Tiek 16 metų įtakingiausiai Vakarų Europos Bažnyčiai vadovavęs C.Ruini, tiek A.Bagnasco yra konservatyvių pažiūrų ir abu mano, jog Bažnyčia turėtų kištis į politiką, idant apgintų savo principus.
Vienas naujausių tokio kišimosi pavyzdžių - 76 metų C.Ruini bandymas paveikti italų politikus, kad šie pasipriešintų šiuo metu parlamentui pateiktam svarstyti įstatymo projektui, numatančiam suteikti teisinį statusą nesusituokusioms, tarp jų ir gėjų, poroms.
Kepėjo sūnus A.Bagnasco Genujos arkivyskupu tapo 2006 metų rugpjūtį, kai tuometį ganytoją Tarcisio Bertone (Tarčizijų Bertonę) Benediktas XVI paskyrė valstybės sekretoriumi.
Dar anksčiau Pezaro provincijos ganytojo pareigas ėjęs A.Bagnasco 2003 metais buvo paskirtas Italijos kariuomenės vyskupu. Ši tarnystė jį nuvedė į Kosovą, Bosniją, Afganistaną ir Iraką.
Filosofijos ir teologijos mokslinį laipsnį turintis akiniuotas 64 metų A.Bagnasco, kurio specializacija - "metafizika ir šiuolaikinis ateizmas", taip pat vadovauja Italijos vyskupų konferencijos dienraščio "Avvenire" valdybai.
Sulaukęs 75-erių, C.Ruini turėjo pasitraukti iš pareigų, tačiau 2005 metų balandį mirus Jonui Pauliui II liko šiame poste vardan tęstinumo.
Prakaulaus veido kardinolas laikinai eis ir didelę simbolinę reikšmę krikščioniškajam pasauliui turinčios Romos vyskupijos vikaro pareigas.
Nors formaliai Romos ganytojas yra popiežius, C.Ruini toliau administruos vyskupiją jo vardu, kol Benediktas XVI nepaskelbs kardinolo įpėdinio. Romos vikaras paprastai būna Italijos vyskupų konferencijos pirmininkas, tačiau visuotinai manoma, jog popiežius į šį postą vietoj A.Bagnasco paskirs kokį kitą hierarchą.
C.Ruini ir toliau liks Kardinolų kolegijos narys ir iki 80-ojo gimtadienio turės teisę balsuoti.
Kitose šalyse Katalikų Bažnyčios vyskupų konferencijų pirmininkus renka patys vyskupai.
Praėjusiais metais artėjant 75-ajam C.Ruini gimtadieniui, Benediktas XVI dėl jo įpėdinio pradėjo slaptas konsultacijas su Italijos vyskupais, bet esą visus pasiūlymus atmetė.
Kaip teigiama į Italijos žiniasklaidą nutekėjusioje informacijoje, Italijos vyskupų konferencijos pirmininku pretendavo tapti liberalusis Milano arkivyskupas Dionigi Tettamanzi (Dionidžis Tetamandzis), Venecijos ganytojas Angelo Scola (Andželas Skola), konservatyvusis intelektualas, pasisakantis už dialogą su islamu, ir Novaros vyskupas Renato Corti (Renatas Kortis).