REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Muzikos festivalio „Granatos Live“, kuris vyks liepos 31 – rugpjūčio 2 d., atlikėjų sąrašas nenustoja pildytis naujais vardais. Trečius metus Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje Rumšiškėse rengiamo festivalio scenose greta užsienio atlikėjų pasirodys ir būrys žinomų Lietuvos muzikos pasaulio vardų: Leonas Somovas ir Jazzu, „Skamp“, „Liūdni slibinai“, „Colours of Bubbles“, „ba.“ ir kiti.

Muzikos festivalio „Granatos Live“, kuris vyks liepos 31 – rugpjūčio 2 d., atlikėjų sąrašas nenustoja pildytis naujais vardais. Trečius metus Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje Rumšiškėse rengiamo festivalio scenose greta užsienio atlikėjų pasirodys ir būrys žinomų Lietuvos muzikos pasaulio vardų: Leonas Somovas ir Jazzu, „Skamp“, „Liūdni slibinai“, „Colours of Bubbles“, „ba.“ ir kiti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per dešimtmetį, praėjusį nuo jų pažinties, muzikos prodiuserio Leono Somovo ir vokalistės Justės Arlauskaitės – Jazzu tandemas tapo ko gero paklausiausia lietuviška grupe. Savo kūryboje apjungiantys elektroniką, pop ir eksperimentinę muziką, L. Somovas ir Jazzu rado kelią į didžiąsias scenas Lietuvoje ir užsienyje. Lengvesnis už orą Jazzu vokalas, prasmingi dainų žodžiai, elegantiškos sintetinės melodijos ir eksperimentiniai garsai grupei pelnė ir gausybę apdovanojimų, pradedant „Best Baltic Act“ MTV Europos muzikos apdovanojimuose 2009 m. ir baigiant Lietuvos muzikos asociacijos (M.A.M.A.) „Metų grupės“ titulu – tokio įvertinimo Leonas Somovas ir Jazzu sulaukė dvejus metus iš eilės.

REKLAMA

Meile muzikai ir gyviems pasirodymams garsėjančios grupės „Skamp“ pristatinėti nereikia. Jau nuo 1998 m. multikultūrinė Ericos Jennings, Vee Diawaros ir Viliaus Alesiaus trijulė – viena populiariausių grupių Lietuvoje, mėgstama tiek muzikantų bendraamžių, į koncertus ateinančių kartu su savo vaikais, tiek dabartinio jaunimo. Gana retai koncertuojančios grupės kūryba apima alternatyvų pop, roką, hip-hopą ir regio muziką, o skirtingų kultūrų sąlygotas skambesys garantuoja gerą nuotaiką.

REKLAMA
REKLAMA

„Liūdni slibinai“ – teatrališkai išradinga ir į aiškius muzikinius rėmus netelpanti grupė, išsiskiria savo artistiškumu, nestandartiniais „šou“ sprendimais ir šmaikščiomis įžvalgomis. Pasitelkdami pop, roko, hip-hopo ar drum-bass ritmus savo dainose jie netradiciškai interpretuoja Lietuvos poetų eiles ir vis dažniau savo pačių tekstais kurtas dainas. „Metų grupe“ Lietuvos muzikos asociacijos (M.A.M.A.) apdovanojimuose 2012 m. pripažinti „Liūdni slibinai“ – Dominykas Vaitiekūnas, Aistė Lasytė ir Vaidas Kubilinskas – savo kūryba klausytojus kviečia į nepatogias temas pažvelgti su pozityvia autoironija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rokenrolas, country ir indie muzikos įtaka – toks „Colours of Bubbles“ skambesys jau aštuonerius metus pažįstamas Lietuvos ir užsienio klausytojams. Prieš kelerius metus tapusi geriausia roko grupe pirmuose Lietuvos alternatyvios muzikos apdovanojimuose „T.Ė.T.Ė“, šių metų pradžioje „Colours of Bubbles“ buvo įvertinta kaip „Metų roko“ grupė Lietuvos muzikos asociacijos (M.A.M.A.) apdovanojimuose. Nors grupė festivalyje „Granatos Live“ dalyvaus jau trečius metus, jiems tai bus savotiškas debiutas – „Colours of Bubbles“ pasirodys didžiojoje festivalio scenoje.

REKLAMA

Muzikos festivalyje „Granatos Live“ pasirodys ir indie rock bei elektroninės muzikos grupė „ba.“, kurios siela, muzikos ir tekstų autorius – prieš kelis metus išgarsėjęs devyniolikmetis Benas Aleksandravičius. Savo muzikoje Benas stengiasi sutalpinti ne tai, kas šiandien yra labai populiaru, o tai, kas jam iš tikrųjų patinka. 2014-ųjų rudenį „ba.“ išleido pirmąjį savo studijinį albumą „Rasti/Pasiklysti“, kurio dainas naujos kartos konceptualios muzikos gerbėjai turės progą išgirsti ir Rumšiškėse.

REKLAMA

Beissoul & Einius – vienas įdomiausių šiandienos elektroninės muzikos projektų Baltijos šalyse. Energingi kūrėjai siekia kurti muziką su kokybės ženklu, tokią, kuri sukelia jausmus, priverčia šokti ir pati rašo savo istoriją. Melomanų gretose Beissoul & Einiaus duetas vadinamas aukso viduriuku tarp „CocoRosie“, „Anthony & The Johnsons“, „Burial“ ir moderniosios soul muzikos. Grupės „Jama&W“ įkūrėjai Arūnas W Blažys ir Rokas Jama Grajauskas savąją kūrybinę kelionę pradėjo remdamiesi tik akustine gitara ir abipusiais improvizacijos gabumais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Spontaniškai, čia ir dabar gimstantys kūriniai, laikui bėgant, į šį žaidimu paremtą procesą įtraukė ir kitus šiandien kartu grojančius muzikantus. Penkerius metus scenoje tiesiog improvizavęs „reiškinys“ praėjusiais metais pristatė debiutinį albumą „Gilumon“, o šių metų pradžioje Lietuvos muzikos asociacijos (M.A.M.A.) apdovanojimuose buvo paskelbti „Metų hip-hopo“ grupe.

REKLAMA

Šiemet tris dienas truksiančiame muzikos festivalyje „Granatos Live“ pasirodys ir „Grammy“ laimėtojai „Clean Bandit“, soul muzikos žvaigždė Jessie Ware, viena labiausiai intriguojančių britų modernaus soul grupių „Jungle“, tradicinės muzikos rėmus laužantys „Submotion Orchestra“, indie muzikos grupė „On-The-Go“, elektroninės muzikos duetas „Rebeka“ ir kiti užsienio bei Lietuvos atlikėjai. Devynios grupės, pasirodysiančios festivalio „Nescafé“ scenoje, paaiškės po „Granatinių muzikos kovų“ – tradicinės „Granatos Live“ jaunųjų atlikėjų atrankos prasidės jau gegužės 27 d. Vilniaus „Vasaros terasoje“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų