REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
58
Burleskos bare – rašytojo Mariaus Ivaškevičiaus audio knygos pristatymas (nuotr. Fotodiena/Žygimanto Gedvilos)

Ketvirtadienio, gruodžio 8-osios vakarą garsiajame burleskos klube „Nijinski III“ pristatyta rašytojo Mariaus Ivaškevičiaus audioknyga „Tomas Mūras“.

58

Ketvirtadienio, gruodžio 8-osios vakarą garsiajame burleskos klube „Nijinski III“ pristatyta rašytojo Mariaus Ivaškevičiaus audioknyga „Tomas Mūras“.

REKLAMA

„Šiais laikais neužtenka gerai kurti. Yra daugybė stiprių kūrinių, kurie pasimetė laike ir galbūt nesulauks savo šlovės, nes niekas nespyrė jiems į užpakalį, neišskraidino. Menininkai kartais priversti verstis per galvą, imtis visai kito amplua, kad būtų skaitomi, matomi, klausomi, perkami“, – tokia frazė šių metų vasarį gimė nagrinėjant naująjį rašytojo Mariaus Ivaškevičiaus romaną „Tomas Mūras“.

Netikėtai ji tapo pranašyste ir pačiam romanui, rašoma pranešime spaudai.

Audioknygos pristatyme dalyvavo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Lietuvos kultūros ministras Simonas Kairys, režisierius Oskaras Koršunovas, aktorė Ineta Stasiulytė, žurnalistė Nemira Pumprickaitė, Agnė Grigaliūnienė, Ramūnas Cicėnas, Rimantė Valiukaitė, Algirdas Kaušpėdas ir kiti.

Naujas M. Ivaškevičiaus romanas „Tomas Mūras“ pasirodė netinkamiausiu metu, vasarį, kai Rusija Ukrainoje pradėjo antrąjį karo etapą.

REKLAMA
REKLAMA

Naujoji realybė užgožė daugybę dalykų, taip pat ir ne visai mandagų, ne visai patogų romaną, kupiną intymių žlungančio gyvenimo epizodų, meilės ilgesio ir neįprastai atvirų sekso scenų.

REKLAMA

Rašytojui nieko kito neliko, tik garsiai perskaityti savo kūrinį ir išleisti jį audioformatu.

„Autoriaus pareiga, jei tik jis yra gyvas, pamėginti savo knygą ištraukti iš užmaršties dugno, tai ir ruošiuosi padaryti“, – sako M. Ivaškevičius, savo bičiulius pakvietęs į pikantišką audioknygos „Tomas Mūras“ pristatymą.

Uždaro renginio svečiams menininkai Otomo de Manuelis (Prancūzija), Rūta Mur, Valerija Gneuševa pristatė audioknygos instaliaciją irero-mazoperformansą.

REKLAMA
REKLAMA

Renginio režisierius – Antanas Obcarskas, scenovaizdžio autorė – Agnė Povilionytė, šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas.

Renginio svečiai, nusileidę į burleskos klubo rūsį, pateko į romano „Tomas Mūras“ pasaulį.

Klubo erdvėse bus įkurdintos meninės instaliacijos iš „Tomo Mūro“ detalių – savotiško knygos pasaulio skeveldrų.

Instaliacijas lydėjo romano fragmentų įrašai, kuriuose girdėjosi knygos autoriaus balsas.

Performanso metu transliuojamos ištraukos iš romano sujungė visus pasirodymus į vieną dramaturginį audinį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinis M. Ivaškevičiaus knygos personažas Tomas Mūras įrezidencijas bėga ieškodamas laisvės, bėga nuo gyvenimo, kuris jį supančiojo, jis jame susipainiojo. Jis tikisi, kad rezidencijose galės būti savimi, joniekas nevaržys. Bet gyvenimas rezidencijoje – ne šiaip gyvenimas, tai nuolatinis būvis, toks gyvenimo tipas.

Žmonės kraustosi iš vienos rezidencijos įkitą, jie nebeturi namų. Rezidencijos tampa jų namais ir iš esmės vienintele galimybe būti profesionaliais menininkais. Taip toji industrija sukurta ir rezidencijų gyventojus ji paverčia zoologijos sodu.

REKLAMA

„Tai knyga apie menininko tarnystę, nes menininkas nėra tiesiog profesija,ši profesija ištraukia visus syvus. Menininkas yra tas, kuris jaučia, kad privalo atiduoti maksimumą. Ne nueiti į darbą, padirbti, uždirbti pinigų ir važiuoti atostogų. Jis turi save išgremžti iki dugno, nes kitaip visada lieka jausmas,kad neiššaus, neatliks savo misijos“, – sako M. Ivaškevičius.

Šios knygos idėja M. Ivaškevičiaus galvoje gimė 2017-aisiais, kai jis metus praleido menininkų rezidencijoje Vokietijoje, Bambergo miestelyje.

REKLAMA

Knygos personažas, įsitaisęs rašytojo galvoje, nepaliko jo dar ketverius metus – kol knyga buvo parašyta. Išleista ji šių metų vasario viduryje, likus devynioms dienoms iki karo Ukrainoje.

Audioknyga „Tomas Mūras“ įrašyta prieš savaitę. Paties autoriaus įskaityta knyga jau pasiekė pirmuosius klausytojus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų