Superžvaigždė R. Kelly sulaukė teismo verdikto: pripažintas kaltu dėl seksualinio išnaudojimo

JAV ritmenbliuzo superžvaigždė R. Kelly pirmadienį buvo nuteistas už vadovavimą ne vieną dešimtmetį veikusiai lytinio išnaudojimo schemai.

Niujorko prisiekusieji pripažino dainininką, kadaise dominavusį ritmenbliuzo scenoje, kaltu dėl visų devynių kaltinimų, iš kurių rimčiausias – kaltinimas vadovavimu nusikalstamam susivienijimui.

Per šešias savaites išklausę sukrečiančius parodymus, prisiekusieji tarėsi vos devynias valandas.

Jie pripažino R. Kelly kaltu dėl sistemingo moterų ir paauglių verbavimo ir rengimo seksui, taip pat žiauraus jų išnaudojimo. Šis teismo procesas, dėl koronaviruso pandemijos vėlavęs daugiau nei metus, laikomas lavai svarbiu judėjimui „#MeToo“: tai pirma didelė lytinio išnaudojimo byla, kurioje dauguma kaltintojų yra juodaodės moterys.

54 metų R. Kelly, dėvėjęs tamsiai mėlyną kostiumą su kaklaraiščiu ir užsidėjęs baltą kaukę, teismo salėje sėdėjo beveik nejudėdamas, nuleidęs galvą.

Dabar jam gresia įkalinimas iki gyvos galvos – tai dramatiškas nuosmukis dainos „I Believe I Can Fly“ atlikėjui, ilgą laiką tituluotam ritmenbliuzo karaliumi.

Bausmę planuojama paskirti gegužės 4 dieną. „Viliamės, kad šiandien paskelbtas verdiktas suteikia šiokios tokios paguodos ir palengvėjimo aukoms“, – sakė laikinoji Rytų apygardos prokurorė Jacquelyn Kasulis.

R. Kelly advokatas Deveraux Cannickas (Devero Kanikas) pareiškė, kad jo komanda yra „nusivylusi nuosprendžiu“.

Per teismo procesą D. Cannickas mėgino vaizduoti žvaigždę kaip „pleibojų“ ir „sekso simbolį“, kurio „garbintojos“ esą siekė jam pakenkti. Advokatas sakė žurnalistams, kad svarstoma galimybė pateikti apeliaciją. Valstijai buvo pavesta įrodyti, kad R. Kelly kaltas dėl vadovavimo nusikalstamam susivienijimui – sunkaus nusikaltimo, paprastai siejamo su organizuotų nusikalstamų grupuočių veikla.

Federaliniai prokurorai, iškvietę į teismą 45 liudytojus, įskaitant 11 nukentėjusiųjų, uoliai stengėsi atskleisti nusikaltimų, kuriuos esą vykdė dainininkas, modelį. Kaltintojų teigimu, dainininkas, kurio tikrasis vardas yra Robertas Sylvesteris Kelly, šias neteisėtas veikas vykdė nebijodamas bausmės ir naudodamasis savo šlove.

Kad R. Kelly būtų nuteistas už vadovavimą nusikalstamam susivienijimui, prisiekusieji turėjo pripažinti jį kaltu dėl bent dviejų iš 14-os „pirminių nusikaltimų“. Pirminiais nusikaltimais vadinami platesnio masto nusikalstamo modelio elementai. Šiuos veiksmus turėjo įrodyti parodymai.

Liudytojai kaltino R. Kelly tokiais dalykais kaip išžaginimas, apsvaiginimas narkotikais, neteisėtas laisvės atėmimas, vaikų pornografija. Prisiekusieji – penkios moterys ir septyni vyrai – nutarė, kad įrodyti visi šie neteisėti veiksmai, išskyrus du. R. Kelly taip pat buvo nuteistas dėl visų aštuonių kaltinimų pažeidus Manno įstatymą – teisės aktą, skirtą užkirsti kelią prekybai žmonėmis seksualinio išnaudojimo tikslais.


Rašyti komentarą...
P
Pff
2021-09-28 11:06:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Superžvaigždė-pirmą kartą matau. O šiai beždžionė ir afrikoje beždžionė
Atsakyti
0

?
???
2021-09-28 12:31:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš irgi galovjau, kas jis toks isijungiu Youtube muzikos albuma visos dainos SUPER HITAI TEIK senesniu laiku 90s. Gaila, kad taip susigadino gyvenyma, bet nusikaltimai baisus tai tegul ir pabaigia ten savo daineles...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų