Pusryčiai vaikus gali išgelbėti nuo mitybos sutrikimų

Dietos, žaliavalgystė, raciono sudarymo programos ir šimtai įvairiausio plauko specialistų patarimų – kaip nepasimesti? Subalansuotos mitybos klausimo aptarimas su šeimos nariais yra pirmiausias žingsnis kurį turite padaryti.

Įvairiausių pasaulyje atliktų tyrimų rezultatai, o ir tėvai galėtų paliudyti, kad vaikams didžiulę įtaką daro aplinka. Situacija ypač paaštrėja paauglystėje, todėl dėmesio – pirmas pavojus- dietos.

Pasak gydytojos dietologės Aušros Jauniškytės Ingelevičienės, vaikų valgymo sutrikimai labai dažnai prasideda paauglystėje. „Mokyklinio amžiaus vaikų grupė yra labiausiai pažeidžiama. Netinkamai pateikta informacija gali padaryti daug žalos. Jei vaikas ar paauglys pradės laikytis dietos, jis turi labai didelę riziką tiek nutukti, tiek sulaukti mitybos sutrikimų ar net abiejų problemų iš karto“, - įspėja gydytoja.

Pasak specialistų, paaugliams dietų laikymasis padidina mitybos sutrikimų riziką nuo aštuonių iki dvylikos kartų, todėl tėvai raginami labai atidžiai stebėti vaiko požiūrį į sveikatą, savo kūną, grožio kultą ir kitus paaugliams rūpimus klausimus.

REKLAMA

Dietologės nuomone, kitas svarbus žingsnis sveikoje mityboje yra pusryčiai. „Būtinai pavalgykite pusryčius. Tai formuoja sveikesnio maisto pasirinkimą dienos eigoje. Vaikui norėsis sveikesnių užkandžių ir mažiau saldumynų“, - pataria specialistė.

Pusryčiaudamas vaikas gauna reikalingų medžiagų svarbiausiai dienos daliai, kurią praleidžia mokykloje. Mokymosi procesai reikalauja daug energijos, todėl svarbu rinktis vertingus produktus.

Apie dienos mitybos režimo formavimą ir vaikų valgymo sutrikimus šį savaitgalį kalbės laida „Padėkime augti“. Laidos kūrėjai kartu su dietologais pristatys 5 svarbiausius sveikos mitybos žingsnius ir bandys šeimoms padėti susigaudyti informacijos apie mitybą jūroje. Laidos žiūrovams taip pat paruoštos mažųjų mokslininkų atradimų, vaiko prisirišimo prie žaislo temos. O artėjančias Kalėdas jaučiančių laidos gerbėjų laukia nuostabios dovanų idėjos.

Laidos vedėja Laura Imbrasienė žiūrovų prie ekranų lauks, sekmadienį 9.30 val. per „TV3“ televiziją. www.padekimeaugti.lt


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų