Kaip tiksliai pasirinkti ir naudoti kvepalus?

Coco Chanel buvo moteris – revoliucionierė. Ji pakeitė madą, atnešdama mažą juodą suknelę. Jos vizija buvo sukurti moteriškumą ir prabangą – tai jai pavyko. Ši moteris, išradusi iki šiol geriausiai parduodamus kvepalus moterims, Chanel Nr. 5, kartą pasakė: „Moteris, kuri nesikvėpina, neturi ateities“. Tačiau šiandien pasaulyje egzistuoja tūkstančiai kvepalų rūšių. Kaip juos tinkamai išsirinkti ir ką turime žinoti apie kviepalus – pataria  stilistė Toma Kisieliūtė.

Kas yra kvepalai?

„Pirmiausia, renkantis kvepalus reikėtų žinoti šiek tiek teorijos. Pavyzdžiui, tai, kad kvepalai yra eterinių aliejų, aromatinių junginių, fiksuojančių medžiagų ir tirpiklių mišinys. Visų šių sudedamųjų dalių koncentracija parodo kvepalų ilgaamžiškumą ir intensyvumą“, – pasakoja T.Kisieliūtė.

Pasak jos, remiantis minėtuoju apibrėžimu, visi kvepalai skirstomi į tris grupes. Pirmoji – Eau de Parfume (parfumuotas vanduo). Šių kvepalų sudėtyje yra apie 10 - 20 proc. (dažniausiai 15 proc.) aromatinių junginių. „Tai yra ilgai išliekanty kvepalai ir kainuoja šiek tiek brangiau nei tualetinis vanduo“, – komentuoja stilistė.

Antroji kvepalų grupė, lietuviškai vadinama tualetiniu vandeniu, - Eau de Toilette. Jie savo sudėtyje turi 5 – 15 proc. (danžniausiai 10 proc.) aromatinių junginių. Tai reiškia, kad jų intensyvumas ir ilgaamžiškumas nėra toks pat stiprus, kaip Eau de Parfume.

REKLAMA

Trečioji kvepalų grupė – Perfume Extract – arba paprastai – kvepalų ekstraktas, savo sudėtyje turi apie 15 – 40 proc. (dažniausiai 20 proc.) aromatinių junginių. „Ši kvepalų rūšis – pati stipriausia ir brangiausia. Bet tai taip pat reiškia, kad jums tereikia kelių lašų visai dienai“, - sako T.Kisieliūtė.

Kaip naudoti kvepalus?

Pasak stilistės, labai dažnai moterys skundžiasi kvapo neilgalaikiškumu ir dėl šios priežasties nuolat stengiasi dienos bėgyje nors kartelį „atnaujinti“ kvapą užpurkšdamos dar šiek tiek kvepalų: „Tačiau to tikrai nerekomenduoju. Reikia nepamiršti, kad mes priprantame ir nebeužuodžiame aromato, tačiau aplinkiniai kuo puikiausiai jaučia mūsų kvepalų dvelksmą“.

T.Kisieliūtė pataria, jog norint kuo ilgiau išlaikyti kvepalų aromatą, kvepalus reikėtų purkšti ant pulsuojančių taškų – riešų ir kaklo, 5 - 6 cm atstumu. Kartais kvepalų purškiama perdaug, nes galvojama, kad taip aromatas laikysis visą dieną. Deja, kvepalų ilgalaikiškumas visai nepriklauso nuo užpurkšto kiekio.

Beje, kvepalai ilgiau išlieka ant riebios ir sudrėkintos odos, kuri buvo ištepta atitinkamo aromato aliejumi arba kremu. „Iš principo – kvepalai yra labai subtilus dalykas, todėl juos būtent taip ir reikėtų naudoti. Ko tikrai niekuomet negalima daryti, tai naudoti skirtingus kvepalus tuo pačiu metu – kvapų mišinys greičiausiai bus labai prastas,“ - sako stilistė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų