Tai vaizdai iš prieš trylika metų vykusios ekspedicijos į jūros dugną, kuomet buvo iškelta dešimtys Senovės Egipto relikvijų – faraonų, karalių ir karalienių statulų, jų atvaizdų, įvairiausių paminklų. Dalis šių relikvijų senovės egiptiečių akį džiugino Herakliono mieste ketvirtajame amžiuje prieš Kristų.
„Paskendusios relikvijos buvo naudojamos religinėse apeigose, jos priklausė milžiniškai šventyklai. Tai ir tos šventyklos baldai, altoriai – visi jie buvo Ozirio misterijų dalis. Taip pat rasta daug bronzinių įrankių, auksinių buteliukų ir dėžučių toms apeigoms atlikti“, - pasakoja prancūzų archeologas Frank Goddio.
Pats Heraklionas buvo įkurdintas dar aštuntajame amžiuje prieš Kristų. Tais laikais jis buvo pagrindinis uostas, per kurį laivai patekdavo į turtingąjį Egiptą. Vėliau miestas atsidūrė jūros dugne dėl regioną užklupusių žemės drebėjimų ir potvynių. Šių relikvijų paroda džiugins Paryžiuje esančio Arabų pasaulio instituto lankytojus.
Parodos organizatoriai sako, kad šių dienų kontekste, kai „Islamo valstybės“ kovotojai Sirijoje ir kitose šalyse be gailesčio naikina senovės relikvijas, labai svarbu stengtis išsaugoti šį neįkainojamą paveldą. Iš viso parodoje bus galima išvysti per pustrečio šimto eksponatų.