Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atlikėjas Kasparas Barisas, geriau žinomas Niko Bariso pseudonimu, susidūrė su programišių ataka – vaikino socialiniame tinkle „Instagram“ ėmė dėtis keisti dalykai. 

Atlikėjas Kasparas Barisas, geriau žinomas Niko Bariso pseudonimu, susidūrė su programišių ataka – vaikino socialiniame tinkle „Instagram“ ėmė dėtis keisti dalykai. 

Naujienų portalui tv3.lt atlikėjas pasakojo, kad šią savaitę jo ir jo draugų socialinio tinklo „Instagram“ paskyrose ėmė sparčiai daugėti sekėjų. Nustebintas tokio jų elgesio, K. Barisas nusprendė patikrinti, kas susidomėjo šiais profiliais. 

Paaiškėjo, jog tiek Kasparo, tiek ir jo draugų profiliuose „prasisuko“ didelis kiekis dirbtinio intelekto sukurtų paskyrų: „Viskas prasidėjo antradienį. 

Man draugai į bendrą susirašinėjimą ėmė kelti ekrano nuotraukas, kuriose užfiksuota, kaip juos ima sekti dideli kiekiai netikrų anketų. Po kokių 20 minučių netikri sekėjai ėmė plaukti ir man. Per 10 minučių suplaukė 400 naujų sekėjų ir ėmė kilti toliau“, – pasakojo Niko Barisas.

Atakai nesustojant, vaikinas nusprendė paskyrą užslaptinti: „Vėliau atėjo žinios, kad visiems mūsų draugams ėmė darytis tas pats, net ir tiems, kurie nėra žinomi veidai, merginoms. 

REKLAMA
REKLAMA

Nusprendė daug kas pasidaryti privačius profilius. Aš pats iš pradžių galvojau to nedaryti, bet nesustojo ir teko per naktį visgi pasidaryti privatų profilį. Tą naktį negavau nei vieno netikro sekėjo.   

Kitą dieną vėl pasidariau viešą paskyrą, įkėliau istoriją apie tai, kad mane čia ėmė sekti visokie netikri profiliai, ir iškart po to vėl prasidėjo lygiai tas pats“, – atsidūsta atlikėjas. 

Pasak Niko Bariso, ataka buvo gerai organizuota – jis įsitikinęs, kad jos organizatorius jai sutelkė visas pajėgas. Tiesa, į „Instagram“ atlikėjas nesikreipė – pasak jo, to daryti tiesiog neverta: 

„Galvojau, kad spėsiu prasitrinti, bet galiausiai žiūriu – kiek aš ištrinu, tiek man ateina dvigubai. Atrodė, kad sutelktos visos pajėgos. Po to atėjo žinios, kad ir Martynas Stankaitis ir Edvinas Navickas nukentėjo. Vakar vakare dar 200 gavau. 

Kreiptis nesikreipiau, bet kažkurie iš mūsų bandė pranešti apie tuos netikrus profilius. Tiesą sakant, nemanau, kad čia kažką išspręstų tas pranešimas, nes į anketą įsilaužę nėra. 

Žmonės moka pinigus, kad juos tie netikri profiliai sektų ir sekėjų skaičių padidintų. Bet už tokius dalykus gali paskyrą panaikinti. Algoritmas mato viską. Žinau, kad yra tikrai Lietuvoje žmonių, kurie tą daro“, – tikino Niko Barisas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų