Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse Švedijoje atstovaus paslaptingasis atlikėjas A. Pojavis

Ketvirtadienio vakarą LRT televizijoje buvo karšta: dėl garbės atstovauti Lietuvai kitąmet vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse Švedijoje varžėsi septyni atlikėjai ir grupės.

„Gerai gerai ir Miss Sheep“ (War in the Warderobe), „Božolė“ (Happy and free), Ieva Zasimauskaitė ir Gabrielius Vagelis (I fall in love), Andrius Pojavis (Something), Linas Adomaitis (I W 2night), Girmantė Vaitkutė (Time to spine), grupė "DAR" (Jump!), Monika Linkytė (Baby boy) - visi šie atlikėjai varžėsi atrankose ir komisijos bei žiūrovų sprendimu pateko į finalą. M. Linkytė dėl netikėtai užklupusios ligos pasirodyti negalėjo.

Atlikėjų pasirodymus vertino kompetetinga komisija: Andrius Mamontovas, Saulius Urbonavičius-Samas, Darius Užkuraitis, Zita Kelmickaitė, Ramūnas Zilnys, Povilas Meškėla ir Vaidas Stackevičius.

Pirmieji pasirodė energingi ir savimi pasitikintys šeši Kauno rajono choro „Božolė“ atlikėjai - trys merginos ir trys vaikinai atliko Andriaus Borisevičiaus ir Audriaus Balsevičiaus specialiai „Eurovizijai“ sukurtą dainą „Happy And Free“.

REKLAMA

"Norėčiau pasveikinti "Božolė", nes šitas finalinis pasirodymas buvo tikrai geriausias iš visų. Susitvarkėte įvaizdį, tobulėti dar yra kur, bet viskas buvo gerai", - teigė V. Stackevičius. "Džiaugiuosi, kad šiandien gerai atrodote, kad gerai pasirodėte, aš jus sveikinu", - gyrė Z. Kelmickaitė. "Labai džiaugiuosi, pirmiausiai, kad pagaliau mane čia pakvietėt. Pasirodymas energingas, šita grupė, manau, galėtų dalyvauti "Eurovizijoje"", - trumpai įvertino pasirodymą A. Mamontovas.

Muzikiniame projekte "Lietuvos balsas" išgarsėję atlikėjai - Ieva Zasimauskaitė ir Gabrielius Vagelis atliko dainą "I fall in love". Atrankose šis duetas susilaukė nemažai teigiamų komisijos vertinimų, o jaunuolių charizma ir artistiškumu turbūt nesuabejotų niekas. Dueto daina prasidėjo kiek neįprastai - scenoje galima buvo matyti tik mimą, kuris dainos žaidžius rodė gestais, ir tik gerokai įsivažiavus dainai, į sceną išėjo ir atlikėjai. Toks dueto sprendimas pateikti dainą toli gražu nenudžiugino komisijos.

"Man nepadarė įspūdžio, mane nuliūdino šitas pasirodymas, nes iš paprastos, nuoširdžios dainos buvo padarytas kažkoks teatriukas. Vietoj dainininkų scenoje ilgą laiką buvo tik aktorius, jeigu jūsų pusė dainos niekas net nemato, tai tikrai labai blogai", - kritikavo Samas. "Man tenka palaikyti Samą, nes mimas per ilgai rodomas scenoje, nes žmonės ateina pažiūrėti ir paklausyti atlikėjų" , - jam pritarė ir D. Užkuraitis.

"Aš tikiu mūsų numeriu ir mūsų daina" , - atsikirto I. Zasimauskaitė.

"O man patiko, padainavote labai gražiai ir šiltai, ir tas mimas man netrukdė, sėkmės jums", - taip pasirodymą vertino P. Meškėla.  

Elektroninės-pop muzikos duetas „Gerai gerai ir Miss Sheep“, kurį sudaro Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep ir Vilius Tamošaitis-GeraiGerai kurti ir muzikuoti kartu pradėjo dar 2008 metais, o 2011 m. pradžioje duetas pristatė debiutinį albumą „Own religion“. Atlikę dainą "War in the Warderobe" jie sulaukė palankaus komisijos vertinimo.

REKLAMA

"Aš manau, kad jūsų daina yra gera ir tinkama "Eurovizijai". Aš tikiu, kad jūs sugebėtumėt ten nuvykę išspausti maksimumą" , - teigė R. Zilnys. "Viskas buvo puiku tol, kol nepasirodė šokėjos, nes daina puiki, tik nereikėjo šokėjų" , - teigė Samas. "Aš esu elektroninės muzikos gerbėjas nuo vaikystės. Pati daina tai... nesu įsitikinęs ar ji ta daina, kuri iškart "kabintų, ko reikia "Eurovizijai"" , - kalbėjo A. Mamontovas.

"Aš noriu paprašyti Kalėdinio stebuklo - jeigu jūs už jauną, perspektyvią Lietuvą - balsuokite už mus" , - po komisijos vertinimo agitavo Miss Sheep.               

Ne vienerius metus "Eurovizijoje" laimę bandantis dainininkas Linas Adomaitis atliko savo kūrybos dainą "I W 2night". Nuo pat pirmųjų atrankų šis scenos senbuvis buvo laikomas favoritu ir pagrindiniu pretendentu ne tik patekti į finalą, bet ir atstovauti mūsų šaliai kitąmet vyksiančiame konkurse.

"Aš labai vertinu Liną kaip atlikėją, bet šita daina buvo JOKIA", - kritikavo pasirodymą P. Meškėla. "Tie vyrukai scenoje visai nereikalingi, net erzina žiūrėti" , - savo nuomonę apie sceninį vaizdą dėstė Z. Kelmickaitė.

Panašu, kad L. Adomaičiui tokie vertinimai ne itin patiko, mat atlikėjas ironiškai tarstelėjo: "Ačiū, ačiū už draugiškus patarimus".

Grupė "DAR" su visiems gerai žinomais muzikinių projektų dalyviais Arvydu Martinėnu-Vudžiu ir Algirdu Grudinskiu-Grūdu, padedami dviejų grupės merginų, atliko nuotaikingą dainą "Jump".

"Pirmas įspūdis - tie fontanėliai purškiantys tarsi akcentavo dainos pradžią ir pabaigą. Paskui niueko nemačiau, nes man draugas parašė žinutę, kad mes su Samu gerai atrodome per televizorių, todėl aš taip įsijaučiau, kad nieko negirdėjau, mane pažadino tik fontanėliai scenoje" , - komiškai kalbėjo A. Mamantovas.

"Banaloka, bet tai gali suveikti "Eurovizijoje". Pačia daina abejoju, daug investuota į saliutus, bet daugiau reikėjo investuoti į vokalą" , - teigė D. Užkuraitis.

REKLAMA

Dainininkė Girmantė Vaitkutė "Eurovizijos" konkurso atrankoje laimę bandė jau antrąjį kartą, šįkart pasirinkusi dainą pavadinimu "Time to Shine". Atrankos metu komisija šiai dainai prognozavo didelę sėkmę, o atlikėjos vokalas nepaliko abejingų.

"Man dabar pagerėjo. Daina jauki, šilta, ji labai standartiška, bet puikiai skamba, visa savo krūtine puikiai atstovėtum už Lietuvą" , - gyrė pasirodymą Samas.

"Superinis atlikimas, aukšto lygio, bravo!", - trumpai, bet emocingai pagyrė atlikėją P. Meškėla.

"Šiandien jūs esate kaip gėlės žiedas, žmonės pasiilgę tokių melodijų" , - kalbėjo Z. Kelmickaitė.

Jaunas atlikėjas Andrius Pojavis, 2012 m. debiutavęs su pirmuoju albumu "Aštuoni", pasirodė paskutinis ir atliko dainą "Something".

"Andrius turi puikią charizmą, didžiausias jo minusas - kad jis neturi sceninės patirties ", - teigė D. Užkuraitis. "Bijojau, ar jūs nepabūgsit kamerų, bet po šiandienio pasirodymo aš tikiu, kad galite atstovauti "Eurovizijoje", - palankiai pasirodymą vertino R. Zilnys. "Yra tokia atlikėjų kasta jau susidariusi, kurie pasirodo tik per "Eurovizijos" atrankas, tai manau, kad Andrius netoks - jis galėtų dažniau pasirodyti scenoje. Žmogus, mikrofonas ir daina, ir to, manau, užtenka" , - teigė A. Mamontovas.

Susumavus žiūrovų ir komisijos balsus, paaiškėjo trys favoritai: A. Pojavis, "Gerai gerai ir Miss Sheep" bei G. Vaitkutė. Vis dėlto finalo nugalėtoju tapo paslaptingasis atlikėjas A. Pojavis, kuris ir atstovaus Lietuvai kitąmet Švedijoje vyksiančiame tarptautiniame "Eurovizijos" dainų konkurse.

Dešimt savaičių trukusi nacionalinė "Eurovizijos" atranka šįmet vyko anksčiau, nes norėta daugiau laiko palikti nugalėtojo geresniam pasirengimui tarptautiniam konkursui.


Rašyti komentarą...
h
hmmm
2012-12-20 23:11:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
nei vieno nematau kad kas galetu atstovauti Lietuvai eilinis meslas
Atsakyti
-1

a
andrius
2012-12-21 02:58:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
eina šikt-vel busim paskutiniai...!
Atsakyti
0

m
mesliukas
2012-12-20 23:53:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
žiauru: viena detonacija ir melodijos nebuvomas, penkios natos ir tos pro šalį... Nors būtų normalų balsą išleidę į Europą moterišką Girmantės ar bent jau new wawe stiliaus Da. Ką darysi, jei dramblys ant ausų komisijai.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų