Mediumė Gražina – apie skaudžias apkalbas bei antgamtines galias: žmonės maišo su žemėmis

Realybės šou „Namas“ išgarsėjusi Gražina Asipauskaitė šiandien augina septynerių metų sūnų ir visą laiką skiria didžiajai savo gyvenimo aistrai – egzotinėms katėms. Dėl dviejų iš jų moteris jau kurį laiką kovoja su valstybės institucijomis – siekia įrodyti, kad jos iš jos atimtos neteisėtai. 

7

Gražinos gyvenimas šiuo metu – toli nuo realybės šou žvaigždės. Moteris augina septynmetį sūnų, užsiima būrimais ir gyvūnais: „Šiuo metu mano namuose karaliauja vilkšunio mišrūnė iš prieglaudos, 7 katės ir triušiukas. Prisidedu prie laukinių kačiukų gelbėjimo, gydymo ir aktyviai padedu surasti naujus namus. 

Lankau vis dar „Nuare“ esančias savo kates ir nekantriai laukiu dar vienos ypatingos katės, kuri liepos pabaigoje pasieks mano namus. 

Jei ne gyvūnai, bendravimas su jais ir jų dovanojama besąlygiška meilė, nebūčiau atgavusi jėgų tolimesnei kovai, dėl tų, kuriuos noriu susigrąžinti“, – pasakoja moteris.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gražina Asipauskaitė

Didžioji Gražinos gyvenimo meilė – pusiau laukinės katės servalai. Tiesa, šias kates Lietuvoje galima auginti tik gavus specialų leidimą, kurio Gražina neturi: „Servalai-s.  ypatingos katės, tik gaila, kad Lietuvoje jas laikyti – uždrausta, išskyrus gavus leidimus  iš Aplinkos agentūros įkurti Zoologijos sodą. 

Darau ir darysiu viską, kad man pavyktų. Juokauju, kad Lietuvoje esu išskirtinė ir reikalavimai man skiriasi nuo kitų, kurie turi zoo statusą.

Nesu kvaila blondinė, kaip daugumai atrodo, išnarpliojau visus, kurie turi leidimus Lietuvoje ir sužinojau daug paslapčių, kaip jie gaunami ir kas vyksta“, – tikina Gražina. 

„Servalė Monroe – tarsi šuo ir katė viename. Ji prieraiši ir ištikima tik šeimininkui. Ilgesingai jo laukia ir labai kenčia jo nematydamos. Manoji Monroe kasdien manęs laukia ir pasitinka vos išgirdusi mano balsą prie durų. 

Tai nenusakoma žodžiais. Žmonės stebėdami mūsų socialinius tinklus tuo įsitikino“, – su meile apie savo augintinę atsiliepia Gražina. 

REKLAMA

Pasak moters, servalų veislė toli gražu ne kiekvienam. Visgi, moteris įsitikinusi – draudimas šiuos kailiniuočius auginti turi būti panaikintas: „Servalai nereiklūs – reikalauja tik meilės, vandens ir jaukaus kampelio, į kurį galėtų tempti maistą. 

Jie netinka bet kam – reikalauja daug erdvės, pasivaikščiojimų ir dėmesio. Jos labai myli vaikus ir sutaria su kitais augintiniais. Saugo teritoriją, gali pulti, nors tai pasitaiko retai.

Tikrai nepritariu draudimui jas laikyti, butu daug sąžiningiau jei butu keliami reikalavimai leidimams gauti ir jei žmogus sugeba juos įgyvendinti – leidžiamas jų auginimas, kaip tai daro Rusija“.

Kita Gražinos aistra – muzika. Moteris ir ją susiejo su meile savo augintiniams: „Dainuoju nuo mažumės. Visada buvau Dainų dainelės prizininkė. Tik muzika mane gelbėjo nuo vienatvės. Tik taip galėjau išreikšti save. 

Išleidau dvi dainas. „Meilėms“ parašė Linas Vaitkevičius. Nujausdama šią istoriją apie kates, prasiau, kad sukurtų daina apie mirtį, meilę ir liūdesį. Pamenu , kaip Linas nustebo, bet šį daina- mano mylimiausia. Ji – mano apsivalymas! Klausydama jos išsiverkiu ir vėl kupina gyvenimo džiaugsmo. 

O kartu su antruoju kūriniu „Mad cat“ keičiu kačių kraiką ir raviu savo kiemo piktžoles“.

Gražina teigia, esanti mediumė – nuo vaikystės mato ir girdi mirusius. Pasak jos, į šį moters gebėjimą aplinkiniai vis dar žiūri skeptiškai: „Matau ir girdžiu mirusiuosius  nuo mažumės. Kiti tai vadina nesąmonėmis. Tačiau aš nesiteisinu niekam. 

Kam įdomu – tie klausia ir domisi. Jau daugiau nei dešimt metų dirbu būrėja. Gaila tik, kad draugai to nesupranta. Buvo net apkalbų, kad ne buriu, o internetu teikiu paslaugas suaugusiems“. 

Paklausta, kokius įspūdžius išsinešė iš projekto „Namas“, Gražina neslėpia – žinomumas jai ne visada patinka: „Projektas „Namas“ paliko gerus įspūdžius. Jis man davė daug psichologinio pastiprinimo.  Bet kartu tą viešumą, kai tave žmonės gatvėje sustabdo ir klausia: „Tu iš namo?!“ 

REKLAMA

Galvoju, iš kur jie žino, kad gyvenu name, o ne daugiabutyje? Bet aš labai pozityvi, pasijuokiame, pasidarome asmenukių ir keliauju toliau. 

Tikrai noriu dingti iš viešo gyvenimo ir turėti savo privačią erdvę, be svetimo purvo. Žinau, kad po kačių istorijos dingsiu ir Lietuva mane užmirš.

Kartais nepasitikiu niekuo, tik sūnui ir savo augintiniams. Tačiau nusėdus emocijoms suprantu, kiek nuoširdžių ir gerų žmonių mane supa. Dėl kelių pavyduolių neverta eikvoti savo nervų ląstelių. 

Nuoširdžiai noriu visiems patarti: prieš rinkdamiesi viešą gyvenimą, 9 kartus pagalvokite, ar tikrai to norite. O man šiuo metu reikia tik tylos ir ramaus gyvenimo", – pataria moteris.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų