Teatras „Utopia“ savo naująjį sezoną pasitinka lietuviškos dramaturgijos premjera - režisieriaus Dariaus Luko Piraičio sukurta ir režisuota pjese „Titrai/Subtitles“. Rugsėjo 10 ir 11 dienomis spektaklis bus rodomas Menų spaustuvės Kišeninėje salėje.

Kūrinys nagrinėja šiuo metu itin aktualią migracijos, jauno žmogaus tapatybės bei malonumą ir agoniją atnešančios kosmopolitiškos realybės temas.

Tarp Londono ir Vilniaus gimusi dvikalbė pjesė draugėn subūrė perspektyvius jaunosios kartos lietuvių ir britų aktorius. Spektaklyje vaidins Deividas R. Batleris (David R. Butler), Emilija Latėnaitė-Beliauskienė, Miglė Polikevičiūtė, Miranda Šrapnel (Shrapnell) ir Martynas Nedzinskas.

Gintaras Varnas (nuotr. Elta)Gintaras Varnas (nuotr. Elta)

Migruojanti trupė kūrybines paieškas ir pirmąsias repeticijas pradėjo Londone, tęsė Vilniuje, o spektaklio premjerą taip pat žada tarptautinę - spalio 10 ir 11 dienomis naująjį spektaklį pamatys Londono „Courtyard“ teatro žiūrovai. Spektaklis bus vaidinamas lietuvių ir anglų kalbomis. Lapkričio mėnesį spektaklį „Titrai/Subtitles“ numatoma rodyti Nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Versmė“.

REKLAMA

Režisierius D. L. Piraitis siūlo pažvelgti kitapus statistinės istorijos apie sunkią migranto, plušančio Jungtinės Karalystės fabrikuose, dalią. Tai pasakojimas apie jauną žmogų, kuris, prasiskynęs kelią į sėkmę, tapo vienu perspektyviausių angliškų detektyvinių romanų autoriumi. Artėjant antrosios Džekobo knygos pasirodymui leidykla spaudžia jauną vyrą paviešinti savo asmeninio gyvenimo faktus bei įvykius, kurie būtų panaudoti romano reklaminei kampanijai. Košmariški sapnai ir blaškymasis tapatybės labirintuose Džekobą priverčia prisiminti savo kilmę, gimtąją lietuvių kalbą ir kadaise išverstą tikrąjį vardą - Jokūbas. Blaškydamasis tarp viešumos ir pasitraukimo iš literatūros pasaulio Džekobas žengia visiems netikėtą ir sukrečiantį žingsnį...

Nevalstybinį teatrą „Utopia“ Vilniuje 2007 metais įkūrė režisierius Gintaras Varnas. Nuolatinės scenos neturinčio nepriklausomo teatro repertuare - aštuoni G. Varno ir kitų režisierių spektakliai, kuriuos aktoriai vaidina Nacionalinio dramos teatro ir Menų spaustuvės scenose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų