Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
15
“Tylos apdovanojimas“ (nuotr. stop kadras)

Gruodžio 5 d. „Viaplay“ žiūrovams pristato pasaulinę premjerą – dokumentinį serialą „The Prize of Silence“ („Tylos apdovanojimas“), kuris  atskleidžia skandalingą Jean-Claude Arnault „kultūrinį profilį“ ir kaip tylos kultūra Švedijos Akademijoje galėjo prisidėti prie virtinės smurto prieš moteris atvejų.

15

Gruodžio 5 d. „Viaplay“ žiūrovams pristato pasaulinę premjerą – dokumentinį serialą „The Prize of Silence“ („Tylos apdovanojimas“), kuris  atskleidžia skandalingą Jean-Claude Arnault „kultūrinį profilį“ ir kaip tylos kultūra Švedijos Akademijoje galėjo prisidėti prie virtinės smurto prieš moteris atvejų.

Dokumentiniame seriale išgirsime daugybę  moterų, patyrusių J.C.Arnault seksualinį smurtą liudijimų, jo artimų ir su akademija susijusių žmonių pasakojimų. 

REKLAMA
REKLAMA

2017 metų rudenį žinia apie fotografo Jeano-Claude'o Arnault „nuopelnus kultūrai“ prilygo bombos sprogimui. Švedijos akademija, kuri skiria prestižiškiausią pasaulio apdovanojimą – Nobelio literatūros premiją, buvo apkaltinta žinojusi apie jos patalpose vykdomus seksualinius nusikaltimus. Dėl šių įtarimų 2018 m. buvo atšaukti Nobelio literatūros premijos apdovanojimai ir net kilo klausimas, ar Nobelio fondas patikės akademijai užduotį skirti premiją ir ateityje.

„Šio dokumentinio serialo kūrimo kelias buvo jaudinantis ir stulbinantis – teko išgirsti pažeidžiamų ir drąsių moterų sukrečiančias istorijas apie  jų išgyventą patirtį. Dirbant su šiuo projektu, mums tapo akivaizdu, kiek daug yra moterų, patyrusių baisius nusikaltimus, kuriuos iš dalies lemia giliai įsišaknijusi tylos kultūra, egzistuojanti visur mūsų visuomenėje“, – sako filmo prodiuserė Martina Iacobaeus. 

REKLAMA
REKLAMA

„Viaplay“  dokumentiniame seriale atkuriami įvykiai, kurie vos nesugriovė Švedijos kalbos ir literatūros mokslo šventovės. Filme susitinkame su keliomis moterimis, kurioms teko susidurti su Arnault, o taip pat ir su jo  jaunystės draugais ir tarptautiniais ekspertais. Išgirstame išsamią Arnault istoriją apie jo kilmę, santykius su Akademijos nariais. Apie tai, kaip jis sukūrė Švedijos kultūros galios bazę ir kaip pasitelkęs savo įtaką priekabiavo ir seksualiai išnaudojo daugybę moterų.

„Dešimtmečius šią istoriją gaubusi tyla pagaliau nutraukta. Nufilmuota daugiau nei 70 interviu ir dabar esame pasirengę parodyti pasauliui tikrą istoriją, kodėl Nobelio premijos apdovanojimai buvo atšaukti. Niekas nebūtų pasikeitę, jei ne stiprios moterys, kurios nusprendė papasakoti savo istorijas, kad mes visi iš jų galėtume pasimokyti“, –  sako filmo „The Prize of Silence“ vykdantysis prodiuseris Joelis Karsbergas.  

REKLAMA
REKLAMA

Arnault kartu su žmona, Švedijos akademijos nare Katarina Frostensson vadovavo su akademija susijusiam kultūros klubui. Arnault glaudūs santykiai su akademija suteikė jam galios kultūros pasaulyje ir jėgą, kurią jis naudojo prievartaudamas, o paskui nutildydamas jaunas moteris. 2018 m. Arnault  buvo nuteistas 2 metams kalėjimo už išžaginimą. 

Anglų ir švedų kalbomis įgarsintame dokumentiniame seriale gilinamasi į vieną iš aktualiausių šių laikų temų – apie moterų išnaudojimą, nužmoginimą, patirtą seksualinį smurtą aplinkoje, kurioje jos turėtų būti saugios. Šis filmas atskleidžia moterų kančias ir persekiojančią baimę patirti dar daugiau pažeminimo, jei jos pamėgins stoti į kovą su  didelę galią turinčiais vyrais. 

„The Prize of Silence“ - tai didelis tarptautinis projektas, kurį sukūrė „Meter Film and Television“, bendradarbiaudama su „Bunim Murray“, „Kreativ Inc“, „Creative Society“ ir „Nordic Entertainment Group“ (NENT Group). Filmo vykdantysis prodiuseris – Joelis Karsbergas, (kuris buvo panašaus turinio dokumentinio filmo „Surviving R. Kelly“ vienas iš autorių) kartu su Kristoffer Graci. Serialo prodiuserė – Martina Iacobaeus ( HBO Knutby serialo „Pray, Obey, Kill“ („Melskis, paklusk, žudyk“ ) vykdomoji prodiuserė). Filmo montažo režisierė ir postprodukcijos prodiuserė – Sara Newihl. Vykdomasis NENT grupės prodiuseris yra Magnusas Coinbergas. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasaulinė filmo premjera įvyks gruodžio 5 d. ir visas keturias filmo serijas nuo vienu metu bus galima išvysti per „Nordic Entertainment Group“ srautinės internetinės transliacijos televiziją „Viaplay“.

 

 

 

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų