Translytė moteris ryžosi atsiverti: verkiu, nes tai vyksta su manimi

Translytė moteris Zofija nebijo viešai kalbėti apie savo išgyvenimus bei skleisti žinią, jog yra už lygias teises. Ji taip pat vykdo projektą, kuriuo stengiasi atkreipti dėmesį į transžmones, o šiuo metu pradėjo rašyti knygą „Slapti Zofijos dienoraščio įrašai“.

14

Naujienų portalui tv3.lt Zofija atskleidė, kas paskatino išlieti širdį ir savo išgyvenimus perteikti ant popieriaus lapo.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Zofija prabilo apie išgyvenimus

Knygos tikslas – įkvėpti 

Zofija pasakojo, kad rašydama šią knygą siekia padėti visiems žmonėms, kurie jaučiasi paklydę savo gyvenimo kelyje: „Noriu įkvėpti nebijoti savęs, nebijoti priimti svarbių ir gyvenimą keičiančių sprendimų arba neprarasti pasitikėjimo savimi, kai esame gilioje duobėje arba ekstremalioje situacijoje.

Noriu įkvėpti moteris, mergaites, berniukus ir netgi vyrus nebijoti paties savęs. Be abejo, noriu atskleisti, kokia sunki yra transicija, kuo ji paremta, kodėl žmonės ją pradeda, kalbant jausmais, vidiniais išgyvenimais, konkrečiais pavyzdžiais, nes daugelis to vis dar nesupranta.“

Zofijai svarbu, kad skaitytojas, užuot teisęs, bandytų suprasti kitą asmenį ir jo sprendimus bei poelgius. Taip pat ji norėtų, kad Lietuva taptų atviresnė transžmonėms ir pastariesiems nereikėtų emigruoti, siekiant normalaus, pilnavertiško gyvenimo, mat būtent taip teko pasielgti Zofijai.

Knygos turinys it Zofijos gyvenimo atspindys

Translytė moteris atskleidė, kad knygoje atsispindės visas jos gyvenimas. Joje ji rašo apie savo gyvenimą praeityje, kuomet buvo žinoma Lietuvoje, makiažo sferoje. Knygoje netrūks ir jos asmeninių išgyvenimų.

Zofija pasakos nuo ko prasidėjo darbas makiažo sferoje, kodėl ir kada pradėjo sektis, o galiausiai atskleis, dėl ko viską metė ir atrado tikrąją save: „Rašau apie transicijos pradžią ir kelionę, kuri privertė atsisakyti visko, ką turėjau, pereiti per daugelį sunkumų, išgyventi emigraciją ir pažinti žmones iš visai kitų jų pusių.

REKLAMA

Žinoma, noriu atskleisti, kaip visa tai pakeitė mane, kaip žmogų, asmenybę, papasakoti apie vidines dvikovas, kurias tik dar labiau suaštrina visuomenė, skaudinantys pasiūlymai, pasimetimas savyje ir adaptacija šiandieniniame socialiniame gyvenime, kaip transmoteriai.“

Zofija teigė, kad knygoje viskas paremta jos išgyvenimais. Rašant „Slaptus Zofijos dienoraščio įrašus“, ji atskleidė, kad kartais net pravirkdavo. „Kartais, kai baigiu rašyti, jaučiuosi labai išsekusi, o kartais, priešingai – palengvėja. Būna vakarų, kada rašydama verkiu, nes negaliu patikėti, kad tai vyko mano gyvenime arba stebiuosi savo pačios drąsa, ryžtu ir poelgiais.

Man tenka viską išgyventi iš naujo, tiek gražius, tiek nuostabius momentus ir jaučiu, kad pagaliau su tuo galiu susitaikyti bei atsisveikinti“ , – pasakojo Zofija.

Tiesa, kada išleis šią knygą, Zofija nežino, tačiau tikisi, kad tai nutiks jau netrukus: „Šiuo metu esu knygos rašymo įkarštyje, todėl nieko prognozuoti negaliu.

Neabejoju, jog ji bus baigta rašyti keleto mėnesių bėgyje, tačiau knygą parašyti – tai dar ne viskas, todėl mano galvoje sukasi mintys apie marketingą, plėtrą ir knygos leidybą. Beveik neabejoju, jog knyga pasirodys pirmoje 2020 metų pusėje, bet pažadėti negaliu, nes viskas remiasi ribotais finansais.“


Rašyti komentarą...
n
nu
2020-02-29 23:05:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
buna didesniu problemu....
Atsakyti
-1

K
Katupadarei
2020-03-01 09:51:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka sis zmogus su savim padare... Visiems nelengva. Rasyti tokias knygas galima ir bico kune esant o ne mat laime atradus ale moters kune nors prigimtis vyro. Issigimimas o ne laime. Ir dar taip viesintis save keltis. Nezinau kaip tu zmogau toliau nugyvensi sitaip su savim padares. Ir jokia cia laime kaip sakai o didziulis praeities skausmas kuris privede prie dar ziauresnio tavo elgesio su savim
Atsakyti
0

S
Sabina
2020-03-01 04:13:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu, kas tą knygą pirks ir skaitys. Man tai ligoniai neįdomūs. Giliai dzin.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų