Gera kirpėja – tikras lobis. Bet net ir jis kartais „išduoda“. Ir, deja, netinkamas jos sprendimas akimirksniu virsta tavo problema, su kuria tu turėsi gyventi mažiausiai keletą savaičių, kol plaukai bent kiek ataugs.
Kad taip nenutiktų – būk budri. Tirai yra būdų išvengti nevykusios šukuosenos.
1. Pavaizduok. Kalbėdama apie ilgį, neminėk žodžio „centimetras“. Nesvarbu kad jis – tikslus ilgio matavimo vienetas. Tavo kirpėja liniuotės po ranka neturi, tad jos galvoje centimetras nori nenori virs gana subjektyviu matu. Kai pasakosi, kokios šukuosenos, kokio kirpimo nori – kuo daugiau vaizduok. Ilgus plaukus nori nukirpti iki pečių? Sulenk juos ir parodyk, koks turėtų būti ilgis. Pasiryžai nusikirpti kirpčiukus? Atskirk sruogas, kokio storio kirpčiukų norėsi, užlenk plaukus parodydama ir trokštamą kirpčiukų ilgį. Taip ne tik kirpėja aiškiau suvoks tavo norus, bet galbūt ir pati geriau įsižiūrėsi, ar tavo pasirinkimas tau tiks: iš dabartinių plaukų dėliodama naująją šukuoseną galėsi pasirinkti optimalų sprendimą ir akivaizdžiai matysi, kas tau tinka, o kas – nelabai.
2. Geriau vieną kartą pamatyti.Stilistai, kirpėjai dažniausiai turi vaizdinę atmintį. Todėl net ir šimtą kartų papasakojusi, kokios šukuosenos nori, jau po pusvalandžio gali susivokti, jog kirpėja tavo žodžius suprato visai kitaip. Verčiau parodyk trokštamos šukuosenos pavyzdį žurnale, nuotraukoje, reklaminiame buklete. O svarbiausia – parodyk kokioje nors nuotraukoje spalvą, kurios norėtum, kai ateisi dažytis plaukų. Nes net ir toks paprastas noras, kaip antai keliais tonais pasišviesinti plaukus, gali būti suprastas įvairiai, nuo to priklauso, ar tavo plaukai taps medaus, ar pelenų atspalvio.
3. Būk atvira. Jei žinai, kad tikrai neketini kas rytą sugaišti pusvalandžio prieš veidrodį – pasakyk apie tai savo kirpėjai. Nesvarbu, kad galbūt jos akyse pasirodysi kaip nesirūpinanti savimi plevėsa – bet užtai ji žinos, kokio tipo šukuosenos tau niekada neatrodys gražiai, nes tu neskirsi joms deramo dėmesio.
4. Nebijok prieštarauti. Kirpėja kalbina ryžtis drąsiam eksperimentui, o tu nesi tam pasiruošusi? Prieštarauk, ginčykis. Jei kirpėja išmano savo darbą – ji mokės įrodyti savo tiesą. O jei vienintelis jos argumentas – esą taip madinga, vadinasi, ji jau paaukojo tavo gerą savijautą vardan to, kad atrodytum kaip visos. Tokiu atveju geriausia pažadėti, jog pagalvosi apie tai, ir... patraukti pas kitą kirpėją.
5. Aktyviai dalyvauk kirpime. Kirpėjo kėdė – ne SPA masažo lova. Užuot atsipalaidavus ir nugrimzdus į palaimingą snaudulį, nuolat stebėk, kas daroma tavo plaukams, jei reikia – nesidrovėk įsikišti su savo pastabomis ir klausimais. Taip dovanosi sau šansą laiku sustabdyti kirpėjos žirkles, jei ji užsimos nukirpti per trumpai, taip pat geriau suvoksi, kaip vėliau reikės tvarkytis plaukus pačiai (kurioje vietoje kuria kryptimi šukuoti, ką pašiaušti, ką priglostyti).
Teksto autorė L. Mureikaitė.