naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Londone gyvenanti transseksualė lietuvė Zofija Palenta jau seniai pajuto, kad gyvena ne savo kūne. Visai neseniai ji pagaliau pasiekė svarbų žingsnį – oficialiai pakeitė savo vardą ir pavardę.

Londone gyvenanti transseksualė lietuvė Zofija Palenta jau seniai pajuto, kad gyvena ne savo kūne. Visai neseniai ji pagaliau pasiekė svarbų žingsnį – oficialiai pakeitė savo vardą ir pavardę.

REKLAMA

Apie tai Zofija pranešė socialiniuose tinkluose.

„Laimingiausia diena!“, – rašė ji.

Moteris socialiniuose tinkluose taip pat neslėpė, kad ji to laukė penkerius metus. 

Pakeitusi vardą nusprendė pasilikti šeimos pavardę – iš Egidijaus Kroco tapo Zofija Krocaite.

Moteris portalui tv3.lt komentavo, kad norint pasikeisti vardą reikėjo psichiartro patvirtinimo.

„Buvo reikalinga forma F.64, kuri apibrėžia transseksualumą. Tą formą gavau ganėtinai greitai, nes jau penkerius metus darau hormonų keitimo terapiją. Tuomet kreipiausi į ambasadą, kadangi gyvenu Londone, o ne Lietuvoje. Užtruko šiek tiek laiko, kol sulaukiau patvirtinimo“, – sakė Zofija.

Primename, kad Zofija dalyvavo laidoje „Pasikalbėkim“. Išskirtiniame interviu ji atvirai pasakojo, kaip sekėsi iš vyro tapti moterimi. 

REKLAMA

„Tai tikrai labai nelengvas kelias. Man teko patirti daug, labai daug. Ne tik išorėje, bet ir viduje. Čia vyko stipriausi pokyčiai. Ilgą laiką bandžiau save apgaudinėti, tačiau galiausiai supratau – aš negaliu gyventi tarsi įkalinta vyro kūne. Ką teko dėl to paaukoti? Viską...“ – su ašaromis akyse tikino Zofija.

REKLAMA

Anksčiau ji buvo Egidijus – būtent toks vardas teko vienam iš dviejų pasaulį išvydusių berniukų. Tačiau mažame Kybartų miestelyje augusio Egidijaus ir jo dvynio brolio likimai susiklostė skirtingai.

„Aš nuo vaikystės buvau švelnesnis, žavėjausi kosmetika, makiažais ir suknelėmis. Deja, tuo metu nieko nežinojau apie tokius dalykus, kaip translytiškumas, bet dažnai jausdavausi lyg įkalintas savo kūne. Mano brolis visai kitoks – labai vyriškas ir mudviem augant tas kontrastas vis labiau ryškėjo“, – pasakojo Zofija.

REKLAMA

Ilgainiui Egidijus tapo sėkmingu makiažo specialistu, bet laimingesnis dėl to nesijautė. Jis nedrįso niekam atsiverti apie savo jausmus ir viduje vykstančias kovas, nes bijojo likti nesuprastas ir atstumtas. 

„Nebuvau kvailas – mačiau, kas vyksta Lietuvoje su žmonėmis, kurie yra kitokie. Kokį visuomenės spaudimą jie patiria, su kokiais iššūkiais tenka susidurti artimiesiems. Esminis lūžis įvyko, kai nuvykęs aplankyti brolio į Londoną, pasūliau jam išeiti į miestą kaip merginoms. Tai buvo viena labiausiai jaudinančių mano gyvenimo akimirkų. Tą naktį į pasaulį išėjo kažkas, ko tada nesupratau, o vėliau be to jau negalėjau normaliai gyventi,“ – sako Zofija. 

REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai metęs gerai apmokamą darbą, palikęs draugus ir artimuosius, Egidijus išvyko į Londoną. Šiame mieste prasidėjo naujas gyvenimo etapas – jau kaip Zofijos, kuris tęsiasi iki šiol. 

„Susiradau darbą kavinėje – esu barista. Įkūriau savo verslą, pradėjau rašyti knygą ir tinklaraštį, kuriame stengiuosi įkvėpti žmones nebijoti būti savimi. Vis dar tęsiu hormonų terapiją, kurios rezultatais esu labai patenkinta. Maža to, sutikau mylimą žmogų, kurio neišgąsdino žinia, kad esu transmoteris,“ – su šypsena veide pasakojo modelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų