REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau rytoj grupė SKAMP dalyvaus TV3 televizijos šventiniame liepos šeštosios koncerte. Grupės narys Viktoras Diawara sako, nors vaikystę praleidęs užsienyje – tolimajame Malyje bei Vokietijoje, jam lietuvybę mama skiepijo nuo mažens.   

Jau rytoj grupė SKAMP dalyvaus TV3 televizijos šventiniame liepos šeštosios koncerte. Grupės narys Viktoras Diawara sako, nors vaikystę praleidęs užsienyje – tolimajame Malyje bei Vokietijoje, jam lietuvybę mama skiepijo nuo mažens.   

REKLAMA

Liepos šeštąją Viktorui Diawarai dažniausiai tenka praleisti scenoje – SKAMP groja didelėje dalyje valstybinių švenčių minėjimų: „Man tenka Mindaugines švęsti kasmet, nes mes kasmet būname šia proga kviečiami pagroti. Jau nuo labai senų laikų SKAMP dalyvauja visokiose miesto šventėse, įvairiuose minėjimuose. 

O šiaip man visos šventės svarbios. Ir šeimoje jos minimos. Aš užaugau Vokietijoje, lankiau Vasario 16-tosios gimnaziją, tai ten aišku Mindauginės jau per atostogas būdavo, bet visos kitos šventės būdavo minimos labai intensyviai, pagrinde vasario 16 ir kovo 11. Viskas būdavo labai tradiciškai sutinkama, su tautiniais rūbais, liaudiškomis ir panašiai“, – prisimena V. Diawara. 

Mano mama, nors ji ir buvo vienintelė lietuvė Afrikoje, Malyje, puoselėjo tą lietuvybę. Gamindavo namuose ir cepelinus, ir balandėlius. Rūkyklą pasistačiusi buvo, dešras rūkydavo. Minėjome visas Kalėdas ir Velykas su lietuviškais papročiais. Man motina rengdavo lietuvių kalbos pamokas. Kai mano draugai žaisdavo lauke, man tekdavo mokytis lietuvių kalbos gramatikos. Tada šiek tiek pavydėjau jiems, dabar džiaugiuosi dėl to. 

REKLAMA
REKLAMA

Kai man buvo dešimt metų, išėjau į Vasario 16-tosios gimnaziją ir ten praleidau devynis metus. Tai ten ir skautas buvau, ir bažnyčioje grojau. Ta lietuvybė buvo pilnai išreikšta. Aš esu iš dviejų kultūrų, tai ir apie tą malietiškąją kultūrą žinau viską – tuo pasirūpino tėtis, bet ir lietuvybę puoselėjo mama. 

REKLAMA

Tu myli savo šalį, puoselėji kultūrą ir kalbą, perteiki tai savo vaikams – kaip mano mama. Užaugau ne Lietuvoje, bet kalbu lietuviškai, žinau Lietuvos istoriją, iš kur mes esame kilę. Ir prie to paties svarbu prisidėti prie savo šalies gerbūvio. Aš asmeniškai tą darau iš kultūros pusės. Turi stengtis, kad būtų šitoj šaly kuo geriau visiems. 

Lietuva turi daug išskirtinių bruožų – nuo gamtos, ežerų, iki krepšinio, lietuviškos virtuvės. Užsieny kai pasakai Sabonio ar Marčiulionio pavardę, iškart atpažįsta. Aš pasiliksiu savo atsakymu prie lietuviškos virtuvės. 

REKLAMA
REKLAMA

Linkėčiau toliau sparčiai žengti, lietis į europietišką šeimą. Man atrodo, kad pas mus daug kas labai greitai vystosi ir tikiuosi, kad tokiais tempais ir toliau žengsime. Yra daug žmonių, kuriems atrodo, kad Lietuvoje labai blogėja situacija. Man, kaip atvykusiam iš kitur, atrodo, kad kaip tik per dvidešimt metų daug kas pasikeitė tik į gerą – požiūriai, pasaulėžiūra.

Jau 12 metų iš eilės TV3 žiniasklaidos grupė gali džiaugtis prisidedanti prie visos šalies ir už jos ribų lietuvius vienijančio reiškinio – per Valstybės dieną, liepos 6-ąją, giedamo himno. Ne išimtis ir šie metai, kai lietuviai „Tautišką giesmę“ bus kviečiami giedoti net iš dviejų vietų, o kartu renginio žiūrovų lauks ir įspūdinga programa.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiekvienais metais per šventę 21 valandą vakaro giedamas himnas – tradicija, kuri lietuvius išskiria nuo kitų tautų. Esame vieninteliai, kurie tai daro tuo pačiu metu visame pasaulyje.

TV3 pradėta tradicija, kuri siekia 2009-uosius, per šį laiką tapo tautine: liepos 6-ąją himną giedantys žmonės jau turi įprastas šventės vietas ir kompanijas, o „Tautiška giesmė“ su draugais, artimaisiais ar tiesiog bendraminčiais giedama visur – gatvėse, namuose ir net atokiausiuose pasaulio kampeliuose.

REKLAMA

Šiais metais himną giedoti lietuviai kviečiami net iš dviejų skirtingų vietų. Svarbiausias renginys, himno giedojimas ir įspūdinga koncertinė programa įvyks Trakų apžvalgos aikštelėje priešais Salos pilį. O tie, kuriems Trakai – ne pakeliui, labai laukiami pasirodyti sostinėje, Vinco Kudirkos aikštėje – tradiciškai čia taip pat nuo 21 val. bus giedamas himnas.

Renginio programoje – sportininkams palaikyti skirta nauja Vido Bareikio daina, SKAMP, Saulius Prūsaitis, pasiilgtų „X faktoriaus“ ir „Didžiojo šou burbulo“ dalyvių pasirodymai bei daugelis kitų visai šaliai žinomų atlikėjų. O įspūdingo renginio vedėjais taps Mindaugas Stasiulis ir Donata Račaitė.

REKLAMA

Jautriuose šventiniuose siužetuose – Lietuvai itin nusipelnę žmonės, jų pasakojimai ir pasiekimai. Šiais metais TV3 žiniasklaidos grupė neatsiejama ir nuo Tokijo vasaros olimpinių žaidynių, tad renginio žiūrovai išvys ir jau anksčiau visą šalį garsinusius sportininkus.

Įspūdingas „Tautiškos giesmės giedojimo“ renginys per TV3, TV3 Play ir naujienų portalą tv3.lt – liepos 6-ąją nuo 19.30 val., o himno giedojimas – tradiciškai nuo 21 val.!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų