• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Du keliautojai, Vaidotas ir Marius, keliauja į Maroką įsitikinti ar ši valstybė vis dar Afrika ar jau Europa. Stengdamiesi gyventi be komforto, nakvodami palapinėse ir retu atveju pigiuose nakvynės namuose, jie savo nugaromis ir kaulais pajaučia kietą Maroko žemę. Nuo šiandien pradedamose rodyti „Go3“ originalaus turinio komiškose kelionių laidose „Be komforto“ žiūrovai išvys kaip sekėsi lietuvaičiams išgyventi sudėtingose situacijose keliaujant Maroke.

Du keliautojai, Vaidotas ir Marius, keliauja į Maroką įsitikinti ar ši valstybė vis dar Afrika ar jau Europa. Stengdamiesi gyventi be komforto, nakvodami palapinėse ir retu atveju pigiuose nakvynės namuose, jie savo nugaromis ir kaulais pajaučia kietą Maroko žemę. Nuo šiandien pradedamose rodyti „Go3“ originalaus turinio komiškose kelionių laidose „Be komforto“ žiūrovai išvys kaip sekėsi lietuvaičiams išgyventi sudėtingose situacijose keliaujant Maroke.

REKLAMA

Išskirtiniame interviu, bendraudami su „Go3“ atstovu Žilvaru Zinkevičiumi, socialinių tinklų žvaigždės ir vaizdo turinio kūrėjai Vaidotas Grincevičius ir Marius Pocevičius atskleidė iššūkius su kuriais teko susidurti filmavimo metu, apie nežinomybę kur teks miegoti, bandymus atrasti vandens telkinį maudynėms, su sutiktais akmenimis ginkluotais vietiniais vaikais, bet mėgaujantis Maroko saule ir griaunant mitus apie šią šalį.

– Kelintas jūsų bendras projektas yra kelionių laidos „Be komforto“?

Vaidotas: Mudu su Mariumi dirbame jau 6-8 metus kartu. Nuo senų laikų.Kalbant apie keliones, tai mūsų pirmoji bendra kelionė. Nors buvo tų kelionių Lietuvoje, bet tai daugiau kaip „apsiuostymas“ (juokiasi) mūsų. 

REKLAMA
REKLAMA

Marius: „Go3“ televizijai, tai jau antrasis mūsų su Vaidotu projektas, bet kad keliautume dviese ir dar į užsienį, tai pirmą kartą. 

REKLAMA

– Mariau, Jūs esate ir kelių filmų bei serialų scenarijų autorius ar „Be komforto“ scenarijų irgi parašėte?

Marius: Visą maršrutą kelionės, tai sudėliojo Vaidotas. Ar tu pats dėliojai ar pasitelkei pagalbon dirbtinį intelektą kokį (klausia Vaidoto)?

Vaidotas: Ne ne, jokie dirbtiniai intelektai man nepadėjo (juokiasi). Pradinis planas buvo vykti į Bulgariją, bet pradėjus giliau domėtis supratome, kad gali nebūti taip įdomu, todėl pasirinkome Afriką. Ir norėjome pradėti nuo Šiaurinės Afrikos pusės. Marius ir mano brolis (operatorius) Mantas abu nebuvę šioje valstybėje, tai ir pasirinkome Maroką. 

REKLAMA
REKLAMA

Marius: Vaidotas jau buvo lankęsis šioje šalyje, tad kaip ir gidu mūsų tapo.  

– Visi jūsų dialogai natūraliai gaunasi ar būnate iš anksto pasiruošę?

Vaidotas: Ne, nebent vietoje koks bajeris gimsta ir pamatom, kad galime geriau ištransliuoti – tada perfilmuojame, bet dažniausiai pirminis variantas vis tiek būna geresnis.  

Marius: Būna, kad eigoje gimsta situacija, tada privaidinti tenka, kad išpildymas būtų. Pavyzdžiui, kad pagrobė kupranugarį ir spruko, bet tokių dalykų retai būna, didžioji dauguma pokštų laidose tikri ir „nepritempti“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Su kokiais iššūkiais teko susidurti filmuojant ar nebuvo nemalonių nutikimų? 

Vaidotas: Su pačiu filmavimu tik vienoje vietoje turėjome bėdų, kai pareigūnas prašė kortelę atminties patikrinti. Tai nutiko aštuntą ar devintą dieną kelionės. Pažeidus kelių eismo taisykles mus užfiksavo ir pamatė, kad dar ir filmavome todėl liepė ištrinti tą vietą. Bet buvo kitas techninis nesklandumas – neveikė mikrofonai mūsų Maroke, dėl dažnio ar pan. dalykų, tad garso kokybė deja nukentėjo.

REKLAMA

Marius: Pagrindinė problema, kad neleido įsivežti drono mums. Reikia iš anksto deklaruoti, kad jį įsiveži, bet mes to nežinojome ir gerai, kad patys prisipažinome, nes būtume turėję bėdų grįžtant atgal. Žiūrovų turiu atsiprašyti, kad daug suplanuotų kadrų negalėjome padaryti, nes neturėjome drono. 

– Gal jums Maroke kelią buvo pastoję kriminaliniai elementai?

Vaidotas: Kai tik atvykome ir išsinuomavome mašiną, ji buvo su tuščiu baku, todėl nuvykome į degalinę pasipildyti. Buvo gal trečia valanda ryto. Mūsų ten laukė kažkoks narkomanas, kuris iškart norėjo „nuscamint“ (apgauti), bet buvome per daug pavargę, kad ginčytis ir teko sumokėti daugiau negu dvigubai.

REKLAMA

Marius: Ši patirtis iškart nuteikė neigiamai, bet kaip paaiškėjo tai buvo pats blogiausias mūsų sutiktas žmogus ir daugiau tokių akivaizdžių apgavysčių neteko patirti.

–  O daugiau kelionės metu ar neigiamų patirčių nebuvo?

Vaidotas: Marius vis bandydavo padaryti kažką marokietiško ir tuo metu vyko pasaulio futbolo čempionatas, o Maroko rinktinė jame pasirodė ypač įspūdingai. Todėl norėjome pažaisti futbolą ant smėlio, dykynėje, su vietiniais apdriskusiais- blogiausiomis įmanomomis sąlygomis.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Radome tokį kemsyną, kuriame buvo apie 20-30 vaikų. Mes su jais pažaidėme kokį pusvalandį ir nutarėme duoti kažkiek pinigų, kad galėtų nusipirkti naują kamuolį ir taip mes atsidėkotume už šią galimybę. Bet viskas gavosi kitaip nei tikėjomės. Kai tik jaunimėlis išgirdo žodį „pinigai“, tai kaip kokios surikatos tik kaklus ištiesė ir apspito mus. Man einant iki automobilio, jie vos ne smaugti pradėjo Marių. Ir aš galvoju, tu tik neik link mašinos, nes bus negerai. 

REKLAMA

Marius: O aš tuo metu truputį, gerai ne truputį, o nemenkai išsigandau ir link automobilio bandžiau eiti kaip galima greičiau. Taip su visu tuo būriu priartėjome prie mūsų automobilio. Operatorius Mantas bandė užstoti ir neleisti jų į vidų, bet šie kaip iš kokio zombių filmo rankas pradėjo kišti visur. Negalėjome net durų uždaryti. Davėm kažkiek pinigų, net daugiau nei planavome ir bandėme išvažiuoti, bet tada visi, kurie negavo pinigų pasiėmė akmenis ir pradėjo mėtyti į automobilį. Sulamdė bagažinę ir lango vos neišmušė, nes atšoko keli akmenys. Buvo tikrai nemalonu ir baugu... 

REKLAMA

– Kiek truko jūsų visa kelionė?

Vaidotas: Dešimt dienų. Marius: Devynias dienas, o dešimta jau skrydžiams visiems skirta.  -    Kokiose netikėčiausiose vietose teko nakvoti?

Vaidotas: Planavome, kad viskas bus labai romantiškai, bet gavosi labai prastai (juokiasi). Tik atvažiavę į Maroką nutarėme įsigyti miegmaišius, o Marius užsigeidė kilimėlio. Mes jam sakome, kad ten visur smėliukas, o jis vis tiek apie grumstus kalba. Tai toks ginčas nemenkas kilo, tai neapsikentęs operatorius davė kiekvienam po 20 eurų, tai už juos Marius nusipirko kilimėlį, o mudu su broliu po kepurę. Pabaigoje gavosi, kad išlošė Marius. Visur kur vykome miegoti visur buvo pilna grumstų ir miegot buvo sudėtinga. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Marius: Man ekstremaliausia buvo patirtis kada prie kopų nakvojome. Ten buvo labai gražu, bet kieta ir vėjuota. Visą naktį beveik nemiegojome. 

– Ar sutikote kokių nors gyvių – gyvačių, skorpionų ar pan.?

Vaidotas: Tik kupranugarius sutikdavome, bet jie būdavo sužymėti ir aišku, kad kažkam priklauso.  Marius: Neteko susidurti laukinėj gamtoj su jokiais bjauriais padarais. Tik laukinių šunų gaujas, bet jie stebėtinai buvo draugiški ir nieko mums nedarė. 

REKLAMA

– Užsiminėte apie vandenį, kas tai per istorija? 

Vaidotas: Su ežerais buvo keistenybė, nes kiek ieškojome pagal žemėlapį, tai arba išdžiūvę būdavo arba avys kokios ganydavosi vidury. 

Marius: Tik kartą buvom radę tvarkingą ežerą, bet visur ženklai buvo, kad ten geriamas vanduo, tai tik pažiūrėjome ir neišsimaudėme. 

– Kaip dėl pinigų kaulijimo visur ir visada, kokia jūsų patirtis?

Vaidotas: Ne visada suprasdavome ar tikrai legaliai mūsų prašo susimokėti už kažką. Pvz. atvykus į stovėjimo aikštelę prašydavo centų už parkingą ir net kažkokį lapuką būdavo pasiruošę, bet neatrodė labai jau įtikinamai, nei prašytojas, nei vietovė (juokiasi). 

REKLAMA

Marius: Didelis skirtumas kur kaimo prašinėtojas ar kur mieste tvarkingai apsirengęs. Kartais jie daro tarsi paslaugą ir net pinigų neima, o kartais tenka mokėti. 

– Kokia buvo pati keisčiausia patirtis?

Vaidotas: Maistas tikrai prastas, bet buvo viena labai juokinga situacija. Atvykome į vietovę, kurioje buvo filmuoti garsieji „Sostų karai“. Tada ėjome ėjome ir netikėtai atsiradome žmonių namuose, tiesiog svetainės vidury. O laiptais pakilus į viršų gaunasi rimtas kelio sutrumpinimas – apie 300 m. Moteris sako, kad sumokėkite pora eurų ir galėsite eiti, o jeigu mes atsisakytume, tai vis tiek tektų sumokėti už apsilankymą svečiuose. Išeinant pamatome, kad ir tualetą už centus siūlo. Aš greitai nueinu, o ten labai blogai viskas, niekas neveikia. O Marius sako man irgi reikia. Aš kaip „tikras draugas“  jam neišduodu, kad ten niekas neveikia. 

REKLAMA
REKLAMA

Marius: Aš nubėgu ir tada po „rimto reikalo“ paaiškėja, kad nėra vandens. Klozetas tik yra vidury patalpos, bet klink klink ir nieko. Taip gėda pasidarė, mes tik greitai greitai ir dingome iš ten (juokiasi).

– Ar filmavimo metu nutiko kažkas neįprasto ar įsimintino kuo galėtumėte pasidalinti?

Marius: Būnant vienam didžiausių miestų ir ieškant senovinių odos dirbtuvių mus sekti pradėjo kažkoks tipas. Mes einam, o jis seka. Man tai buvo pati nemaloniausia patirtis, savaime suprantama, po vaikų gaujos akmenimis apmėčiusių mus. 

Vaidotas: Vaikų puolimas dar ilgai sapnuosis (juokiasi). 

–  Ar nutiko kokių nors labai piktų dalykų, kad įspėtumėte kitus keliautojus iš Lietuvos?

Marius: Aš manau, kad pakeičiau savo išankstinį nusistatymą, kad Marokas yra pavojinga šalis, nes žmonės tikrai geri ir draugiški, o ir mes nepatekome į kažkokias pavojingas situacijas, nors tikrai bandėme likimą tampyti už ūsų kaip išmanydami. 

Vaidotas: Buvo ir net sakyčiau miela situacija, kai mes neradome kelio ir sutikome vaikiną einantį iš mokyklos ar į mokyklą ir jis mus palydėjo bei parodė kelią. Atsidėkodami norėjome jam duoti pinigų, bet jis net įsižeidė ir atrėžė, kad jam nieko nereikia, o tik norėjo padėti ir be jokio atlygio. Tada supratome, kad nevisi nori tik pasipinigauti, o yra nemažai ir dorų žmonių Maroke. 

REKLAMA

– Kokius kitus mitus apie šalį jums sugriauti pavyko?

Vaidotas: Mitas, kad turguose labai brangu ir visi bando apgauti sugriuvo. Mes turėjome daug visokių daiktų prisipirkę ir norėjome jais atsikratyti prieš grįžimą į Lietuvą, tai nunešėme į turgų ir viską iškeitėme į suvenyrus bei tautinius rūbus kurių vertė tikrai nemaža. Tad galima gauti ir gerų dalykų už mažą kainą. 

Marius: Man anksčiau atrodė, kad Afrikoje bus labai vargana aplinka ir truks vandens, bet tai buvo netiesa, nes to skurdo tiek nebuvo kiek aš tikėjausi. Aišku pavažiavus už miestų buvo daugiau netvarkos, bet nepasakyčiau, kad skurdo. 

– Ar nepašlijo jūsų sveikata kelionėje?

Vaidotas: Mes nevalgėme daržovių, nes matėme, kad jas plauna upelyje prie kelio, o daugiau ir rizikų nebuvo sveikatai. 

Marius: Keista buvo pamatyti turguj pakabintą jautį aplink kurį skraidžiojo muselės. Tikrai būtų bėdų tokio paskanavus (juokiasi). 

– Kokiomis kalbomis bendravote su vietiniais?

Vaidotas: Ten dažniausiai visi kalba prancūziškai, bet miestuose galima būdavo ir angliškai susikalbėti. Nors daugumoje situacijų mes kalbėdavome lietuviškai arba gestais rodydavome. 

Marius: Vietiniams būdavo sunkiau nei mums, nes mes labiau įgudę šaradų meistrai. 

– Kas galėtų būtų lemiamas veiksnys paskatinti žiūrovus žiūrėti „Be komforto“? 

Marius: Juokingas gavosi turinys, mes save įspraudėme į iššūkius keliančias aplinkybes ir tai pridėjo linksmumo. Kita šalis, kitas žemynas, mes patys ne savo komforto zonoje ir visa tai sukūrė linksmą, emocionalų, tikrovišką turinį. 

Vaidotas: Aš galiu tik paantrinti Mariui. Buvo tikrai linksma ir tikime, kad žiūrovai tai pajaus bei įvertins.

Komiškos kelionių laidos „Be komforto“ – nuo rugpjūčio 28 d. tik per naujos kartos televiziją „Go3“!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų