Koks plaukų šepetys tinka jūsų plaukų tipui?

Norint turėti nepriekaištingus plaukus, vienas svarbiausių dalykų yra išsirinkti plaukų šepetį, tinkantį tik mūsų plaukų struktūrai. Renkantis iš gausybės skirtingų rūšių šepečių nesunku pasimesti ir įsigyti ne puoselėjantį, o plaukus žalojantį šepetį. Tad kurį rinktis: apvalų ar kvadratinį, plastikinį, medinį ar metalinį, su natūraliais ar sintetiniais šeriais, ar tiesiog imti pigesnį nei brangesnį?

10

Mūsų plaukus veikia aibė išorinių juos žeidžiančių veiksnių, kurie apsunkina šukavimą. Plaukų šukavimas yra išoriškai plauką veikiantis mechaninis reiškinys, kuris paprastai papildomai traumuoja plaukus. Taigi, bet kokių šukavimui skirtų įrankių naudojimas mums gali kainuoti plaukų grožį ir sveikatą.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kokį šepetį rinktis savo plaukams?

Lengvai veltis linkusius plaukus dažnai tenka raizgyti iš susidariusių mazgų. Sunkiau iššsukuojami plaukai gali būti ir netinkamo šampūno naudojimo priežastis. Plaukų priežiūros linijoje NIVEA Hairmilk esančios sudėtinės dalys (pieno baltymai ir Eucerit) stiprina plaukus giliai iš vidaus, daro juos elastingais bei apsaugo nuo išorės poveikio. Eucerit „grožio vaškas“ iš natūralios vilnos vaško užglaisto plauko paviršių. Pieniškos, lengvos tekstūros priemonės švelniai apgaubia kiekvieną atskirą plauką, todėl tokius plaukus išties lengviau iššukuoti. 

REKLAMA

Savarankiškai ieškoti sau tinkamo plaukų šepečio tarp gausybės jų rūšių gali būti labai painu. Tad pakalbėkime apie kiekvieną plaukų šepečio tipą ir kokios struktūros plaukams jis tinka.

Ploniems plaukams – natūralių šerelių šepečiai

Ploniems, sausiems bei pažeistiems plaukams šukuoti labiau tinkami šepečiai su natūralias šeriais. Tokiems šepečiams gaminti paprastai yra naudojami šerno šeriai. Kuokšteliai, sugrupuoti iš daugybės šerių, labai lengvai slysta pagal plauko ilgį neužkliūdami už susidariusių plaukų mazgelių. Šeriai taip pat turi savybę paskirstyti galvos odos riebalinį sluoksnį per plauko ilgį. Taip jis natūraliai kondensuojamas. Naujo šepečio šeriai paprastai būna itin nelankstūs ir standūs, todėl patariama vieną kartą panardinti tokį šepetį į karštą vandenį 20 min.

Garbanotiems plaukams – šepečiai su mišriais šereliais

Šepečiai, miksuoti su natūraliais šerno ir nailoniniais šereliais, ypač palankūs garbanotiems plaukams iššukuoti. Skirtingų ilgių šerių miksas yra elastingas, todėl neleidžia prarasti bangų bei garbanų, išlaiko jų žvilgesioį. Šio tipo šepetys suteikia papildomos apimties plaukams, ypač, kai tarp šerelių yra didesni tarpai.

Tankiems, storiems ir vidutinio storio plaukams – šepečiai su nailono šereliais

 

Metalinis apvalus šepetys naudojamas formuoti plaukus.  Juo plaukai gali būti tiesinami, pasukami, suteikiama jiems apimtis. Toks šepetys naudojamas kartu su džiovintuvu. Karšta oro srovė įkaitina metalinį šepečio korpusą ir taip veikia plauką tarsi plaukų žnyplės. Šepečio skersmuo turi įtakos apimties suteikimui: kuo skersmuo didesnis, tuo didesnė ir plaukų apimtis. Toks šukavimas nelabai tinka silpniems plaukams, nes karštas oras ir įkaitęs metalas ilgainiui gali ypač jiems pakenkti.

REKLAMA

Trumpiems plaukams formuoti – šepečiai su angomis

Tokie šepečiai geriausiai tinka greitam trumpų plaukų džiovinimui juos tuo pačiu formuojant, atkeliant nuo šaknų. Šepetyje esančios angos pagerina oro cirkuliaciją ir taip saugodamas plauką nuo jį žalojančio karščio. Tokie šepečiai paprastai turi kietus ir grubius šerius iš plastiko, todėl šukuoti ilgus plaukus nerekomenduojama.

Šukos retais dantukais – silpniems, taip pat garbanotiems plaukams


Rašyti komentarą...
P
Plaukius
2017-06-08 09:25:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
butinai reikia stebeti plaukus
Atsakyti
0

t
to plaukius
2017-06-08 09:26:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
oj tikrai tiap
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų