• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos kino operatorių asociacija gegužės 10 dieną apdovanos geriausiai kino kamerą valdančius kolegas, ir šiandien skelbia, kas pretenduoja gauti „Ąžuolo“ ir „Gilės“ apdovanojimus.

Lietuvos kino operatorių asociacija gegužės 10 dieną apdovanos geriausiai kino kamerą valdančius kolegas, ir šiandien skelbia, kas pretenduoja gauti „Ąžuolo“ ir „Gilės“ apdovanojimus.

REKLAMA

Nominantus rinko komisija, kurią šiemet sudaro jos pirmininkas operatorius Saulius Lukoševičius (LAC) ir nariai: kino operatoriai Vitalijus Kiselius, Zbigniev Bartoševič (LAC), kino režisierius Jurgis Matulevičius bei kino kritikė Monika Gimbutaitė. 

Jau keturioliktą kartą rengiamoje svarbiausioje kino operatorių šventėje bus teikiamos keturios statulėlės: „Ąžuolo“ – už geriausią kino operatoriaus darbą, „Gilės“ – už geriausią studento operatoriaus darbą, Operatorių dėkingumo prizas – teikiamas su operatorių darbu glaudžiai susijusių profesijų atstovams ir apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus.

Taip pat vyks jau tradicija tapę Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentų apdovanojimai kino industrijos atstovams, kuriuos išrinks patys LMTA studentai, rašoma pranešime spaudai. 

REKLAMA
REKLAMA

„Rinkdami „Ąžuolo“ ir „Gilės“ nominantus atsižvelgėme į jų profesinį meistriškumą, taip pat vertinome tai, kiek operatoriaus darbas atskleidžia kitus filmo elementus, kaip kamera padeda filmui tapti organišku įtikinančiu kūriniu.

REKLAMA

Nominantų kūriniuose buvo labai aiškiai juntama, iš kieno perspektyvos yra pasakojama istorija, o norėdami pabrėžti tam tikras kertines scenarijaus vietas operatoriai sumaniai pasitelkė atitinkamas vizualines priemones“, – sako komisijos pirmininkas Saulius Lukoševičius. 

Komisijos sprendimu „Ąžuolo“ apdovanojimą pretenduoja gauti: 

  • Laurynas Bareiša už operatoriaus darbą juostoje „Tu man nieko neprimeni“ (rež. Marija Kavtaradze); 
  • Vytautas Plukas (LAC) už darbą filme „Poetas“ (rež. Giedrius Tamoševičius, Vytautas V. Landsbergis); 
  • Jacek Podgórski už darbą filme „Devintas žingsnis“ (rež. Irma Pužauskaitė); 
  • Julius Sičiūnas (LAC) už darbą juostoje „Per arti“ (rež. Austėja Urbaitė).  

Gauti „Gilės“ apdovanojimą pretenduoja šie jauni, Lietuvos ir muzikos akademijoje studijuojantys kino operatoriai:  

REKLAMA
REKLAMA
  • Dominika Pieczulis už filmą „Kai aš buvau malalietka“ (rež. Severina Vaičiūnaitė); 
  • Milda Juodvalkytė už filmą „Hablo dėsnis“ (rež. Arnas Balčiūnas); 
  • Matas Juškaitis už filmą „Procesija“ (rež. Agnė Girsaitė). 

Lietuvos kino operatorių asociacijos pirmininkė, operatorė Laura Aliukonytė atskleidžia, kad paprastai „Ąžuolo“ apdovanojimui komisija paskelbia tris nominantus, bet šiemet buvo itin daug diskusijų, komisijos narių nuomonės išsiskyrė, todėl nuspręsta skelbti keturis pretendentus į šį apdovanojimą. Laura Aliukonytė džiaugiasi, kad šiemet minėtoje kategorijoje sulaukta trečdaliu daugiau paraiškų nei pernai, o ypač aktyvūs buvo trumpametražių vaidybinių filmų kūrėjai.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Geriausi šių metų operatoriai paaiškės jau gegužės 10 d. „Ąžuolo“ apdovanojimų ceremonijos, kuri vyks „Meno avilio“ sinematekoje, metu. Apdovanojimus remia Lietuvos kino centras ir AVAKA, pagrindiniai partneriai – „Meno avilys“. Renginį ves Rytis Zemkauskas, koncertuos „Golden Parazyth“ grupė. 

Daugiau informacijos: www.lac.lt  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų