Tyrimų įrodyta: klausote popmuzikos – esate kvailys

Tėvai, sakantys, kad jų vaikai klausosi kvailos muzikos, galbūt ne itin klysta – nauja studija rodo, kad vidutinės hitu tapusios dainos tekstai atitinka trečioko skaitymo lygį. Tyrėjai panaudojo standartinius teksto sudėtingumo testus, analizuodami 225 dainas, iškilusias į JAV muzikos topų viršūnes nuo 2005 metų.

Ši studija, atlikta prekybos bilietais bendrovės „SeatSmart“ užsakymu, atskleidė, kad tų dainų tekstų vidutinis sudėtingumo lygis buvo įkandamas trečiokui – maždaug aštuonerių metų vaikui pagal JAV švietimo sistemą. Be to, per pastarąjį dešimtmetį tekstai tapo paprastesni.

Pažangiausi buvo kantri muzikos dainų tekstai – vidutiniškai 3,3 klasės lygio, o ritmenbliuzo ir hiphopo – paprasčiausi (2,6). Kantri muzikos dainos pelnė aukštesnį įvertinimą iš dalies dėl to, kad jose būdavo mažiau besikartojančių žodžių, tokių kaip „yeah“ (liet. „Taip“) arba ištiktukas „oh“, rašo studijos autorius Andrew Powellas-Morse'as. Jis pripažino, kad pagal šią metodiką buvo galima įvertinti tik teksto sudėtingumą, neatsižvelgiant į metaforas, įžvalgas arba dainose reiškiamus jausmus.

REKLAMA

Kaip pavyzdys buvo išnagrinėta kantri dainininko Blake'o Sheltono kūrinys „All About Tonight“, kurio tekstas buvo pripažintas sudėtingiausiu – 5,8 klasės skaitymo lygio. Šis 2010 metų hitas vargu ar gali būti vadinamas filosofiniu traktatu: tai odė audringiems vakarėliams, kuri prasideda žodžiais „Prie savo lovos turiu geros nuotaikos piliulių ir raudono „Gatorade“. Pasiruošęs veikti.“

Tuo tarpu priedainyje kalbama apie „visokių rūšių mišinių purtymą rankose“. Ši perkeltinės prasmės frazė trečioką galėtų sugluminti.

Antra sudėtingiausia daina buvo pripažintas alternatyviojo roko žvaigždžių „Red Hot Chili Peppers“ hitas „Dani California“, pasakojamas apie merginą iš JAV Pietų regiono, kurios gyvenimo kulminacija tampa chaosas Kalifornijoje.

Sunkiojo metalo dainos – tik pirmokams

Kita vertus, vienintelė daina, kurios teksto sudėtingumas nesiekia net pirmoko lygmens, yra kanadiečių metalo grupės „Three Days Grace“ hitas „The Good Life“. Jos priedainis skelbia: „Viskas, ko man reikia – truputėlis gero gyvenimo. Man tereikia gerai leisti laiką. Gero gyvenimo.“

Nedaug sudėtingesnis buvo grupės „Maroon 5“ 2011-ųjų hitas „Moves Like Jagger,“ sunkiojo metalo veterano Ozzy Osbourne'o „Let Me Hear You Scream“ ir hiphopo žvaigždės T-Paino daina „Buy U a Drank.“

Vis dėlto grupės „Three Days Grace“ ir „Maroon 5“ gali pasiguosti, kad kitos jų dainos – „Animal I Have Become“ ir „She Will Be Loved“ – pateko į „išmaniausiųjų“ dešimtuką.

Popmuzikos dievaitės Katy Perry kūriniai taip pat atsidūrė priešinguose skalės galuose: daina „Wide Awake“ buvo pripažinta viena iš paprasčiausių, o „E.T.“ – viena iš sudėtingiausių.

Hite „E.T.“, įrašytame kartu su repo žvaigžde Kanye Westu, mylimasis lyginamasis su nežemiška būtybe. Jo priedainyje sakoma: „Bučiuok mane, bučiuok. Užkrėsk mane savo meile ir pripildyk mane savo nuodų.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų