apsinuodijimai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „apsinuodijimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „apsinuodijimai“.

Živilė Pinskuvienė prabilo apie vieną skaudžiausių Lietuvos problemų: štai, kaip reikia spręsti

Lietuvoje vis dažniau girdime apie nevaldomą narkotikų plitimą mokyklose. Jau fiksuojamos nepilnamečių mirtys galimai nuo narkotinių medžiagų, o draugai po „vaišių“ vakarėlyje atsiduria reanimacijoje. Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė socialiniuose tinkluose ragina visus atkreipti dėmesį į šią opią problemą ir kuo greičiau stabdyti narkotikų plitimą.

Perspėja plūstančius į miškus – jokiu būdu nelieskite šių grybų: jums padės specialios programėlės

Grybų paklausa net prasidėjus grybavimo sezonui šiuo metu išaugusi, tačiau reiktų saugotis nuodingų rūšių. Grybų pasaulio edukatorė Aurelija Plūkė tvirtina, kad grybo išvaizda nebūtinai gali užtikrinti dėl grybo valgomumo: „Pavyzdžiui, jei grybas turi taškučius, dar nereiškia, kad tai – vien toksiško grybo požymis: žalsvoji musmirė gali būti visiškai be taškučių, o tai yra mirtinai nuodingas grybas“. Labai svarbu rinkti tik tuos grybus, dėl kurių esame šimtu procentu tikri ir nerinkti tų, dėl ...

Apsinuodijimai ir nudegimai – nuolatiniai vasaros palydovai: štai kaip padėsite sau

Vasaros sezonas atneša ne tik džiuginančių akimirkų. Aukšta dienos oro temperatūra sukuria itin palankią terpę daugintis bakterijoms, galinčioms sukelti virškinamojo trakto sutrikimus. Dažniau pasitaiko ir nudegimo atvejų, kai neapsieinama be skubios pirmosios pagalbos. Specialistai pataria, kaip išvengti šiam sezonui būdingų pavojų.
2023-07-12

Toksikologai įspėja vasarą neatsipalaiduoti: štai koks augalas nuodingiausias

Šiltuoju metų sezonu netrūksta situacijų, kai netyčia apsinuodijama ir skubiai prireikia gydytojo toksikologo konsultacijos. Remiantis Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus duomenimis, vasarą padaugėja atvejų, kai žmonės apsinuodija nežinomais augalais, grybais ar uogomis, alkoholiu, pagalbos taip pat prireikia ir asmenims, nukentėjusiems nuo vabzdžių ar gyvatės įgėlimo.

Prasidėjus grilio sezonui – gydytojo patarimai geram virškinimui: kokią mėsą ir garnyrą rinktis

Gamtoje kepamas maistas neatsiejamas šiltų orų, o ypač artėjančios vasaros atributas. Patiekalų variacijų šimtai – šašlykai, dešrelės, kepsniai ar mėsainiai ir kt., tačiau netinkamai apdorota mėsa gali sukelti tam tikrų sveikatos problemų. Šeimos gydytojas Jevgenij Kurovskij sako, kad prasidėjus lauke kepamos mėsos sezonui, padaugėja sveikatos sutrikimų, susijusių su virškinimo sistema, todėl reikėtų žinoti, kaip išsirinkti tinkamą mėsą, ją paruošti ir kaip elgtis, apsinuodijus maistu.
2023-06-09

Šventes kai kuriems baigėsi skaudžiai: žuvo 2 žmonės, dar 2 nužudyti, ligoninėse – šimtai pacientų

Tūkstančiai skambučių prašančių pagalbos ir šimtai susižalojusių ar apsinuodijusių pacientų. Su tokia realybe susidūrė šalies medikai praėjusį šventinį savaitgalį. Dažniausiai žmonės skundėsi traumomis, virškinimo sutrikimais ar mažais negalavimais. Policijos pareigūnai prideda: kai kurie žmonės atsipalaidavo per daug ir net girti sėdo prie vairų. Policija skaičiuoja, kad šalies pareigūnus žmonės per šį šventinį savaitgalį kvietė dešimtadaliu dažniau įprastą savaitgalį.

Apsinuodijimų mažėja, tačiau dėl to į ligoninę patekusiųjų mirčių padaugėjo 2 kartus

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) duomenimis, stebint apsinuodijimų statistiką 2017–2021 m. laikotarpiu Lietuvoje, matomas apsinuodijimų skaičiaus mažėjimas. Deja, mirties atvejų procentas nuo hospitalizuotų apsinuodijusių pacientų skaičiaus tuo pačiu laikotarpiu padidėjo nuo 2,3 proc. iki 4,5 proc. Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai plačią panaudojimo sritį.
2022-04-07

Gydytojas Badaras neatsistebi lietuvių savigyda: klausinėti ko nors „nesusipratėlių“ medikų yra prasto tono ženklas

Nors didžiosios metų šventės jau praėjo, toksikologai konstatuoja, kad didesnio darbo paprastai sulaukia praėjus keliolikai dienų po jų. Kaip pasakoja gydytojas Robertas Badaras, jo ir kolegų kasdienybė – ne tik šventinio persivalgymo, neatsargaus alkoholio vartojimo aukos, bet ir nuo vaistų, narkotinių medžiagų priklausomi asmenys bei atsitiktinai apsinuodiję buityje naudojamomis priemonėmis.

Kauno policija tiria mirtinus apsinuodijimus alkoholiu: jau atliko 14 kratų

Tiriant apsinuodijimus neaiškios kilmės alkoholiu, Kauno policija ketvirtadienį pranešė atlikusi dar 14 kratų įvairiose Aleksoto vietose. Per jas pareigūnai rado ir paėmė neaiškios kilmės skysčio, jis perduotas tolesnei ekspertizei. Taip pat rasta keli šimtai pakelių kontrabandinių cigarečių bei auginamų kanapių – informacija apie šiuos radinius perduota teritoriniam policijos komisariatui.

Ką daryti su po švenčių likusiu maistu? Kartais valgyti jį pavojinga

Nors per Velykas susitikti su artimaisiais nebuvo galima ir stalų gausiomis vaišėmis atrodytų nukrauti nereikėjo, lietuviai į pandemiją nusispjovė ir pirko tiek maisto bei skanėstų, kaip 2019-aisiais prieš karantiną, o kiaušinių pirko net du kartus daugiau nei pernai. Ką gi lietuviai daro su nuo Velykų likusiais kiaušiniais ir kiek laiko dar bus galima juos valgyti? Vaikams klausimų, ką daryti su nuo Velykų likusiais margučiais, nekyla.
Aktualijos 2021-04-06
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų