REKLAMA
VILNIUS TECH nuotrauka  VILNIUS TECH nuotrauka

Domitės elektronika, dievinate lėktuvus ir svajojate apie išskirtinę karjerą? Štai, kokią specialybę turėtumėte rinktis

Abiturientai pamažu ima ruoštis stojimo į aukštąsias mokyklas laikotarpiui. Kol vieni abejoja, kokią studijų programą pasirinkti, kiti jaučiasi tvirtai ir puikiai suprasdami savo stipriąsias savybes žvalgosi į konkrečias studijų programas. Šį kartą elektronikos entuziastams ir lėktuvų mėgėjams VILNIUS TECH, Antano Gustaičio aviacijos instituto (AGAI) dekanas doc. dr. Linas Juknevičius papasakojo, kodėl verta rinktis avionikos studijų programą.
REKLAMA
Kraštovaizdžio architektūra (nuotr. Shutterstock.com) Kraštovaizdžio architektūra (nuotr. Shutterstock.com)

Šių specialistų Lietuvoje itin trūksta: papasakojo, kodėl verta rinktis kraštovaizdžio architekto karjerą

Kraštovaizdžio architektų kuriamų projektų reikia savivaldybėms, nekilnojamojo turto plėtotojams ir privatiems statytojams. Be to, šie specialistai dalyvauja rengiant miesto ir visos šalies plėtros strategijas. Vis dėlto, Lietuvoje ilgą laiką nebuvo įstaigos, kuri ruoštų šios srities profesionalus, todėl dabar juntamas didelis kraštovaizdžio architektų trūkumas.
REKLAMA
Geodezija (nuotr. Shutterstock.com) Geodezija (nuotr. Shutterstock.com)

Specialybė, neturinti sienų: karjerą žada ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje

Dalis studijas besirenkančių moksleivių svajoja apie karjeros galimybes ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Pasirodo, yra profesijų, kurios suteikią šią galimybę, o tokių specialistų itin trūksta. Būtent tokios yra geodezijos ir geoinformatikos (bakalauro studijos) ir Geografinės informacinės sistemos (magistrantūros studijos) specialybės, kurios reikalingos daugelyje sričių – nuo statybų, kelių tiesimo iki žemėlapių sudarymo ir nuosavybės registravimo.
REKLAMA
Profesija, kuri nustebina kasdien: kodėl audito sritis yra vartai į ateitį? (nuotr. Shutterstock.com) Profesija, kuri nustebina kasdien: kodėl audito sritis yra vartai į ateitį? (nuotr. Shutterstock.com)

Profesija, kuri nustebina kasdien: kodėl audito sritis yra vartai į ateitį?

Auditas. Kas jums atėjo į galvą, kai perskaitėte šį žodį? Galbūt begalinės skaičių eilutės, sudėtingos skaičiuoklės ir lėtai slenkantis laikas prieš kompiuterio ekraną? Metas išsklaidyti mitus ir stereotipus, kurie tarsi aplipę auditoriaus profesiją, nors gyvename skaitmeninių technologijų ir įspūdingų transformacijų amžiuje. Pirmas mitas – auditoriai yra tik skaičių kaupikai Vienas labiausiai mane pralinksminusių palyginimų yra auditoriaus ir voverės.
Į viršų