• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią savaitę pasklido žinia, jog Kremliaus režimas spaudžia filmų ir serialų transliavimo platformą „Netflix“ transliuoti Rusijos propagandinius kanalus. Pirmadienį kompanija pareiškė, jog režimui paklusti neketina.

Praėjusią savaitę pasklido žinia, jog Kremliaus režimas spaudžia filmų ir serialų transliavimo platformą „Netflix“ transliuoti Rusijos propagandinius kanalus. Pirmadienį kompanija pareiškė, jog režimui paklusti neketina.

REKLAMA

Portalas „Politico“ praneša, jog vykstant karui Ukrainoje, „Netflix“ neturi planų pridėti Rusijos vyriausybės finansuojamus kanalus į rusišką savo platformos versiją. 

Toks sprendimas priimtas nepaisant Kremliaus režimo priimtų įsipareigojimų į „garso ir vaizdo paslaugų“ registrą įtrauktoms kompanijoms, tarp kurių yra ir amerikietiška įmonė „Netflix“. 

„Turint omeny dabartinę situaciją, mes neturime planų pridėti šiuos kanalus prie savo suteikiamų paslaugų“, – kalbėdamas apie Rusijos invaziją į Ukrainą sakė „Netflix“ atstovas spaudai išplatintame pranešime. 

REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad praėjusios savaitės pabaigoje naujienų portalas „Politico“ išpublikavo naujieną, kad internetinė televizijos transliacijų platforma „Netflix“ yra spaudžiama transliuoti Kremliaus propagandos kanalus. Tai yra dalis platformos naujų įsipareigojimų Rusijai.

REKLAMA

Kovo 1 d., „Netflix“ Rusijoje bus taikomi nauji įsipareigojimai po to, kai praėjusiais metais ji buvo įtraukta į „garso ir vaizdo paslaugų“ registrą, kurį prižiūri šalies ryšių reguliavimo institucija „Roskomnadzor“, rašo pranešime spaudai.

Registras taikomas Rusijos rinkai prieinamoms srautinio perdavimo paslaugoms, kuriomis kasdien naudojasi ne mažiau kaip 100 000 vartotojų, ir reikalaujama transliuoti 20 Rusijos federalinių televizijos stočių srautus. Tai apima tokius kanalus kaip „Channel One“, NTV ir Rusijos ortodoksų bažnyčios valdomą kanalą „Spas“, rašo „Moscow Times“.

REKLAMA
REKLAMA

Visų pirma Rusijos pirmasis kanalas yra glaudžiai susijęs su Kremliumi, o stoties, kuri bus transliuojama per „Netflix“ ekranus, valdyboje yra keletas intymiausių Putino politinių sąjungininkų.

Tai Putino vyriausiasis šnipas Sergejus Naryškinas ir Aleksejus Gromovas, pirmasis Putino personalo vadovo pavaduotojas. Gromovo pareigos apima valstybinės propagandos kūrimo ir plačios Maskvos cenzūros programos priežiūrą. Anksčiau jis ėjo Putino spaudos sekretoriaus pareigas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nauji transliavimo reikalavimai taikomi tik „Netflix“ paslaugoms Rusijoje, kur, remiantis „Netflix“ reikalus Rusijoje tvarkančios įmonės duomenimis, jos abonentų skaičius siekia beveik 1 mln.

Paklausti, ar laikysis naujų taisyklių, „Netflix“ naujienų portalui „Politico“ komentuoti atsisakė. Portalo publikacijoje rašoma, kad ekspertai teigia, jog dėl komercinių interesų JAV srautinio perdavimo milžinė greičiausiai nepasitrauks iš Rusijos rinkos.

„Mažai tikėtina, kad jie atmes naujas taisykles ir išeis“, – sakė Catalina Iordache, tyrėja, besispecializuojanti „Netflix“ versle. Ji pridūrė, kad taip galėjo nutikti dėl partnerystės, kurią „Netflix“ jau turi su Rusijos nacionaline žiniasklaidos grupe (NMG), taip pat pinigų, kuriuos ji skyrė rusiško turinio, pavyzdžiui, draminio serialo „Anna K“ gamybai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų