REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiosios Britanijos karalius Charlesas III (Karolis III) penktadienį savo inauguracinėje kalboje pažadėjo sekti savo velionės motinos „viso gyvenimo tarnystės“ pavyzdžiu.

Didžiosios Britanijos karalius Charlesas III (Karolis III) penktadienį savo inauguracinėje kalboje pažadėjo sekti savo velionės motinos „viso gyvenimo tarnystės“ pavyzdžiu.

REKLAMA

73 metų Charlesas III (Karolis III) monarchu tapo iškart po karalienės Elizabeth (Elžbietos II) mirties ketvirtadienio popietę. Pirmą kartą kaip monarchas kreipdamasis į Jungtinę Karalystę ir Tautų Sandraugą iš Bakingamo rūmų, Charlesas III padėkojo savo „mylimai mamai“ už jos „meilę ir atsidavimą mūsų šeimai bei tautų šeimai“.

„Teužliūliuoja angelai tave“, – emocingoje kalboje sakė juodu kostiumu vilkėjęs ir kaklaraištį ryšėjęs Charlesas III, cituodamas Williamo Shakespeare'o (Viljamo Šekspyro) „Hamletą“. „Kaip tai darė karalienė su tokiu nepalaužiamu atsidavimu, taip ir aš dabar iškilmingai pasižadu visą likusį man Dievo duotą laiką ginti konstitucinius principus, kurie yra mūsų tautos pamatas.“

Charlesui III sakant kalbą, aukšto rango pareigūnai ir iškilūs visuomenės veikėjai dalyvavo pamaldose už velionę karalienę Šv. Pauliaus katedroje, kur pirmą kartą oficialiai nuskambėjo atnaujintas nacionalinis himnas „God Save the King“ (Dieve, sergėk karalių). Kiek anksčiau Charlesas III buvo pasitiktas su gėlėmis ir sveikinimo šūksniais prie Bakingamo rūmų, kai sugrįžo į Londoną iš karališkosios šeimos rezidencijos Balmorale Škotijoje, kur ketvirtadienį, būdama 96 metų, mirė jo motina.

REKLAMA
REKLAMA

„Jam bus nelengva sekti savo motinos pavyzdį“, – naujienų agentūrai AFP prie Bakingamo rūmų sakė 56 metų londonietis Stephenas Johnsonas (Stivenas Džonsonas), laikęs rankose JK vėliavą ir velionės monarchės nuotrauką. „Dabar jis yra mūsų karalius, turime jį mylėti“, – pridūrė vyras.

Pagerbiant septynis dešimtmečius Jungtinę Karalystę valdžiusios karalienės atminimą, visoje šalyje skambėjo bažnyčių varpai ir nuaidėjo 96 šūvių salvės – po vieną už kiekvienus Elizabeth II gyvenimo metus. Penktadienį Charlesas III surengė savo pirmąją audienciją Bakingamo rūmuose ministrei pirmininkei Liz Truss (Liz Tras), į šias pareigas paskirtai vos antradienį, per vieną paskutinių oficialių Elizabeth II pasirodymų. Charlesas III bus oficialiai paskelbtas monarchu šeštadienį 11 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų