Parodoje apsilankiusi Žemaitė galvą papuošė stilingu akcentu: skleidžia pozityvią žinutę

Žymi fotografė Jūratė Vilkelė, geriau žinoma JurArt’s vardu, sukvietė savo kūrybos gerbėjus į fotografijos darbų parodos „Prisilietimas prie gamtos“ atidarymą VDU Botanikos sode Kaune. Kartu buvo paminėtas ir Jūratės kūrybinės veiklos dešimtmetis, rašoma pranešime spaudai. 

31

Susirinkę garsūs svečiai grožėjosi VDU Botanikos sode eksponuojamais fotografės darbais. Vėliau buvo pakviesti į oranžeriją, kurią taip pat puošia šios fotomenininkės darytos nuotraukos. 

(31 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Parodoje apsilankiusi Žemaitė galvą papuošė stilingu akcentu: skleidžia pozityvią žinutę

Jūratė dėkojo savo tėvams, draugams už palaikymą. Svečiai sveikino menininkę kūrybinės veiklos dešimtmečio proga, nepraleido progos įsiamžinti vaizdingame Botanikos sodo fone. Tarp svečių buvo ir žymių moterų, kai kurios atvyko su vaikais: Neringa Mažeikienė su dukra, Gerda Žemaitė su šeima, Gintarė Slausgalvienė su dukromis, Joana Bartaškienė, Beta Rumšienė.

Kol suaugusieji dalijosi įspūdžiais apie parodą, bendravo su kūrėja, vaikai mėgavosi lauko pramogomis, džiaugėsi milžiniškais burbulais „Vėjų gaudymas“, skambant muzikai šoko basomis po pievą. Dalis mergaičių, kaip ir pati Jūratė, buvo pasipuošusios „Gitana Design“ šilko suknelėmis, kurias dažant naudojami augalai. 

JurArt’s paroda neatsitiktinai buvo surengta gamtos apsuptyje. Autorė sako, kad gamta yra didžiausia jos įkvėpėja, kūrybinių idėjų šaltinis, o darbas joje yra tikrų tikriausia terapija. Tad ir ši paroda kalba apie gamtos svarbą žmogui, ypač augančiai asmenybei. Joje meniškai perteikiamas jautrus gamtos ir vaiko ryšys.

Jūratės nuomone, greitas gyvenimo tempas, itin dažnas naudojimasis šiuolaikinėmis technologijomis, žmones atitolina nuo gamtos. Atima galimybę mėgautis jos kvapais, spalvų įvairove, garsais, pajusti joje ramybę. Moteris įsitikinusi, kad ypač vaikai turėtų daugiau laiko leisti lauke, miškuose, parkuose, nes gamta jiems sudaro sąlygas visapusiškai tobulėti – tiek fiziškai, tiek protiškai, tiek emociškai. Anot psichologų, gamtos pasaulis padeda ugdyti kūrybingą, sumanų, atsakingą, smalsų ir laimingą žmogų.

REKLAMA

Jau dešimt metų menines fotosesijas kuriančios J. Vilkelės nuotraukose dažnai galima išvysti vaikų ir paauglių, tapusių pasakų veikėjais. Pasakų vaizdus primenančios nuotraukos paryškina gamtos grožį, padeda geriau atskleisti aplinkoje slypinčius stebuklus ir parodyti, kad žmogus yra neatsiejama gamtos dalis. Rengdama fotosesijas, Jūrate pastebi, kad gamtoje vaikai pajunta visišką laisvę, trykšta džiaugsmu, o išvydę nuotraukas jie dar labiau užsidega noru tyrinėti, pažinti aplinką per įvairius jutimus, ieškoti dar neatrastų kampelių.  

Šia paroda JurArt’s nori paskatinti daugiau žmonių atsigręžti į gamtą, įsileisti ją į savo kasdienybę ne tik karantino laikotarpiu, mokyti vaikus pažinti jos turtus, sudaryti galimybę pajusti jos teikiamą naudą. 

Dauguma parodos nuotraukų darytos būtent VDU Botanikos sode Kaune. Botanikos sodo vadovai pasidžiaugė draugyste su fotografe, kurios darbuose juntama ypatinga meilė gamtai, atsiskleidžia žmogaus ir gamtos ryšys. 

Ypatingą renginio nuotaiką padėjo kurti Algirdas Tamulaitis, grodamas fleita. Renginį papuošė „Epic Deco“.

JurArt’s fotografijos darbų parodą „Prisilietimas prie gamtos“ bus galima apžiūrėti visus metus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų