arnas neverauskas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „arnas neverauskas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „arnas neverauskas“.

Naujas draudimas: mėtos skonio nebeliks ir kaitinamojo tabako gaminiuose

Mėtos skonio ir kvapo greitai nebeliks ir kaitinamojo tabako gaminiuose. Lietuva artėja Europos Sąjungos direktyvos link. Jau uždraustos mėtinės cigaretės – ne išimtis bus ir kaitinamojo tabako gaminiai. Tačiau kai kurie abejoja, ar tikrai šie draudimai išspręs rūkymo problemas ir ar nenutiks dar blogiau – po draudimų atsivėrus nelegaliai ir nereguliuojamai rinkai žmonės ims rūkyti nežinia ką. Mėtinio kaitinamojo dūmelio mėgėjams dienos suskaičiuotos.

Rūkantiems – dar vienas draudimas: šįkart neliks kaitinamojo tabako su skoniais

Europa apsisprendė padaryti galą kaitinamajam tabakui su skoniais. Lietuva pagal kaitinamojo tabako rūkymą yra tarp pirmaujančių šalių Europoje, o Vilnius net laikomas kaitinamojo tabako sostine. Sveikatos apsaugos ministerija tvirtina, kad pašalinus iš rinkos kaitinamojo tabako skonius, rūkančiųjų mastas turėtų drastiškai sumažėti. Su pokyčiais susitaikę gamintojai sako, kad atsisakius tokių gaminių į Europą plūs kontrabanda.

Parduotuvėse rūkalus teks pirkti kitaip: atsiras nauji užrašai

Parduotuvių vitrinose cigarečių, kaitinamojo tabako, elektroninių cigarečių skysčių bei kitų panašių gaminių gyventojai nebematys. Parduotuvėse vietoj rūkalų atsiras nauji užrašai. Valdantieji kartu su opozicija vieningai priėmė pataisas, kurios įpareigoja parduotuves viešai nedemonstruoti tabako gaminių: šias prekes pardavėjos turės klientams paduoti iš po prekystalio, stalčiaus ar kitos nematomos vietos.

Gyventojai pakraupę dėl el. cigarečių: „Dabartiniai pirmokai visi su „veipais“

Seimas bando lopyti elektroninių cigarečių ir jų skysčių pardavimo spragas. Pirmiausia nusitaikė į užsienyje registruotas, Lietuvos rinkai skirtas internetines parduotuves, kurios esą jau greitai nebebus lengvai pasiekiamos. Parlamentarai taip tikisi apsaugoti vaikus ir paauglius, kurių rankose vis dažniau atsiduria elektroninės cigaretės.

Patikrino, ar veikia draudimas pardavinėti el. cigarečių skysčius su skoniais – rezultatai nustebino

Nuo liepos įsigaliojęs draudimas pardavinėti elektroninių cigarečių skysčius su braškiniais, bananiniais ar kitais patraukliais skoniais neveikia. Dalis verslininkų vis dar ramia sąžine pardavinėja anksčiau atsivežtų skysčių likučius, o kiti stengiasi paslėpti skonį: keičia pakuotes, malonius aromatus maišo su tabako skoniais. Pasirodo, parduotuves tikrinančios institucijos gudraujančio verslo bausti negali, nes neturi laboratorijos, kuri galėtų tikrinti įtartinų skysčių sudėtį.

Elektroninių cigarečių prekyba užsiimantys verslininkai: įsigaliojus naujam draudimui, suklestės šešėlis

Nuo rytojaus parduotuvėse nebeliks elektroninių cigarečių su skoniais. Įsigalioja naujas draudimas, kuris nuo liepos pirmosios leis verslininkams prekiauti tik tabako skonio gaminiais. Nors valdžia taip siekia apsaugoti jaunimą, atbaidyti vaikus nuo minties patraukti braškinę, vyšninę ar arbūzinę elektroninę cigaretę, rūkaliams toks draudimas kelia šypseną – jie aiškina, kad į elektroninę cigaretę pilama skystį su skoniu susimaišys patys ir taip apeis naują tvarką.

Paaiškino, su kuo Lietuvoje netrukus atsisveikins rūkaliai: liko viena spraga

Seimui apsisprendus, kad nuo šios liepos Lietuvoje nebeliks įvairių skonių elektroninių cigarečių, dalis gyventojų kelia klausimą, kokių gaminių nebebus galima įsigyti. Šis draudimas apima visus skoninius elektroninius rūkymo gaminius, išimtis taikoma tik tabako skonio gaminiams. Tiesa, tabako rinkoje lieka dar viena nereglamentuota skonį turinti rūkalų rūšis.

Naujas mokestis už nuorūkas Lietuvoje: gamintojai turės rūpintis, kad jos nesimėtytų gatvėse, gamtoje

Seime kelią po truputį kelią skinasi įvairių vienkartinių plastikinių gaminių draudimai. Tarp iš Europos Sąjungos teisės perkeltų pasiūlymų numatoma tabako gamintojams už vartotojų nuorūkas taikyti ir finansinę atsakomybę. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas rugsėjo viduryje Seimui pateikė Atliekų tvarkymo, Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo, Aplinkos apsaugos įstatymų ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas.

Nacionalinė tabako gamintojų asociacija pradėjo bendradarbiavimą su Švedijos gamintoja „Swedish Match“

Nacionalinė tabako gamintojų asociacija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Švedijos gamintoja „Swedish Match“. Abi šalys sutarė kartu atstovauti gamintojų interesams, kiek tai liečia tabako gaminių, su tabako gaminiais susijusių gaminių bei ypatingai naujos kartos nikotino produktų, tokių kaip nikotino pagalvėlių, gamybą, importą bei prekybą ir su tuo susijusius klausimus.
2021-05-13

Parduodama vis mažiau cigarečių, tačiau specialistai nesidžiaugia – daugėja kontrabandos

Vis griežtėjantys tabako gaminių reikalavimai ir draudimai rūkantiems, panašu, veikia kiek kitaip, nei planuota. Daugiau lietuvių pradeda rūkyti kitokius tabako gaminius, o ne rūkyti meta. Valstybinė mokesčių inspekcija ir prekybos centrai pastebi mažėjančius cigarečių pardavimus, tačiau specialistai džiaugtis neskuba. Auga kitokių tabako produktų pardavimai, taip pat sulaikoma vis daugiau cigarečių kontrabandos.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų