Puzaraitė-Žvagulienė ryžosi iššūkiui: bandė suteikti pirmąją pagalbą

Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje kasmet daugiau nei 100 žmonių miršta dėl skaudžios ir staigios priežasties – užspringimo. Iš viso dėl nelaimingų atsitikimų 2018 metais praradome 1538 žmones. Daugelio gyvybes galėjome išgelbėti, suteikę pirmąją pagalbą.

5

„Lietuvos draudimas“ kartu su Lietuvos Raudonuoju kryžiumi jau antrus metus įgyvendina socialinę akciją „Aš galiu padėti“, rašoma pranešime spaudai. Šios akcijos tikslas – kuo daugiau žmonių nemokamai išmokyti suteikti pirmąją pagalbą ir padėti ištikus nelaimei, kai svarbi kiekviena minutė.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Puzaraitė-Žvagulienė ryžosi iššūkiui: bandė suteikti pirmąją pagalbą

„Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikta visuomenės apklausa parodė, kad net pusė gyventojų Lietuvoje nemokėtų suteikti pagalbos žmogui užspringus, nesugebėtų atlikti širdies masažo ar dirbtinio kvėpavimo. Maža to – žmonės baiminasi, kad savo veiksmais jie dar gali ir pakenkti nelaimės ištiktam asmeniui.

Su netikėtomis situacijomis galime susidurti kasdien

Net ketvirtadaliui Lietuvos gyventojų yra tekę patirti situacijas, kai šalia esančiam žmogui prireikė pagalbos. Tyrimo rezultatai rodo, kad tai nėra retas atvejis, tačiau nemaža dalis nežino kaip elgtis tokiose situacijose arba bijo dar labiau pakenkti nukentėjusiam asmeniui, todėl nesiima jokių veiksmų.

„Socialinės atsakomybės programos „Aš galiu padėti“ metu norime kuo daugiau žmonių perduoti žinias apie tai, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Atsiranda tokių situacijų artimųjų aplinkoje ar bet kur gatvėje, kai žmogų ištinka netikėta nelaimė – gali sustoti širdis, šalia įvykti eismo įvykis ir kitos nelaimės. Dažnai kiekviena minutė yra svarbi, todėl, kol atvyksta greitoji pagalba, svarbu tinkamai sureaguoti“, – pirmosios pagalbos pamokų svarba dalinasi „Lietuvos draudimo“ Strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorė Aurelija Kazlauskienė.

Net šešias savaites Lietuvos miestuose ir miesteliuose buvo rengiami pirmosios pagalbos mokymai, o per dvejus metus iš viso akcijos metu Lietuvoje apmokyta jau daugiau nei 5000 šalies gyventojų. Be viso to, šiemet nuspręsta mokymus surengti ir žymiems Lietuvos žmonėms – Ineta Puzaraitė-Žvagulienė, Rimantė Kulvinskytė, Justė Žičkutė, Ieva Arniauskienė, Edvardas Žičkus, Simonas Urbonas ir Anžela Adamovič-Gečienė dalyvavo pirmosios pagalbos mokymuose. Jie tvirtino, kad ši tema yra itin aktuali Lietuvos žmonėms bei būtina apie pirmosios pagalbos svarbą kalbėti garsiai ir aiškiai.

REKLAMA

Mokymų pagrindinis tikslas – kad žmonės gebėtų greitai priimti sprendimą, ką ir kaip daryti.

„Pirmosios pagalbos išmokti nėra sudėtinga, tik reikia tam skirti šiek tiek laiko ir noro. Per keletą valandų kiekvienas mokymų dalyvis išmoksta tinkamai reaguoti netikėtoje situacijoje ir žino, kaip padėti šalia esančiam žmogui užspringus, patyrus traumą, sustojus širdies veiklai ir kitais atvejais“, – mokymų poreikį komentuoja pirmosios pagalbos instruktorė Irma Bukotienė.


Rašyti komentarą...
M
Mama
2019-06-20 16:01:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano vaikas buvo uzspringes lasinuku gabaliuku, pasiseke, kad pamaciau ir tai, jog jau buvau macius, ka tokiu atveju daryti. Labai isgasdino. Protingos mamos zino, kad neimanoma sekioti juos istisa diena. Bet jauciausi sukresta del to, juk galejo kitaip baigtis:-(
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų