anestezija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „anestezija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „anestezija“.

Papasakojo, kaip atliekama narkozė: „Prabudę pacientai dažnai klausia, kada bus atliekama operacija“

Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie prabus iš anestezijos. „Anesteziologija – ypatingai sparčiai besivystanti mokslo ir praktikos sritis.
2024-02-21

Medikas atskleidė, kas iš tikrųjų vyksta „narkozės“ metu: kitiems baisu vien pagalvoti

Anesteziologai-reanimatologai, žmonės, kuriems be baimės patikime savo gyvybę. Šios medicinos srities profesija – viena atsakingiausių, tačiau reikalaujanti daugiausiai profesinio darbo aukų. Kokie yra darbo ypatumai bei kodėl ši sritis yra tikras kazino, tv3.lt naujienų portalui papasakojo Kauno klinikų anesteziologas-reanimatologas Ainius Žarskus.
2022-03-29

Paauglį mirtis ištiko stomatologų kabinete: mama neranda ramybės

Paprasta turėjusi būti dantų gydymo operacija baigėsi paauglio mirtimi. Rusijoje vaiką pas stomatologus nuvedusi moteris negali atsigauti nuo šoko – vaikui pasijutus blogai, tariamai nebuvo kuo jį gelbėti. 15-metis Dmitrijus Suminas prieš fatališkai jam pasibaigusį apsilankymą stomatologijos klinikoje skundėsi dažnais dantų skausmais.
2019-03-23

Tėvai negali atsigauti nuo šoko: dviejų metukų vaikas mirė stomatologo kėdėje

Vienas vaikas Rusijoje numirė, numanoma, dėl alergijos anestetikui vienoje iš stomatologijos klinikų Karagandoje (Kazachstanas). Tragedijos ištiktos šeimos draugė Olga Nikulina pasakojo, kad vasario 22-ąją Semiono, kuriam greitai būtų sukakę dveji, atvežė vaiką į stomatologijos kliniką „Tiny Dent“. Gydyti net aštuonių dantų ėduonį buvo nuspręsta su narkoze. Pradėjus anesteziją vaiką ištiko anafilaktinis šokas, o tai ir nulėmė jo mirtį.
2018-02-26

Anestezijos poveikį po operacijos išgyvenęs paauglys: važiuoju į Afriką pas Beyonce

Neįtikėtinas vaistų poveikis 17 metų amerikietį Cody Lanphere'ą trumpam išvedė iš proto. Pritaikius anesteziją paaugliui buvo atlikta danties traukimo operacija. Dialogą su savo gerokai apspangusiu sūnumi mama sumanė įamžinti filmuojant mobiliuoju telefonu. Vaizdo įrašas netruko apskrieti interneto, rašoma dailymail.co.uk. Vaikinas pergyveno, jog, tariamai jam prižadėjusi atvykti dainininkė Beyonce taip ir nepasirodė. Deja, verkšleno vaikinas ir išgirdęs, jog jam kątik ištraukė dantį.
2014-10-06

10 beprotiškų eksperimentų su savimi mokslo vardan (II)

Mokslo pasaulyje žmonių ir gyvūnų naudojimas eksperimentuose yra labai svarbus, bet kartais, tam kad viskas būtų padaryta teisingai, tiesiog reikia eksperimentuoti su savimi. Būtent apie taip mąsčiusius 10 mokslininkų šįkart nori papasakoti Listverse.com. 5. Pirmasis tikrasis hipis Albertas Hofmanas tikrai galėtų gauti apdovanojimą už labiausiai haliucinogeninį eksperimentą su savimi. Tai nutiko mokslininkui bandant medicinoje pritaikyti skalses.
2013-08-02

Moteris kamuoja „idealaus gimdymo“ kompleksas

Šių laikų moterys požiūriu į gimdymą iš esmės skiriasi nuo savo prosenelių. Ekspertai pažymi,kad šiandien mamos vadovaujasi neadekvačiais lūkesčiais, trokšdamos, jog gimdymas praeitų idealiai, rašo „The Daily Mail“. Moterys mažiau pasitiki akušeriais ir ginekologais,palyginus su 1950-ųjų metų rodikliais. Jos žino,ko nori ir kaip to pasiekti, informacijos apie tai rasdamos internetinėje erdvėje ir spaudoje. 1959 metais trečdalis moterų gimdė namuose. Dabar tai praktikuoja tik kas penkiasdešimta.
2013-02-27

Kodėl nesudėtinga operacija baigėsi mirtimi?

Penkiasdešimt vienerių metų moterį Biržų ligoninėje atliekamos operacijos metu ištiko koma. Medikai tą slėpė nuo artimųjų ir nebandė ligonės gelbėti skubiai vežant ją į aukštesnio lygio gydymo įstaigą. Mirties išvadoje užkoduota informacija, kad mirtis ligonę ištiko dėl anestezijos (narkozės) komplikacijos. Rugpjūčio 13 dieną Panevežio respublikinės ligoninės Reanimacijos skyriuje mirė Pabiržėje gyvenusi 1961 metų gimimo Sigita Trainienė.

Siaubo filmo vertas košmaras: švedas atsibudo per plaučio operaciją

22 metų amžiaus švedas patyrė šoką, kai atsibudo per subliuškusio plaučio operaciją, bet negalėjo apie tai pasakyti gydytojams. „Tai buvo siaubinga, lyg baisiausias košmaras“, – pacientas sakė „thelocal.se“. Jaunuoliui buvo skirta narkozė, tačiau praėjus 15 minučių nuo operacijos pradžios gydytojai pastebėjo padidėjusį paciento smegenų aktyvumą ir jam pasireiškė kosėjimo refleksas. Netrukus po to pacientas pradėjo suvokti aplinką ir jausti skausmą.
2012-04-23

Kaip veikia anestezija?

Jei jums kada nors darė operaciją, ją ištvėrėte tik padedami anestetikų. Tačiau kaip veikia šie kūną nuskausminantys eliksyrai? Prieš tai, kai XIX amžiaus pradžioje anestezija buvo išrasta, chirurgai amputuodavo galūnes, siūdavo žaizdas ir pašalindavo auglius pacientų skausmą malšindami opiumu arba alkoholiu. Nors jie ir sumažindavo skausmą, jo visiškai neužblokuodavo, be to, pacientas viską prisimindavo, rašo lifeslittlemysteries.com.
2012-02-24
REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai užfiksavo, kas, netenkant sąmonės, vyksta smegenyse

Mokslininkai 3D atvaizduose pirmą kartą užfiksavo, kas nutinka smegenyse, kai žmogus praranda sąmonę. Nauji duomenys leidžia manyti, kad paslaptingos, į miegą panašios būsenos metu elektrinis aktyvumas giliai smegenyse susilpnėja ir ryšiai tarp tam tikrų neuronų staiga nutrūksta, rašo LiveScience.com. „Mes sukūrėme, mano manymu, pirmą visame pasaulyje anestezuojamo paciento smegenų vaizdo įrašą.
2011-06-13
Į viršų