a. laiškonis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „a. laiškonis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „a. laiškonis“.

Augant COVID-19 atvejams mirčių skaičius taip nedidėja: specialistai pateikia versiją

Nors tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos šalyse stebimas susirgusiųjų COVD-19 skaičiaus augimas, mirčių taip drastiškai nedaugėja. Portalas teiraujasi specialistų, kokios galėtų būti to priežastys ir ar virusas bėgant mėnesiams išties galėtų tapti mažiau pavojingas. Atsakydama į klausimą, kodėl augant susirgimams mirčių skaičiai nedidėja, VU Gyvybės mokslų centro profesorė, imunologė Aurelija Žvirblienė įvardijo kelias galimas priežastis.

Profesorius apie COVID-19 valdymą Lietuvoje: „Esu labai nustebintas“

Atšauktas draudimas atvykti užsieniečiams iš aukštos rizikos šalių, toliau plečiamas renginiuose dalyvauti asmenų skaičius – dėl tokių naujų valdžios priimtų priemonių kai kurie gydytojai kraipo galvomis. Jų teigimu, taip elgiantis veriama Pandoros skrynia, kada susirgimų skaičius gali tik dar sparčiau išaugti. Dar prie kito COVID-19 „giminingo“ viruso – SŪRS (sunkaus ūminio respiratorinio sindromo) protrūkio suvaldymo 2002–2003 m. prisidėjusio gydytojo infektologo prof.

Vyras pralaimėjo kovą su erkiniu encefalitu: artimiesiems ligoninėje suteikta viltis užgeso

Ketvirtadienį pranešta apie pirmąją erkinio encefalito auką šiemet. Tai portalui patvirtino Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovai. Pasirodo, sunkia liga sirgęs 48-erių panevėžietis į ligoninę pateko dar birželio pradžioje.  Kaip pasakojo mirusiojo sesuo Danutė, brolis iš namų Panevėžio rajone į ligoninę buvo išgabentas birželio 8 dieną, nes nejautė kojos.  „Jo žmona man paskambino ir informavo, kad brolis ligoninėje.

Pažadai dėl erkinio encefalito vakcinos įstrigo, o susirgimų grėsmingai daugėja

Lietuva, kaip ir dalis Latvijos bei Lenkijos jau seniai žinoma kaip didžiausias erkinio encefalito židinys Europoje. Vis dėlto nors sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dar pernai metų vasarą ir žadėjo, kad šiemet vakcinų nuo šios ligos klausimas bus išspręstas, pažadai kol kas yra įstrigę vietoje. Erkinio encefalito virusą mūsų šalyje nešioja beveik 1 procentas erkių populiacijos.

Rizikos grupei priklausantis dirigentas Katkus: nereikia ligų iškelti į viešumą, reikia tyliai savimi rūpintis

Šalyje jau antrą mėnesį besitęsiantis karantinas neabejotinai pakeitė daugelio žmonių kasdienybę. Kol vieni skundžiasi apribotomis laisvėmis, kiti mėgaujasi pagaliau galėdami daugiau laiko skirti sau ar šeimos nariams. Vienas jų – dirigentas, prof. Donatas Katkus. Jam karantino laikotarpis – nuostabus metas užsiimti knygos rašymu, pakeisti gyvensenos įpročius, siekiant sustiprinti imunitetą ir net patinginiauti, rašoma pranešime spaudai.
2020-05-10

Palygino SARS ir koronaviruso protrūkius: Lietuva jau išsiskiria tuo, kad grėsmingai daugėja sergančių medikų

Skaičiuojant vis naujus koronavirusinės infekcijos atvejus šalyje, itin didžiulį nerimą kelia tai, kad daugėja ja užsikrėtusių medikų. Pabrėžiama, kad Lietuvoje virusu infekuotų medicinos darbuotojų išskirtinai daug, tuo metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atkerta, kad gydytojai „patys kalti“, mat daug keliauja ir greičiausiai nesilaikė izoliacijos. Be to, ir pačios ligoninės nesilaikė karantino reikalavimų.

Medikai: protrūkį suvaldysime tik prasirgus didžiajai visuomenės daliai

Kai Lietuva, kaip ir daugelis kitų šalių, gyvena griežto karantino sąlygomis, kitos valstybės renkasi kitą pandemijos suvaldymo strategiją. Štai netolimoje Švedijoje gyvenimas nestoja kaip tik siekiant, kad visuomenėje būtų kuo daugiau virusu jau persirgusiųjų. Portalo tv3.lt kalbinti specialistai patvirtina, kad įgytas bendras visuomenės imunitetas lemia protrūkio nuslopimą. Kita vertus, ekspertai tokių panašių priemonių taikymą mūsų šalyje laikytų nelabai etišku.

Medikai įspėja: šalia pat Lietuvos – mirtinos infekcijos pavojus

Šiemet fiksuotas išaugęs sergamumas tymais – ne vienintelė jau, atrodo, turėjusios būti užmirštos ligos pakilimo grėsmė, įspėja medikai. Čia pat Lietuvos pašonės, kaimyninėje Latvijoje, nuolatos fiksuojami itin sunkios ligos – difterijos protrūkiai. Specialistų teigimu, tai – reali grėsmė ir mūsų šaliai, ypač kai skiepijimo apimtys yra taip sumažėjusios. Gydytojo infektologo prof. habil. dr. Alvydo Laiškonio teigimu, nuolatiniai difterijos protrūkiai Latvijoje stebimi jau kurį laiką.

Tokių „lauktuvių" nesitikima: iš kelionių parsiveža mirtinų virusų ir parazitų

Svajodami apie nepamirštamus atostogų įspūdžius lietuvaičiai vis dažniau išsiruošia ir į pačius egzotiškiausius kraštus. Ieškodami iššūkių jie leidžiasi keliauti į džiungles, nardo koralų rifuose, kopia į viršukalnes. Tačiau gydytojai įspėja – ir ne tokia ekstremali turistinė išvyka gali baigtis liūdnomis pasekmėmis sveikatai. Garsaus Lietuvos infektologo prof. dr.
Aktualijos 2019-08-23

Įspėja dėl erkių: artinasi antra susirgimų banga

Nors dienos trumpėja ir kalendorinis ruduo visai ant nosies, specialistai primena, kad erkių sezonas tęsiasi iki vėlyvo rudens. Jei liepą fiksuoti pirmi susirgimai, įsivažiavus uogavimo, grybavimo sezonui, žymiai daugiau erkių „aukų“ gydytojų kabinetus užplūsta jau rugsėjį, spalį. Šiemet erkinis encefalitas jau nusinešė dviejų žmonių gyvybes, tad keliaujančius į miškus ar pramogaujančius gryname ore specialistai įspėja išlikti budriais, pasirūpinti tinkama apranga ir apsauga.
REKLAMA
REKLAMA

Pavojingiausias Lietuvos gyvūnas – nuo jo nė vienas nėra apsaugotas

Gerai žinomą posakį „Bijai vilko, neik į mišką“ šiandien tiktų perfrazuoti taip: „Bijai erkių, neik į mišką“. Ir ne tik į mišką – šių visam gyvenimui sužaloti galinčių parazitų apstu miestų parkuose, sodybose, šalia daugiabučio nenupjautoje žolėje.  Vienas iš erkinio encefalito diagnostikos ir gydymo pradininkų Lietuvoje prof. Alvydas Laiškonis įspėja, jog būtent šis mažas parazitas, o ne gyvatės ar vilkai nusineša daugiausiai gyvybių.
Į viršų