Žmonės, išgyvenantys, kad jų klubai platūs, gali šiek tiek nusiraminti – danų medikai išsiaiškino, jog pacientai, kurių klubai siauri, miršta anksčiau nei tie, kurių klubai šiek tiek platesni.

Apkūnumas, amžius, rūkymas ir kiti faktoriai nesumažina šio efekto stiprumo: „Nustatėme, jog klubų plotis sumažina priešlaikinės mirties riziką“, – teigė Bertas Chaitmanas (Kopenhagos Universiteto ligoninė) ir Giedras Frederiksenas (Glostrupo Universiteto ligoninė).

Mokslininkai ištyrė 1436 vyrus ir 1380 moterų, kurie sutiko dalyvauti dideliame bandyme 1987–1988 metais, kai po to šie buvo stebimi 12 metų.

Paaiškėjo, jog tie vyrai ir moterys, kurių klubų apimtis buvo mažesnė nei 70 cm, mirė daug dažniau viso eksperimento metu nei tie, kurių klubų apimtis buvo didesnė.

Gyvenimo tęstinumą neblogai nusakė ir talijos apimtis: tiems, kurių talija buvo didesnė nei 89 cm (moterims) ir 101 cm (vyrams), rizika susirgti širdies ligomis, diabetu ir mirti anksčiau buvo didesnė.

Mokslininkų teigimu, riebalai, esantys ant kojų, organizmui gali turėti teigiamos įtakos ir padėti išgyventi, nors šis mechanizmas vis dar nėra gerai ištirtas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų