tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
9
Lietuviai vienas kitą atrado Airijoje: pirmąjį pasimatymą palydėjo kurioziška situacija

Vieni savo antrąsias puses sutinkame Lietuvoje, kitus labiau traukia užsieniečiai. O pasitaiko ir taip, kad lietuviai vieni kitus atranda ne gimtojoje šalyje, o toli nuo tėvynės. Būtent taip nutiko ir Airijoje susipažinusiems Giedriui ir Vilanai Bagdonams, kurie savo istorija pasidalins jau šį sekmadienį, TV3 laidoje „Lietuvis pas lietuvį“.

9

Vieni savo antrąsias puses sutinkame Lietuvoje, kitus labiau traukia užsieniečiai. O pasitaiko ir taip, kad lietuviai vieni kitus atranda ne gimtojoje šalyje, o toli nuo tėvynės. Būtent taip nutiko ir Airijoje susipažinusiems Giedriui ir Vilanai Bagdonams, kurie savo istorija pasidalins jau šį sekmadienį, TV3 laidoje „Lietuvis pas lietuvį“.

REKLAMA

Nors abu gimė ir augo Lietuvoje, vėliau tiek Giedrius, tiek Vilana savo gyvenimą praturinti siekė užsienyje. Supratusi, kad jai negana barmenės darbo gimtojoje šalyje, Vilana susiviliojo draugės pasiūlymu padirbėti Airijoje. O Giedriaus istorija ir dar spalvingesnė – prieš atvykdamas į Airiją, jis ne tik metus praleido Prancūzijoje, bet ir padirbėjo kruiziniuose laivuose.

Tačiau būtent Airija jiems tapo lemtinga – čia pora susipažino. O pirmąjį pasimatymą su Vilana Giedrius prisimena iki šiol. „Bevažiuojant pas Vilaną, mane sustabdė policija. Paklausė, kur tokiu greičiu lekiu? Bet, kai pasakiau, kad važiuoju į pirmą pasimatymą, policininkas tik numojo ranka ir leido važiuoti toliau“, – su šypsena prisimins Giedrius.

REKLAMA

Vėliau pora savo gyvenamąją vietą keitė dar kelis kartus – iš pradžių persikėlė į Angliją, o galiausiai, kai Giedrius gavo darbo pasiūlymą Škotijoje, jie apsigyveno Edinburge. Tiesa, Vilanai ši idėja patiko ne iškart – to priežastis žiūrovai sužinos jau šio sekmadienio laidoje.

REKLAMA

Škotijoje ne viskas iš pradžių buvo taip paprasta, kaip jau namais tapusioje Anglijoje. „Man kraustytis niekuomet nebuvo sunku, tačiau buvo neramu dėl vaikų – kad jiems teks adaptuotis, vėl palikti savo draugus. Dėl to man labai skaudėjo širdį“, – atviraus Giedrius.

Įmonėje, kurioje šiandien dirba vyras, jį supa vien škotai, todėl lietuvis juokauja, kad turi pilną teisę vertinti, kokie tai žmonės, ir kaip su jais rasti bendrą kalbą. „Škotai humorą supranta, tik gal ne tokį tiesmuką, kaip mūsų. Tačiau, kai bendrauji su vietiniais, pradedi juos suvokti ir matyti kitaip. Tai – pakankamai paprasti, nuoširdūs žmonės“, – užsimins laidoje jis.

REKLAMA

Tiesa, vienas škotų bruožas Giedriui kiek nepatinka. „Nesmagus tik vienas dalykas – škotus dažnai apimantis tingulys. Pirmadienį atsikeli 4 valandą ryto ir galvoji – kas neateis į darbą? Tai – labai erzina. Niekuomet nežinau, ar mano įdarbinti žmonės nesugalvos pasiimti išeiginės“, – pasakos Giedrius.

Būtent čia, Škotijoje, Giedrius ir Vilana pasitiks ir savo viešnią bei praėjusios laidos heroję iš Kauno – Gabrielę Goštautaitę-Grigonę.

REKLAMA
REKLAMA

Viešnagė pas Bagdonų šeimą Gabrielę sužavės nuo pirmosios akimirkos. Turbūt ne vienas esame girdėję apie pačius gražiausius pasaulio tiltus, kurie atspindi didingiausią ir žavingiausią žmonijos architektūrą. Škotija čia taip pat turi kuo pasigirti. Vienas įspūdingiausių pasaulio tiltų puikuojasi visai šalia Edinburgo. Tai – į UNESCO paveldo objektų sąrašą įtrauktas, Škotijos simboliu laikomas Forto tiltas.

Neaplankytas neliks ir ryškiausias Škotijos sostinės orientyras, laikomas vienu iš lankomiausių objektų visoje šalyje. Tai – Edinburgo pilis, kuria grožisi ir turistai, ir vietiniai. Įspūdingos architektūros pastatas yra įkvėpęs ir vieno populiariausių literatūrinių personažų – Hario Poterio – autorę. Ji yra prasitarusi, kad būtent Edinburgo pilis jai pasitarnavo kaip magijos mokyklos Hogvartso modelis.

REKLAMA

Kelionė nepraeis ir be įvairių kulinarinių atradimų. O, kaip juokauja Vilana ir Giedrius, jei neragavai nacionalinio Škotijos patiekalo hagio, vadinasi, kad Škotijoje nė nebuvai. Patiekalas gaminamas ne tik iš skirtingų mėsos rūšių, bet ir avižų! Kaip viešnia įvertins šį patiekalą?

„Lietuvis pas lietuvį“ – sekmadieniais, 17.20 val. per TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų