Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad vienas iš vaistų prieinamumo gerinimo plano punktų – receptų rašymo taisyklių pakeitimas - turėtų patobulinti gydytojų darbo reglamentavimą. Etinių farmacijos kompanijų asociacijos (EFA) atstovai įspėja, kad siūlymas recepte nurodyti bendrinį vaisto pavadinimą reiškia, kad pacientui vaistą tiesiogiai parinks ne gydytojas, o  vaistininkas, ir ligonio gydymas taps jo paties rūpesčiu.

REKLAMA

„Dabar gydytojas skiria pacientui vaistus, įvertinęs bendrą žmogaus sveikatos būklę, kokiomis ligomis jis dar serga bei kokius vaistinius preparatus vartoja vienu metu,“ – teigia EFA direktorė Jolanta Dičkutė. – „Įsigaliojus LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymui „Dėl vaistų receptų rašymo ir vaistų išdavimo (pardavimo)“ to padaryti bus tiesiog neįmanoma – gydytojai galės išrašyti tik bendrinį vaisto pavadinimą.“

Pasak jos, sergančiam žmogui kompensuojamą vaistą tiesiogiai parinks vaistininkas. Tačiau vaistininkas nežinos ir neturės galimybių kiekvienu atveju gilintis, kiek ir kokius preparatus pacientas jau vartoja, kokių medikamentų jo organizmas netoleruoja. Parenkant vaistą, būtina įvertinti ir tai, kaip jis derės su kitais, jau vartojamais preparatais. Su netinkamų vaisto vartojimo komplikacijomis medikai susidurs kasdien, o prognozuojamos pasekmės - pačios liūdniausios.   

REKLAMA
REKLAMA

Iki 2004 m. Lietuvoje galiojo tvarka, kai vaistai buvo skiriami bendriniu pavadinimu, tačiau įsigaliojus Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymui, kuris numato gydytojo atsakomybę už ligonio gydymą, tokios praktikos buvo atsisakyta. Pagal šį įstatymą, gydytojas yra atsakingas už paciento ligos gydymo eigą, ir skirdamas tikslaus pavadinimo vaistus, medikas turi būti tikras gydymo rezultatais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų