šveicarijos Lavizzara slėnyje.
2024-07-01

Per Lietuvą eina šaltasis atmosferos frontas: kai kur kils škvalas – pasiruoškite

Puslapis „Orai ir klimatas Lietuvoje“ skelbia, kad pirmadienio dieną daugelyje rajonų prognozuojami trumpi lietūs su perkūnija, vietomis smarkūs. Rytų ir Pietų Lietuvoje vietomis galima kruša, škvalas iki 15-20 m/s, kai kur 21-26 m/s. Vakariniuose rajonuose diena jau bus gaivi, o rytuose dar turėtų spėti stipriau sušilti. LHMT prognozavo ir taip įvyko, kad naktį iš sekmadienio į pirmadienį vietomis, daugiausia vakariniuose rajonuose, praslinko trumpas lietus su perkūnija.
Aktualijos 2024-07-01

Lietuviai dalijasi vaizdais iš audros nusiaubto miesto: štai kokia kruša išdaužė viską

Trečiadienį daug kur trumpai su perkūnija palijo. Vietomis fiksuoti vėjo sustiprėjimai, krito kruša (ledėkai siekė iki 1–3 cm). Apie tai paneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Aukščiausia oro temperatūra daug kur siekė 25–30 laipsnių, o dalyje vakarinių rajonų buvo 21–24, o pajūryje ir pamaryje – vos 18–20 laipsnių. Naktį vietomis su perkūnija palijo. Oras atvėso iki 9–14, o Nidoje ir Ventėje iki 16 laipsnių. Tauragėje ir Plungėje fiksuotos smarkios liūtys.

Sinoptikai perspėja – Lietuvą užgrius liūtys su kruša: štai kur smogs daugiausiai

Trečiadienį vakarinę, pietvakarinę Lietuvos pusę šaltasis atmosferos frontas pasieks, čia bus kiek vėsiau, turėtų daugiau, su perkūnija palyti, kitur Lietuvoje tik trumpos vasarinės, liūtys su perkūnija nušniokš. Visai šiai savaitei virš Skandinavijos, Vidurio ir Rytų Europos ciklonai įsikurs, įmantriais vardais pakrikštyti-Pallavi, Nora I ir II-oji, Orinoco. Iš pietų, pietryčių vis dar šiltas ir drėgnas oras plūs. Dalinasi sinoptikė Elvyra Latvėnaitė. Ji pateikė orų prognozę.

Kepsime negailestingai, tačiau sinoptikai praneša – smogs ir liūtys su perkūnija bei kruša

Sinoptikai praneša, kad artimiausiomis dienomis šils net iki 30 laipsnių, tačiau kai kur numatomas lietus ir perkūnija. Pirmadienio dieną nelis. Vėjas pietinių krypčių, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra 25–29 laipsniai. Antradienio dieną kai kur trumpas lietus, perkūnija. Vėjas pietryčių, 3–8 m/s. Temperatūra naktį 10–15, Kuršių nerijoje 16–18, dieną 25–30 laipsniai karščio. Trečiadienio dieną daug kur trumpas lietus, perkūnija.

Žinoma sinoptikė įspėja – Lietuvoje bus tikra pekla: kitą savaitę smogs pavojingi orai

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią ateinančios savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kas laukia. Pasak jos, nors virš Skandinavijos ir Rytų Europos ilgokai „užsibuvusi“ aukštesnio atmosferos slėgio sistema silpnės ir trauksis tolyn į rytus, šiltas oras iš pietų, pietryčių vis dar plūs per Lietuvą vakariniu tos sistemos pakraščiu.

Vasaros orai žengs su trenksmu: klimatologas atskleidė, kas laukia

Kokia bus vasara ir birželis? Klimatologas, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius dalijasi pasaulio orų apžvalga ir ilgalaikėmis prognozėmis. Pasak jo, šviesiai žalią spalvą medžių lajose jau pakeitė sodriai žalia, kuri būdinga vasarai.
REKLAMA
REKLAMA

Perspėja apie artėjančią audrą – užgrius liūtys su perkūnija ir kruša: štai kada atsikvėpsime

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią šios ir kitos savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kas laukia. Pasak jos, kol kas didesnių pokyčių „orų virtuvėje“ ir nesimato.

Prognozuoja stiprią sezono audrą: bus tikra pekla – ne tik smogs karštis, lietūs ir perkūnijos

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią šios ir kitos savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kas laukia. Pasak jos, atėjo pavasario pabaigoj vasara, ir pasiliks. Kol kas tai tikrai. Orų „virtuvėje“ nieko naujo. Vis dar tas pats, virš Skandinavijos ir šiaurės vakarų Rusijos, nusitęsęs sausas anticiklonas. Stiprėja ir plečiasi į pietryčius.

Anykštėnas negalėjo patikėti, ką rado miške: siunčia žinią visiems

Šis pavasaris nustebino pirmaisiais grybais. Anykščių miškuose jau rasti pirmieji raudonviršiai. Žmonės pradėjo dalintis, kad ir kitur galima rasti pirmųjų grybų. „Gegužės 21 diena 18:48 val. Anykščiai. Na ką, jau pradėjau grybų sezoną“, – po nuotraukomis skelbė vyras. Kai kurie gyventojai išvydę nuotraukas negalėjo atsistebėti, o kiti taip pat metė nuotraukas, kad ir kitose regionuose galima rasti raudonviršių, lepšių. „Super. Jau ir aš radau“, – džiaugėsi Dalia. „Šaunu.

Akimirka iki nelaimės: parodė, kodėl per audrą reikia būti ypač atidiems

Jungtinėje Karalystėje siaučianti audra „Henk“ pridarė nemalonumų pietinės Anglijos gyventojams. Socialiniuose tinkluose išplito vaizdo įrašas, kuriame matyti judriame kelyje nuvirtęs medis, kuris vos nekliudė pravažiuojančio automobilio. Prie durų įtaisyta vaizdo stebėjimo kamera užfiksavo akimirką, kai sausio 2 dieną Bexleyheath miestelyje į pietryčius nuo Londono audros metu ant kelio virto didelis medis.
2024-01-03

Per audras Ukrainoje, Rusijoje ir Moldovoje žuvo mažiausiai 13 žmonių

Uraganiniai vėjai, snygis ir potvyniai Ukrainoje, Rusijos pietuose ir Moldovoje pirmadienį nusinešė mažiausiai 13 gyvybių, pranešė pareigūnai. Audra, kurią Rusijos žiniasklaida vadina didžiausia per šimtmetį, nuo sekmadienio siautė Dagestano, Krasnodaro ir Rostovo regionuose, rusų okupuotose Ukrainos Donecko, Luhansko, Chersono, Zaporižios srityse ir aneksuotame Kryme. Rusijos energetikos ministerija paskelbė, kad elektros tiekimo sutrikimai paveikė apie 1,9 mln. žmonių.
2023-11-28

Sinoptikė įspėja – Lietuvos link atkeliauja audringas ciklonas, štai ką atneš

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Elvyra Latvėnaite praneša, kokie orai laukia šią ir kitą savaitę. Pasak sinoptikės, link Lietuvos keliauja audringi ciklonai, kurie kabins ir mūsų kraštą. Kol kas, porai dienų, laukiame ramesnių, kiek sausesnių, bet vėsokų, o naktimis ir šaltokų, orų. Nuo trečiadienio per Skandinaviją vėl audringi ciklonai iš vakarų, šiaurės vakarų keliaus. Mus vėl lietaus debesimis užkabins, vėl vėjai dūkaus, bet bus jau šilčiau.

Per audras Pietų Kinijoje žuvo 7 žmonės, į laisvę ištrūko 70 krokodilų

Per audras Pietų Kinijoje žuvo mažiausiai septyni žmonės, o iš vieno ūkio ištrūko per 70 krokodilų. Maomingo mieste pabėgus krokodilams, aplinkiniams gyventojams patariama niekur neiti iš namų, sakoma Kinijos žiniasklaidos pranešimuose. Maomingas yra netoli pakrantės vakarinėje Guangdongo provincijoje. Vienas gelbėtojas sakė, kad pabėgo 69 suaugę krokodilai ir šeši jaunikliai. Kai kurie ropliai jau sugauti, bet operacija buvo sunki, nes ežeras, kur jie yra, labai gilus, sakoma pranešimuose.
56
2023-09-12

Skubiai perspėja gyventojus: link Lietuvos artėja stipri audra ir škvalas

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba perspėja gyventojus apie artėjančią labai smarkią audrą. Sinoptikai įspėja, kad trečiadienį daug kur bus perkūnija. Vietomis smarkiai lis ir kris kruša.

Įspėjimas Lietuvai dėl 1 audrų lygio: ragina stebėti dangų

Remiantis Estofex, kur pateikiama galimų audrų prognozė Europoje, grupėje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ įspėjama dėl 1 audrų lygio Lietuvoje. „Artėjant šeštadieniui baisumai prognozėse po truputį menko, bet visai neišnyko, tačiau situacija piešiama ne tokia rimta, kaip dar atrodė kokį ketvirtadienį. Iki sekmadienio ryto mūsų šalies teritorijoje, prognozuojama, praslinks liūtys, iškris kruša, o pavienėse vietovėse galimi vėjo sustiprėjimai.

Perspėja apie artėjančią audrą: netrukus Lietuvą užgrius liūtys su perkūnija – pasiruoškite

Lietuvoje vėl prognozuojamos liūtys, vasariškos audros su perkūnija. Gyventojai puikiai dar pamena prieš kiek daugiau nei savaitę Lietuvoje praūžusią audrą, kuri pridarė labai daug nuostolių. Sinoptikai ragina pasiruošti ir šį kartą. Kontrastų Lietuva. Vakariniuose rajonuose formuojasi ir slenka vasariškos audros , o žemyno gilumoje saulėta ir net 8-10 laipsnių karščiau. Nuo pirmadienio bus gaiviau visoje šalyje. Pasak sinoptikų, penktadienį vietomis palis, kai kur smarkokai ir su perkūnija.

Pamatę vasaros rezultatus pajūrio verslininkai nebegali tylėti: „Tikrai nelepina“

Tikra tipinė lietuviška vasara, kur turistų kiekis mažesnis, o dėl nepalankaus oro atostogos planuojamos paskutinę minutę, taip apie praeinančią vasarą atsiliepia pajūrio verslininkai. Ar netrūko poilsiautojų? Ar jie taupo? Kiek pakilo kainos? Apie tai papasakojo pajūrio atstovai.

Klimatologas perspėja apie niūrią ateitį: štai, kaip klimato kaita lemia ekstremalius reiškinius

Prieš kelias dienas vakariniuose rajonuose kilo labai smarki liūtis, ypač daug prilijo Klaipėdoje, kur, preliminariais duomenimis, pasiektas stichinio lietaus kiekis. Tikra Venecija buvo virtęs ir Vilnius. Pasak klimatologo Donato Valiuko, ateinančiomis dienomis audringumas tikrai rims ir mažės. Klimatologas papasakojo plačiau, ko galime sulaukti. Lietuvoje siautėjo labai smarkios audros.

Įspėja gyventojus dėl audrų pridarytos žalos: štai, ką būtina daryti nedelsiant

Per Lietuvą slenka lietus su perkūnijomis, o vietomis ir su kruša. Vėjas vartė medžius, smarkios liūtys sėmė gatves, o iš dangaus pažirę ledėkai kapojo daržus, namų stogus ir automobilius. Sinoptikai prognozuoja, jog šį mėnesį dar sulauksime krušų ir liūčių su perkūnija. Lietuvišką vasarą netikėtai nuvilnijančios galingos liūtys – mažai tautiečius stebinantis reiškinys.

Dalijasi vaizdais iš liūčių ir potvynių nusiaubto Londono: siunčia geltoną perspėjimą

Vyras buvo išgelbėtas iš furgono, o 14 žmonių buvo evakuoti į saugią vietą, trečiadienio vakarą Londone prasidėjus smarkioms liūtims ir kilus dideliems potvyniams. Ketvirtadienio rytą potvyniai tęsėsi. Apie 40 ugniagesių buvo iškviesta į įvykio vietą Wemblyje, kur maždaug vienos kvadratinės mylios plotas buvo užlietas iki metro gylio potvynio vandeniu.

Sinoptikai įspėja – bus pekla: karštis maišysis su lietumi ir perkūnija

Artimiausiomis dienomis bus vasariškai šilta, tačiau saulėtas dienas gali drumsti stiprus lietus su perkūnija, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikai.  Ketvirtadienio naktį vietomis trumpai palis, galima perkūnija. Vėjas pietinių krypčių, 4–9 m/s, pajūryje iki 13 m/s. Žemiausia temperatūra 13–18 laipsnių šilumos. Dieną daug kur trumpi lietūs, vietomis su perkūnija. Kai kur lis smarkiai.

Kanaruose – tropinės audros šėlsmas: tūkstančiai atostogautojų įstrigo oro uostuose

Šią savaitę Kanaruose atostogavę turistai turėjo progą savo kailiu patirti, ką reiškia tropinės audros šėlsmas. Ir tai – dar ne viskas. Dėl prastų oro sąlygų atšaukus daugumą skrydžių, tūkstančiai atostogautojų įstrigo oro uostuose ir negali grįžti namo. Gran Kanarijoje ir kitose Kanarų salose praūžusi audra Hermina čia smogė kaip reikiant. Hermina išjudino net milžiniškas uolienas, kurios suniokojo ir automobilius, ir namus bei su šaknimis išrovė šimtamečius medžius.
2022-09-27

Po žiemos audrų į paplūdimius sugrįžo du trečdaliai smėlio, Kuršių nerijoje – trečdalis

Po siautusių žiemos audrų į krantą žemyninėje dalyje sugrįžo apie 60 proc. nuplauto smėlio, o Kuršių nerijoje – apie 30 proc., sako mokslininkai.  Audrų niokotus pajūrio ruožus po audros ir gegužę pakartotinai aplankė Gamtos tyrimų centro mokslo darbuotojai Gintautas Žilinskas ir Darius Jarmalavičius.  „Situacija pajūryje pagerėjo ir pakankamai neblogai. Žemyno krante sugrįžo apie 60 proc.
Aktualijos 2022-06-24

Audros smūgiai pridarė daug žalos – virto medžiai, trankėsi žaibai: perspėja dėl ledėkų ir automobilių

Po smarkios liūties ir krušos ketvirtadienio vakarą audra slinko per Vilnių, Kauną ir kitus miestus. Krito nejuokingi ledėkai, kurie iškapojo daržus, medžius, daužė stogus ir padarė duobeles ant automobilių. Lietuvoje siautė ir žaibai. Klimatologai perspėja, kad artimiausiomis dienomis numatomi audringi ir labai tvankūs orai. Karštį plaus lietus, talžys vėjas, laukia ne tik perkūnija, bet ir škvalas, ir kruša.

Vokietiją nusiaubus stichinei liūčiai, žuvo daugiau nei 30 žmonių, dešimtys dingo

Vokietiją nusiaubus stichinei liūčiai, žuvo daugiau nei 40 žmonių, dešimtys laikomi dingusiais be žinios. Potvynių nusiaubtuose regionuose – vaizdai lyg po karo: sugriuvę namai, purvo užversti automobiliai, išrauti medžiai. Liudininkai sako, kad nieko panašaus nėra regėję. Vokietijos vakaruose esančiame Šuldo miestelyje – apokaliptiniai vaizdai. Sunku patikėti, kad tiek žalos pridarė praūžusi liūtis.
2021-07-15

Kol Lietuvą kaitina saulė, Europą siaubia negailestingos vasaros audros

Kol pas mus svilina saulė, kai kur Europoje jau siaučia negailestingos vasaros audros. Belgijoje galingas viesulas sužalojo beveik dvi dešimtis žmonių ir smarkiai apgadino dešimtis namų. Audra didelius medžius su šaknimis vertė ir Olandijoje. O britai šiandien ankstų rytą atsikėlę pasveikinti ilgiausios metų dienos – per debesis taip ir neišvydo kylančios saulės.
2021-06-21

JAV pasiekęs uraganas šiurpina žmones: „Tiesiog kiekvieną vakarą meldžiu Dievo, kad bent jau turėtume namą“

Uraganas „Delta“ penktadienio pavakare pasiekė Luizianos pakrantę, nešdamas smarkius vėjus ir „pavojų gyvybėms keliančią“ štorminę patvanką į teritorijas, prieš mažiau kaip du mėnesius nuniokotas kitos smarkios audros. „Delta“ tapo 10-ąja per šiuos metus JAV teritoriją pasiekusia pavadinimą gavusia audras, nurodė meteorologai. Tiek daug audrų dar nebuvo užfiksuota per visą stebėjimų istoriją.
2020-10-10

Žaibo nutrenktas klaipėdietis savo poilsio prie ežero nepamirš visą likusį gyvenimą

Dažnėjant audroms, daugėja ir žaibo sukeltų nelaimių ir nuostolių. Ugniagesiai ir fizikai perspėja – žaibams marginant dangų, jokiu būdu nerekomenduojama bandyti kartais ir itin dramatiškų gamtos spektaklių fotografuoti – tokie veiksmai žaibą kartais gali privilioti. Ko tikrai nebedarytų ir kaip saugotųsi, pasakoja žaibo nutrenktas, bet išgyvenęs klaipėdietis. „Tiesiog nuvažiavom prie ežero, ir tuo metu labai žaibavo.

Drastiškos orų permainos – jau netrukus: atsisveikinsime su tropinėmis audromis

Lietuvą jau kelias dienas iš eilės siaubia škvalai, skirtingų miestų gyventojai stebi viesulus, iš dangaus stambiais gabalais besipilančią krušą ir naktimis padanges raižančius žaibus. Nors nežinia, ar šią vasarą tokių reginių matysime taip gausiai, klimatologai įtaria, kad ateityje jie kartosis vis dažniau. Seniai regėto stiprumo audra per Lietuvą pradėjo ristis dar sekmadienį, o pirmadienį Lietuvos gyventojai turėjo progą stebėti rečiau šalyje matomus reiškinius – stambią krušą ir viesulą.
Aktualijos 2020-06-09

Klimatologas Arūnas Bukantis apie tai, kokia šiemet bus lietuviška vasara

Lietuvą maudė liūtis ir kruša. Bene visoje šalyje tautiečiai fiksavo galingus gamtos reiškinius: kiaušinio dydžio ledokšnius, pliaupiantį lietų, žaibus su perkūnija. Na, o po lietingos nakties prasidėjo šiais metais dar neregėti karščiai.  Kiek tokie škvalai gali tęstis ir kiek tokios galingos krušos būdingos mūsų birželiui, klausiame klimatologo profesoriaus Arūno Bukančio. Laba diena.

JAV pietuose per audras žuvo mažiausiai 11 žmonių

JAV pietuose per smarkias audras, kai tornadai ir stiprūs vėjai vartė automobilius, griovė namus ir nutraukė elektros tiekimo linijas, žuvo mažiausiai 11 žmonių, paskelbė pareigūnai. Audros kai kurias pietinių valstijų dalis užklupo penktadienį, o sekmadienį turi slinkti į rytus ir šiaurę, pranešė Nacionalinė meteorologijos tarnyba, kuri keliose valstijose paskelbė perspėjimus dėl potvynių ir tornadų. Tarp žuvusiųjų yra policininkas ir ugniagesys, iškviesti į avarijų vietas.
2020-01-12

Europą talžo audros: skaičiuojamos aukos, uždaromi oro uostai

Dėl Ispanijoje, Portugalijoje ir Prancūzijoje siautusios audros žuvusių žmonių skaičius šeštadienį padidėjo iki aštuonių, meteorologams regione prognozuojant tolesnį stiprų vėją ir liūtis. Šeštadienį mirė 32 metų moteris iš Pietų Korėjos, kurią penktadienį į galvą sužeidė nuo pastato Madrido centre kritusios nuolaužos, pranešė pareigūnai.
2019-12-22

Klimato kaitos žala Lietuvoje: labai šaltos žiemos nebuvo nuo 1987-ųjų, tai erkės ir karaliauja

Klimatologijos profesorius Egidijus Rimkus sako, kad klimato kaita kasdien paliečia mus visus. Tai, pasak mokslininko, ne tik iki šiol nematyti karščiai ar degantys miškai nuo Sibiro iki Amazonės, bet ir didėjančios maisto kainos, į Europą plūstantys pabėgėliai ir katastrofą žadantys tirpstantys ledynai. Tiesa, profesorius E. Rimkus sako, kad tai, ką matome kasdien, nėra klimato kaita, tai – orai. Klimato kaita vyksta lėčiau, bet paskutiniu metu ji matoma net plika akimi.

Įspėja dėl audrų: vakare liūtys plaus pusę Lietuvos, kai kur su kruša

Šį vakarą ir artimiausią naktį Lietuvoje susidarys gana įdomi ir sudėtinga situacija. Per šalį nušniokš vasariškos audros, kurios vietomis gali būti smarkios, praneša Orai ir klimatas Lietuvoje. Smarkiausios audros ir lydintys pavojingi reiškiniai labiausiai tikėtini rytinėje, pietrytinėje ir pietinėje šalies dalyse (pažymėta raudonai žemėlapyje). Kitur liūčių su perkūnijomis ir vėjo sustiprėjimais taip pat gali pasitaikyti tačiau jos neturėtų būti labai intensyvios.
Orai 2019-06-26

Partizanų likimai: 7 kulkos, tremtis ir priesaika amžina meile

Laisvės premija sekmadienį apdovanoti septyni Lietuvos partizanai šalies nepriklausomybės sulaukė išvengę mirties bausmės, tačiau patyrė žiaurius kankinimus bei tremtį sovietų lageriuose. Jų likimus, remdamasi viešai prieinamais istoriniais šaltiniais, pačių kovotojų liudijimais, sekmadienį visuomenei pristatė parlamentarė konservatorė, Laisvės premijų komisijos pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Bronislovas Juospaitis-Direktorius, į partizanų gretas įstojęs 1944-aisiais.

Marius Dubnikovas apie naujus JAV muitus: tai gali pagerinti artimų šalių ekonomikos augimą

JAV prezidentas D. Trumpas įveda naujus muitus į JAV iš Kinijos įvežamoms prekėms. Tai jau ne primas kartas, tačiau šį kartą tai labai plataus masto apmokestinimas, kuris apims daugiau nei 5000 prekių: nuo ryžių iki kėdžių bei elektronikos prekių. Prekybos apimtys, kurias palies muitai, sudaro 200 mlrd. JAV dolerių per metus. Jau sekančią savaitę bus įvedamas 10 proc. mokestis, o vėliau palaipsniui jis didės iki 25 proc.

Grėsminga orų permaina: stiprėjančios audros užklups mažiausiai to tikintis

Pasaulio orus lemianti Atlanto vandenyno srovių sistema dabar cirkuliuoja silpniausiai per pastaruosius 1,6 tūkst. metų, todėl klimatas gali tapti dar sunkiau prognozuojamas, trečiadienį perspėjo mokslininkai. Žurnale „Nature“ paskelbtos dviejose studijose daroma išvada, kad sistema, žinoma kaip Atlanto meridianinė cirkuliacija, silpnėja, ir šis faktas patvirtina jau seniai mokslininkų keliamas prielaidas.
2018-04-14

JAV užgriuvo mirtį nešantys tornadai

JAV pietryčių valstijose virtinę tornadų suformavusi smarkių audrų sistema šipuliais pavertė daugybę kilnojamųjų namelių ir pridarė kitokių nuostolių bei nusinešė mažiausiai 18 žmonių gyvybių, dvi dienas siautėdama regione, pranešė pareigūnai. Savaitgalį praslinkusios audros sukėlė pavojų milijonams žmonių. Vėtros ir viesulai griovė namus, vartė medžius ir sukėlė kitokios žalos labiausiai nukentėjusiose gyvenamosiose teritorijose nuo Misisipės iki Džordžijos.
2017-01-23

Per audras ir liūtis rytinėje Kinijoje žuvo 51 žmogus

Kinijos rytinėje Džiangsu provincijoje per audras ir liūtis žuvo 51 žmogus, sužeista dar dešimtys, ketvirtadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ Jančengo miestą ketvirtadienį maždaug 14 val. 30 min. (9 val. 30 min. Lietuvos laiku) užklupusi audra nuo žemės šlavė namus, sakoma pranešime. Vėjas, kurio greitis siekė iki 125 kilometrų per valandą, siaubė miestą ir apylinkes, apgadindamas daugybę namų.
2016-06-23

Australijoje siaučia dar neregėta audra

Australijos rytų pakrantei smogusios audros, kurios sukėlė dideles bangas Sidnėjaus paplūdimiuose, nusinešė bent tris žmonių gyvybes, o keletas kitų žmonių dingo, pirmadienį pranešė policija, prasidėjus valymo operacijoms. Nuožmios audros talžė rytų pakrantę praeitą savaitgalį ir sukėlė potvynių Naujajame Pietų Velse, o didelės bangos smarkiai nuardė krantus. Vienoje vietoje jūra pasiglemžė baseiną, įrengtą prie vieno pajūrio namo.
2016-06-06

Net ir siaučiant pražūtingoms audroms Filipinai nepamiršta Kalėdų

Kalėdinė nuotaika išties visagalė ir leidžia bent trumpam pamiršti net didžiausius rūpesčius. Filipinuose šiomis dienomis gyvenimas tikrai nesaldus – siaučia audros, viesulai drasko namus ir pliaupia nesibaigiantis lietus... Tačiau net lietus trumpam nustoja lijęs, kad filipiniečiai galėtų pasidžiaugti kasmetiniu kalėdinių žibintų festivaliu. Vaizdai iš Filipinų Kalėdų sostinės išties įspūdingi, tad kviečiame ir jus pasimėgauti.
2015-12-20

Kęstutis Smirnovas: pagrindinis kitų metų tikslas – įsitvirtinti Europoje

Lietuvos graplingo federacija Zarasuose surengė turnyrą, kuriuo vainikavo įspūdingą 2015 metų sezoną. Turnyre dėl geriausiųjų vardo varžėsi Aukštaitijos ir Suvalkijos sportininkai, o absoliučiu nugalėtoju tapo Šakių „Audros“ auklėtinis Linas Sniečkus. „Šis turnyras mums buvo netradicinis, nes ant skirtingų tatamių kovojo skirtingų sporto šakų sportininkai. Vienoje pusėje aiškinosi graplingo meistrai, kitoje pusėje – šotokan karatė.
2015-12-16

Gydytojai: įmanoma išvengti paauglystės audrų

 Lina Abromavičienė  Visiems gerai žinoma, kad paauglystė yra vienas sudėtingiausių periodų žmogaus gyvenime. Būtent paauglystėje formuojasi žmogaus asmenybė, jo vertybės. Dažnai jos nekinta visą gyvenimą ir lemia jauno žmogaus ateities pasirinkimus ir svarbiausius sprendimus. Tačiau daugelis tėvų paauglišką vaikų maištą sunkiai priima, todėl per daug vaikams moralizuoja, o perdėtos kontrolės jaunimas negali pakęsti.
2014-04-17

Ateinančios vėtros ir šalčiai: grėsmė likti be stogų, vandens ir šilumos

Sinoptikams prognozuojant vėjuotus orus bei šaltį, draudikai primena Lietuvos gyventojams apie būtinybę pasirūpinti savo namais, namų kieme esančiais daiktais ir automobiliais. Pasak draudimo ekspertų, tinkamai pasiruošus, galima išvengti gamtos padarytų nuostolių. „Praėjusio savaitgalio audra dažniausiai plėšė namų stogus. Gyventojus raginame įvertinti stogo būklę, o galimus plyšius, netvirtai besilaikančias dalis sutvirtinti.
Lietuva 2013-12-05

JAV siautėjantys tornadai neša mirtį: žuvo mažiausiai penki žmonės

Mažiausiai penki žmonės žuvo, o dar dešimtys buvo sužeisti sekmadienį per smarkias audras ir tornadus JAV Vidurio Vakarų regione, pranešė pareigūnai, kurie perspėjo, kad aukų ir nukentėjusių skaičius dar tikriausiai padidės. Buvo atšaukti skrydžiai, o dešimtys tūkstančių namų liko be elektros. Smarkūs vėjai vartė automobilius ir didelius medžius, traukė elektros laidus. Didelė dalis Vašingtono miesto Ilinojuje buvo sulyginta su žeme.
2013-11-18

Audros potvynių duomenys žada šylančiam pasauliui daugiau uraganų

Tebevykstant diskusijoms, kokią įtaką audroms turi pasaulinis atšilimas, mokslininkai, tirdami audros potvynius, rado, kad uraganų ateityje turėsime daugiau ir stipresnių. Atmosferinių reiškinių statistika ir prognozavimas yra sudėtingi dalykai, kad meteorologai nuolat ieško būdų pagrįsti vienokias ar kitokias prognozes ir išpręsti ginčius dėl pasaulinio atšilimo poveikio ekstremalių atmosferinių reiškinių dažniui ir stiprumui.
2013-03-19
Į viršų