Tomas Gabrielius merginas traukia neįprasta veikla: klienčių sparčiai daugėja

Iš Meškinės kaimelio Šilutės rajone kilęs Tomas Gabrielius Kuzas yra puikiai žinomas tarp dailiosios lyties atstovių. Savo darbais garsėjantis manikiūro, pedikiūro ir antakių meistras viename Vilniaus salone rūpinasi ir puošia klientes.

25

Apie savo profesijos vingrybes bei neįprastus aplinkinių žvilgsnius Tomas Gabrielius taip pat sutiko pasidalinti ir su tv3.lt skaitytojais.

 

(25 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nagų meistras Tomas Gabrielius Kuzas

Tomai, daugelis mano, kad tai – moteriška profesija...

Labai keista, kad šiuo metu vis dar yra vartojamas žodžių junginys „moteriška profesija“, su kuo aš visiškai nesutinku. Vien todėl, kad viena ar kita sritis nepopuliari tarp skirtingų lyčių, nemanyčiau, kad galima profesijas skirstyti į vyriškas ir moteriškas apskritai. Vieni gabesni vienuose dalykuose, kiti kituose. Tai visiškai nepriklauso nuo žmogaus lyties. Pats žmogus renkasi, ką jis gyvenime nori veikti, dirbti, kas jam teikia malonumą, kur jam gerai sektųsi. Suprantu, kad stereotipų visada bus ir bus jais tikinčių, tačiau labai džiaugiuosi, kad jie žmonėms daro vis mažiau įtakos ir žmonės vieni kitiems rečiau klijuoja etiketes.

Ar nekilo sunkumų ieškant darbo vietos?

Pirmosios darbo vietos grožio salone aš pats visai neieškojau. Buvo susiklosčiusi tokia situacija, kad mano tuometinėje darbovietėje vyko restruktūrizacija, apie kurią mums buvo pranešta kaip tik tada, kai ką tik buvau gavęs manikiūro-pedikiūro specialisto diplomą.

Likus dviem savaitėms iki mano ir kolegų darbo pabaigos toje įmonėje, sulaukiau skambučio iš vieno grožio salono vadovės. Ji man pasiūlė prisijungti prie jų kolektyvo. Kvietimą priėmiau. Vos baigęs darbą vienoje darbovietėje, nespėjęs atsikvėpti, po kelių dienų jau dirbau kitoje.

Po ketverių metų grožio saloną nusprendžiau pakeisti, kol ieškojau naujo, bendravau su gana daug salonų savininkų, tačiau nė vienas neišreiškė nuostabos. Kai susitikau su Kristina Ivanova, ji prasitarė, kad apie mane jau buvo girdėjusi anksčiau, todėl irgi nenustebo sulaukusi žinutės būtent iš manęs.

Kaip pavyko suburti klienčių ratą?

Klientai pradžioje, žinoma, rinkosi pamažu, nes ir įgūdžiai dar nebuvo išlavinti, ir pats nedrąsiai jaučiausi naujoje vietoje. Bet po truputį, kantriai dirbant, po pusmečio jau jaučiau, jog turiu šiokį tokį savo klientų ratelį.

REKLAMA

Jutau labai didelį palaikymą iš visų mane supančių kolegų, jie noriai rekomenduodavo mane savo klientams, draugams. Baigiau daugiau papildomų kursų, seminarų, gilinau žinias, su tuo gerėjo ir mano darbas, o su juo stabiliai daugėjo ir klientų.

Ar dažnai sulaukdavai klienčių nuostabos, kad nagus tvarkys vyras, o ne moteris?

Pradėjus dirbti, salono administratorė įspėdavo klientus, kad paslaugą atliks vaikinas. Po poros mėnesių nustojo tai daryti pastebėjus, kad klientai reaguoja teigiamai. Aš taip pat pats labai stebėdavau žmonių reakcijas, ilgainiui irgi nuostabos nebemačiau. Galbūt ir todėl, kad pats pradėjau pilnai komfortiškai jaustis toje aplinkoje.

Vis tik, aišku, buvo ir tokių klientų, kurie atsisakė darytis manikiūrą pas mane. Tai buvo vyresnio amžiaus moterys, vos kelios per visą mano darbo laiką, bet nemanau, kad tai padarė todėl, kad jaustų priešiškumą man, kaip vaikinui manikiūrininkui, o todėl, kad jos tiesiog per daug varžėsi rodyti savo rankas.

Kokius manikiūrus pats labiausiai mėgsti daryti?

Asmeniškai man pačiam labiausiai patinka vidutinio ilgio arba trumpi, viena spalva ar su minimalistine daile puošti nagai. Anksčiau labai mėgau ryškias spalvas ir blizgučius, bet, kaip ir daug kur gyvenime, skonis su laiku keičiasi. Nežinau, ar tai galima įvardyti kaip jo lavėjimą, ar vis tik tai tiesiog kažkokia vidinės būsenos išraiška.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų