REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Brazilijoje kilo skandalas po to, kai teisėja uždraudė vienuolikametei mergaitei, patyrusiai prievartą ir nuo užpuoliko pastojusiai, pasidaryti abortą. 

Brazilijoje kilo skandalas po to, kai teisėja uždraudė vienuolikametei mergaitei, patyrusiai prievartą ir nuo užpuoliko pastojusiai, pasidaryti abortą. 

REKLAMA

Šią savaitę paaiškėjo, jog teisėja Joana Ribeiro Zimmer atsisakė padėti mergaitei, kurios tapatybė nėra žinoma, po to, kai mažametė patyrė seksualinę prievartą savo namuose Santa Catarinoje. 

Mergaitė buvo išprievartauta metų pradžioje ir kartu su mama apsilankė pas gydytoją Florianapolyje tik tada, kai jau buvo nėščia 22 savaites. 

Medikai atsisakė mergaitei atlikti abortą, teigdami, jog tai legalu daryti tik iki 20-osios nėštumo savaitės. Gydytojai mergaitės mamai pareiškė, jog norint nutraukti nėštumą po šio termino, reikia atskiro teismo sprendimo. 

Nėra žinoma jokios informacijos nei apie auką, nei apie jos užpuoliką, išskyrus tai, jog vienuolikametė šiuo metu yra 8 mėnesius nėščia. Mergaitė su mama ligoninės psichologui teigė, jog nenori gimdyti ir auginti šio vaikelio.

REKLAMA
REKLAMA

Po dviejų dienų nuo apsilankymo pas medikus, prokurorė Mirela Dutra Alberton teigė, jog „savaime suprantama, jog toks mažas vaikas neturi biologinės struktūros, tinkamos nėštumui“. 

REKLAMA

Tuo tarpu teisėja J. R. Zimmer mergaitę išsiuntė į moterų prieglaudą, kurioje ji būtų apsaugota nuo jos užpuoliko. Tai įsiutino mergaitės motiną, kuri sakė, kad jei dukra nebūtų ten išsiųsta, ji pati būtų atlikusi nėštumo nutraukimą.

Teisėja mažametės mamai sakė, jog „jeigu būtų išdavusi leidimą abortui, tai būtų ne mergaitės apsaugojimas, o pastatymas jos į padėtį, kurioje ji gali būti kaltinama žmogžudyste“.

Abortai Brazilijoje yra draudžiami įstatymu ir jį atlikęs gydytojas bei pacientė rizikuoja atsidurti už grotų. Vienintelė šio įstatymo išimtis – seksualinė prievarta ir tie atvejai, kai kyla pavojus moters gyvybei. 

REKLAMA
REKLAMA

 Santa Catarinos teismas pareiškė, jog jų vidaus reikalų departamentas ėmėsi tirti J. R. Zimmer sprendimo etiškumą. 

Organizacija IPAS, kovojanti už moterų teisę į abortą Brazilijoje, sakė: „Brazilijos įstatymai abortus leidžia tik išprievartavimo, vaisiaus anencefalijos (smegenų nebuvimo) ir pavojaus motinos gyvybei atvejais, todėl 2012 metais 203 milijonus žmonių turinčioje šalyje užregistruoti vos 1626 abortai“.

Visgi, teigiama, jog šis skaičius iš tiesų yra tūkstančius kartų didesnis – per metus maždaug vienas milijonas brazilių nusprendžia nutraukti nėštumą savarankiškai. Taip dažniausiai elgiasi nepasiturinčios ir socialinių garantijų neturinčios moterys, kurios negali susirasti gero specialisto, kuris rizikuotų kalėjimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų