Brangiausiai aukcione buvo parduota Marylin Monroe suknelė - už 1,26 milijono dolerių. Ir tai pigu, palyginti su dabartinių turčių žmonų ir meilužių sukniomis.

Kai Marilyn dainavo, kad deimantai yra geriausi merginų draugai, visi tikri vyrai buvo pasirengę jai dovanoti brangenybes. Gal tai šeštojo dešimtmečio sekso bombos prigludusi aviečių spalvos suknia su didžiuliu kaspinu ant užpakalio šitaip veikė? Marilyn Monroe nebėra tarp gyvųjų jau beveik pusę šimtmečio, tačiau suknelė iš filmo „Vyrai renkasi blondines“ (1953 m.) žavi iki šiol. O šių metų birželį ji buvo parduota Kalifornijos aukcione „Profiles in History“ už 310 tūkstančių dolerių.

Žvaigždžių apdarai parduodami iš varžytynių

Aukcionų rekordus pralenkusi suknelė - balta, itin prigludusi, ją vilkėdama 1962 metais Marilyn dainavo prezidentui John F.Kennedy „Happy Birthday, Mr. President“. Už ją gauta 1,26 milijono dolerių. O pati žvaigždė už šią suknią tuomet sumokėjo 12 tūkstančių dolerių. Kova dėl šios suknelės užvirė prieš 11 metų Niujorke. Labiausiai ši suknelė viliojo tuo, kad Marilyn mirė praėjus vos trims mėnesiams po to įsimintino įvykio.

M. Monroe asmeniniai daiktai turi didžiulę paklausą. Buvo nupirkta sofa, ant kurios ji gulėdavo per psichoterapijos seansus, lentelė su jos pėdų atspaudais, „Chanel No 5“ flakonėlis bei lova, į kurią ji guldavosi „vilkėdama“ tik tą aromatą. Atsirado net norintis įsigyti jos plaučių rentgeno nuotrauką!

REKLAMA

Šou verslo žvaigždžių bei politikų drabužių kainos fantastiškos. Prieš pusšimtį metų niekam tokie dalykai nė nesisapnavo...

Kas gi lemia tų drabužių kainas? Sentimentai. Kokios nors žvaigždės gerbėjams galimybė turėti jos drabužį prilygsta intymiam bendravimui. Kita pinigų švaistymo „skudurams“ priežastis - juos dėvėjusio objekto šlovė.

Maža juoda Audrey Hepburn suknutė, ilga avietinė Marilyn Monroe, melsva Judy Garland - tai ekrano legendų, užvaldžiusių daugelio vaizduotę, pavyzdys. Fetišizmas ir tuštybė? Savaime aišku!

Infantiliška suknytė

Su M. Monroe sukniomis konkuruoja tik A. Hepburn apdarai iš filmo „Pusryčiai pas Tifani“ (1961 m.). Garsioji juoda Hubert de Givenchy sukurta suknelė Londono „Sotheby's“ aukcione buvo parduota už 800 tūkstančių dolerių. Ji buvo pavadinta gražiausiu visų laikų moterišku kino filmo drabužiu. Ji atsidūrė devintoje vietoje iš dešimties brangiausių aukcione parduodamų daiktų. Pirmąją vietą pelnė žalias Andy Warhol automobilis; antrą - Rafaelio drobė „Lorenco Medičio portretas“.

Mažiau populiari buvo juoda nėriniuota „Chantilly“ suknelė, kurią vilkėdama Audrey rezgė planus filme „Kaip pavogti milijoną“. Aukcione už ją buvo sumokėta 60 tūkstančių svarų.

Šalia šių seksualumą pabrėžiančių garsių dizainerių sukurtų suknelių brangiausių pasaulio drabužių sąraše atsidūrė melsva, infantiliška suknytė su petnešėlėmis ir priderinta balta palaidinuke pūstomis rankovėmis. Ją vilkėjo jaunutė Judy Garland filme „Ozo miesto burtininkas“. Pasipuošusi šia nekaltumą ir jaunystę simbolizuojančia suknute žvaigždė dainavo filme 1939 metais. Praėjus 70 metų suknelė buvo parduota už 140 tūkst. svarų.

Ne prasčiau vertinami ir princesės Dianos apdarai. Jie taip pat laikomi mados ir gero skonio pavyzdžiu. Kai šių metų birželį Londono aukcione buvo pristatytas jos juodas vakarinis drabužis - glamžytos medžiagos sijonas ir palaidinė gilia iškirpte - norinčiųjų jį įsigyti buvo ne vienas. Laimėjo „Museo de la Moda“ iš Santjago, kuris už šį eksponatą paklojo 276 tūkstančius svarų.

REKLAMA

Brangenybės ant podiumo

Žvaigždžių drabužiai visai nėra patys brangiausi pasaulyje. Esama žmonių, kuriems tie drabužiai - viso labo nieko neverti, padėvėti skudurai. Tokius žmones domina nauji garsių dizainerių ir juvelyrų darbai. Jie moka už juos didžiulius pinigus. Pasirodo, deimantai vis dar tebėra geriausi merginų draugai. Ypač jeigu jie puošia prabangų drabužį. Įprastuose madų pristatymuose turtuoliams įdomių drabužių nepamatysi. Jie pristatomi uždaruose renginiuose, į kuriuos patekti gali tik išrinktieji. Tai įvyko šių metų kovo pabaigoje. Suknelė turėjo būti universaliausia, tačiau kartu pati brangiausia ir prašmatniausia pasaulyje. Jos kaina - 1,5 mln. dolerių. Tiek pat, kiek kainuoja nebloga vila.

Buvo laukiama žvaigždės pasirodymo, tačiau ją pakeitė modelis Cassandra Natasha Havel. Gal dėl to Jad Ghandour kūrinys kiek nuvylė? Perlų pilkumo šilkas, ilgas glamžytos medžiagos sijonas, prigludusi palaidinukė be rankovių, kurias galima prisiūti pagal pageidavimą. Kainai įtakos turėjo drabužio apdaila, kuriai buvo panaudoti deimantai ir 18 karatų auksas.

Tačiau tai dar ne prabangos viršūnė. Dar įdomesnis juodaodės airių aktorės (Samantha Mumba sumanymas. Į filmo „Žmogus voras 2“ premjerą ji atėjo prigludusia suknele, pasiūta iš voratinklio. Tiksliau, iš voratinklį imituojančio audinio, kurį sudarė 3 tūkstančiai mažyčių deimantukų. Tokio voratinklio vertė 5 milijonai dolerių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų