Kūnas kartais gali papasakoti daugiau nei patys norėtume. Judesiai pašnekovui išduoda, apie ką galvojame ir ko baiminamės. Yra žmonių, ypač dirbančių personalo atranka užsiimančiose įmonėse, kurie puikiai supranta kūno kalbą. Iš vieno pokalbio jie gali spręsti, ar pašnekovas tinka tam tikroms pareigoms.

Kartais atsidūrę tam tikrose situacijose jaučiamės nekaip. Ar galima pakeisti tokią padėtį ir pašnekovui pademonstruoti, kad pasitikime savimi? Egzistuoja tam tikri gestai ir elgesio manieros, padedančios įgauti pasitikėjimo savimi. Taigi, kaip elgtis, kad sudarytumėte gerą įspūdį aplinkiniams?

Šypsokitės

Jei žmogus šypsosi, vadinasi, jis ne šiaip laimingas ir patenkintas, tačiau ir pasitikintis savimi. Šypsena parodo, kad jis nebijo aplinkinio pasaulio ir jaučiasi patogiai. Tokie žmonės sulaukia aplinkinių simpatijų.

Ištiesinkite pečius

Pasitikintis savimi žmogus paprastai nesikūprina ir nekrapšto nagų. Vertėtų išsitiesti, ištiesinti nugarą ir pečius, kad įgytumėte jėgos ir sudarytumėte aplinkiniams teigiamą įspūdį. Žingsniuokite plačiai, o ne mažais žingsneliais, baimingai dairydamiesi į šalis.

Žiūrėkite į akis

Savimi pasitikinčiam žmogui nėra ko slėpti. Jis nežiūri į grindis, neslepia akių ir ramiai išlaiko pašnekovo žvilgsnį. Labai svarbu palaikyti akių kontaktą kalbantis, t. y. įtikinti oponentą, kad nuoširdžiai pasitikite savo žodžiais.

REKLAMA

Ištraukite rankas iš kišenių

Nereikėtų slėpti rankų kišenėse arba laikyti jų už nugaros. Taip galite sudaryti iliuziją, kad nuo pašnekovo kažką slepiate. Geriausia leiskite rankoms jaustis ramiai ir atpalaiduokite jas. Jei sėdite, galite padėti jas ant kelių arba stalo.

Stebėkite išvaizdą

Netvarkingas žmogus su suveltais plaukais ir nemaloniu kūno kvapu galbūt ir iššauks aplinkinių gailestį ir užuojautą, bet tikrai ne simpatiją. O ir pasitikėjimo vargu ar suteiks. Reikėtų daugiau dėmesio skirti išorei ne tik prieš atsakingus renginius, bet ir kiekvieną dieną.

Išlikite ramūs

Dauguma žmonių, kuriems reikia kalbėtis sudėtingomis temomis, pradeda maskatuoti kojomis, dirginti kelius arba labai aktyviai gestikuliuoti. Tai, žinoma, iš vidaus sklindantis baimės ir nerimo šalinimas. Vis dėlto pašnekovui jie palieka neigiamų įspūdžių. Visų pirma, įrodo, kad jūs nervinatės. Antra, užkrečia aplinkinius tokiu pačiu nerimu.

Nekryžiuokite rankų

Tai apsaugos gestas. Taip demonstruojate aplinkiniams, kad nenorite bendrauti arba pokalbio tema jums nemaloni ar neįdomi. Vargu, ar tai suteiks papildomos simpatijos. Bendraujant geriau tokios pozos vengti.


Rašyti komentarą...
:
:)
2012-06-03 10:45:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
taip ir nesupratau, kur laiko rankas pasitikintys savimi.
Atsakyti
0

H
Hu
2012-06-03 12:13:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Buduliai elgiasi taip- daug spjaudo,daug keikiasi ir vaiksto išsižergę kaip žasinai.Jei pamatai tokį,aišku kaip diena-vyrukas su kompleksais.
Atsakyti
0

L
Line to :)
2012-06-03 18:45:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
''Ant kelių arba stalo'' :D
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų