Maestro G. Rinkevičius pristato roko operą „Eglė“: pagrindinis vaidmuo atiteko M. Pundziūtei

Maestro Gintaro Rinkevičiaus galva verda nuo idėjų. Gegužės 11 ir 13 dienomis Vilniaus kongresų rūmuose dienos šviesą išvys naujausios roko operos „Eglė“ premjera. Kol lietuviškąsias roko operas skaičiuojame ant rankų pirštų, maestro nepabūgsta būti ledlaužiu šioje srityje. „Mes stengiamės, kad tokie geri lietuviškos muzikos kūriniai būtų pristatyti publikai ir jos pripažinti. Todėl šioje srityje esame pionieriai“, – šypsojosi G. Rinkevičius.

Kompozitoriaus Laimio Vilkončiaus roko opera „Eglė“ – jau ne pirmas didelės apimties lietuvių kompozitoriaus darbas, kurio kartu su savo vadovaujamu Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru imasi G. Rinkevičius. Maestro neabejingas Lietuvos muzikinei kultūrai ir nuolat stengiasi klausytojams pristatyti brandžiausius jos darbus. Tad Vilniaus kongresų rūmuose pernai nuskambėjo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro atliekama Juliaus Juzeliūno opera „Žaidimas“, kiek anksčiau buvo įrašyta Felikso Bajoro opera „Dievo avinėlis“.

Ėmęsis pagal archajiškiausią ir žymiausią lietuvių tautos mitą „Eglė žalčių karalienė“ poeto Sigito Gedos ir kompozitoriaus L. Vilkončiaus parašyto kūrinio, G. Rinkevičius jo atlikimui surinko puikią komandą. Ir nesuklydo. Žaibiškai iššluoti bilietai ir paskelbtas antras, papildomas, spektaklis tik įrodo, kad publika yra išsiilgusi aukščiausio lygio lietuvių kūrėjų darbų. O G. Rinkevičius kartu su savo vadovaujamu Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru nuolat išlieka aukštosios muzikinės kultūros priešakyje.

REKLAMA

Maestro tikėjimas, užsispyrimas ir ryžtas lėmė, kad L. Vilkončiaus roko operą „Eglė“ išvys scenos šviesą. „Kiek buvo visokių bandymų šį kūrinį pastatyti, taip pat su užsienio režisieriais – visi baigėsi nesėkmingai. Kodėl dabar? Mano nuomone, Lietuvos publikai tikrai verta susipažinti su šia muzika – tiek dėl gilios kūrinio filosofinės idėjos, tiek dėl talentingai parašytos muzikos. Toks kūrinys tikrai nėra dažnas atvejis Lietuvos muzikiniame pasaulyje“, – kalbėjo žymus dirigentas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų