arūnas grušas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „arūnas grušas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „arūnas grušas“.

Jūrų muziejuje sveikstantiems ruoniukams bus suteikti išskirtiniai vardai: išradingumas pribloškia

Jau šį šeštadienį, gegužės 18-ąją, minint Tarptautinė muziejų dieną, Lietuvos jūrų  muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre 12 val. rengiamos Žemaitiškos ruoniukų vardynos. Jų metu bus apdovanoti Žemaitiškų vardų konkurso nugalėtojai, o lankytojai supažindinti su centro globotiniais. Baltijos pilkųjų ruonių jaunikliais besirūpinantis Jūros žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas, sako, kad šiemet centre gydoma 19 ruoniukų.
2024-05-15

Lietuvos jūrų muziejaus Reabilitacijos centre – rekordinis skaičius ruoniukų

Lietuvos jūrų muziejaus Reabilitacijos centre – rekordinis skaičius ruoniukų. Šiuo metu biologai ten slaugo net 16 nusilpusių ir bangų į krantą išmestų mažylių. Gimęs ruonis sveria apie 15 kilogramų, o į biologų rankas pateko vos 11–12 kilogramų mažyliai. Tad dabar ruonius slaugantys centro darbuotojai džiaugiasi galintys pamiegoti bent keturias valandas per parą.
Aktualijos 2023-04-18

Lietuvos jūrų muziejuje – pirmasis šiemet Baltijos jūros išmestas ruoniukas: „Galvojom, kad jau miršta“

Lietuvos jūrų muziejuje – pirmasis šiemet Baltijos bangų į krantą išmestas ruoniukas. Nusilpusį mažylį bangos išskalavo per audrą, tad jį ėmėsi globoti biologai. Ir ruoniukui tikrai pasisekė labiau nei dešimtims ankstesnių tokio pat likimo jo brolių ir sesių. Mat mažylis yra pirmasis naujojo reabilitacijos centro pacientas, kuriame gaus profesionalią ir visapusę pagalbą bei nepalyginamai didesnius šansus išgyventi.

Klaipėdiečiai išgelbėjo dvi ruonių jaunikles: štai, kaip jos gyvena dabar

Praėjusį ketvirtadienį į Baltijos jūrą paleistos paskutinės dvi Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojų pernai išgelbėtos ruonių jauniklės. Atsisveikinti su ruoniukėmis jų prižiūrėtojams nebuvo sunku, o muziejaus biologų komanda jau ruošiasi priimti naujuosius „pacientus“. Jie bus apgyvendinti moderniame Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre, prie kurio statybų prisidėjo ir „Lidl“ prekybos tinklo pirkėjai.
2023-02-24

Į jūrą paleisti 8 ruoniukai: jie bus stebimi prie nugaros pritaisytais siųstuvais

Biologai į Baltijos jūrą paleido 8 išslaugytus ruoniukus. Nusilpusius mažylius bangos į pakrantę išmetė pavasarį, biologai juos slaugė, o dabar atėjo metas jiems keliauti namo į laisvę. Prie gyvūnų nugarų specialistai pritaisė siųstuvus, kurių pagalbą galės stebėti, kaip ruoniams sekasi savarankiškas gyvenimas. Nepaisydami garsaus pasipiktinimo, Lietuvos jūrų muziejaus baseine į tinklus biologai kelia ruoniukus.
Aktualijos 2022-09-23

Į laisvę iškeliauja pirmieji šiemet jūrų muziejuje slaugyti 8 ruoniukai

Į laisvę iškeliavo dar aštuoni Jūrų muziejuje slaugyti ruoniukai. Ten jie pateko šiais metais visai nusilpę ir išmesti Baltijos į krantą. Muziejaus biologai juos slaugė, kol gyvūnai sustiprėjo, ir dabar jau patys gali susirasti maisto ir nevaržomai gyventi natūralioje aplinkoje. Lietuvos jūrų muziejuje šnypščia ir kitaip nepasitenkinimą rodo būrys ruoniukų. Gyvūnai nesupranta, kodėl pusmetį juos slaugę ir globoję biologai dabar sugalvojo sukišti į tinklus.
Aktualijos 2022-06-20

Ruoniukai Klaipėdoje kovoja dėl gyvybės

Lietuvos jūrų muziejuje – ruonių jauniklių antplūdis, tik džiaugsmo maža – visi ruoniukai apkandžioti, silpni ir ligoti, rasti išmesti bangų į krantą. Paskutinius keletą metų ruonių jauniklių „derlius“ muša rekordus – Baltijoje ruonių patelės neišmaitina savo vaikų. Lietuvos jūrų muziejaus baseine į krantą išlipę džiūva Spurga, Plocius ir Sarmata. Šie trys ruonių jaunikliai – stipriausi iš visų dvylikos, per balandį rastų Lietuvos pakrantėse.
Aktualijos 2019-04-27

Neįprastas reginys: ruoniukai išleidžiami į laisvę

Lietuvos jūrų muziejuje – atsisveikinimo nuotaikos. Po pusmetį trukusio slaugymo, į Baltijos bangas grąžintas rekordinis skaičius pilkųjų ruonių. Tačiau muziejininkų tokios tendencijos nedžiugina: klimatui keičiantis, mirštančių ir leisgyvių ruoniukų kiekvieną pavasarį mūsų pakrantėse – vis daugės. Į Smiltynės paplūdimį atriedėjo Lietuvos jūros muziejaus traktoriukas, o jame – ypatingas krovinys: penki ruoniukai. Dar penki netrukus bus atvežti.
Aktualijos 2018-11-07

Žiaurumo rekordas pajūryje: Lietuvos žvejai verslininkai įtariami masiniu žudymu

Žiaurus rekordas pajūryje: bangos į krantą per gegužę išmetė net 25 negyvus ruonius. Neabejojama, kad visi jie nužudyti: nušauti, nudurti arba uždaužyti. Tiek negyvų ruonių mūsų pakrantėse nėra buvę, specialistai įtaria žvejus verslininkus, šie ginasi, kad negyvų ruonių bangos atplukdo iš Švedijos. Įspėjame, kad vaizdai siužete sukrečia. Lietuvos jūrų muziejaus biologas Arūnas Grušas rodo šiurpias nuotraukas: vien per gegužę mūsų pakrantėse rasti 25 negyvi ruoniai.

Džiugi žinia jūrų muziejuje: pasveikę sužalotos ruoniukės, paleistos į jūrą

Lietuvos jūrų muziejus pirmadienį į Baltijos jūrą paleido dvi pagydytas ruoniukes – Popkę ir Šmikę. „Jos keliaus ten, kur yra jų brolių ir sesių bandos. Prie Lietuvos pakrantės ruoniai negyvena, tik atmigruoja paskui čia plaukiančius žuvies būrius. O gausios jų kolonijos – prie Švedijos ar Estijos Saremos salų, tikėtina, kad mūsų augintinės link ten ir trauks“, – muziejaus pranešime teigia Lietuvos jūrų muziejaus Jūrų paukščių ir žinduolių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų