Ką į „Euroviziją“ siųsime šiemet – patyrusį ar „žalią“? (apklausa)

Kovo 3 d., šeštadienį, įvyksiančiame „Eurovizijos“ finale paaiškės, kas atstovaus Lietuvai didžiajame konkurso finale, vyksiančiame Azerbaidžano sostinėje Baku. Žinomi jau visi 14 nacionalinio finalo dalyvių, tarp kurių gausus būrys ne tik „Eurovizijos“, bet ir apskritai Lietuvos muzikos scenos naujokų. Kam pavyks iškovoti kelialapį į taip trokštamą didžiąją „Euroviziją“? Ar bus pasirinktas patyręs, ar visiškai „žalias“ atlikėjas?

Absoliuti dauguma iki šiol Lietuvai atstovavusių atlikėjų buvo jau gerai lietuviškos muzikos gerbėjams pažįstami dainininkai. Ar iš tiesų scenos naujokai dar niekad nebuvo verti pergalės, ar jiems pritrūko žiūrovų ir komisijos pasitikėjimo?

Iš viso Lietuva „Eurovizijoje“ dalyvavo 12 kartų. Ne kartą bandėme siųsti lyriškas, šmaikščias, tipines „eurovizines“ dainas, bet pataikyti į dešimtuką taip ir nepavyko. Tiksliau sakant, į dešimtuką vieną kartą pavyko prasibrauti, tačiau pirmoji vieta ar bent jau geriausiųjų penketas liko tik svajonė.

Geriausių rezultatų iki šiol pavyko pasiekti grupei „Skamp“ – 13-oji vieta ir charizmatiškų vyrukų kompanijai „LT United“ – 6-oji vieta. Pirmuoju lietuviu, 1994-ais metais išbandžiusiu didžiąją „Eurovizijos“ sceną tapo Ovidijus Vyšniauskas su itin lyrišku kūriniu „Lopšinė mylimai“. Nors dėl dainos atlikimo negėda ir šiandien, tąkart užsienio šalių likome nesuprasti, o gal net nepastebėti. O. Vyšniauskas nesurinko nei vieno taško ir liko paskutinis. Po pasirodymo dainininkas sakė, kad jei būtų žinojęs, koks tai konkursas, būtų važiavęs su visai kitokia daina.

REKLAMA

Padariusi ketverių metų pertrauką, antrą kartą laimę Lietuva bandė 1998-aisiais. Tada Aistė Smilgevičiūtė, dabar populiarios grupės „Skylė“ vokalistė, atliko lietuvių liaudies dainą „Strazdas“. Ir vėl: puikus, kokybiškas pasirodymas, bet ne „Eurovizijai“ – Lietuva užėmė 20-ą vietą iš 23-ų.

2001-aisiais į Danijos sostinę Kopenhagą Lietuva išsiuntė grupę „Skamp“ su daina „You Got Style“. Šmaikštus ir ironiškas grupės pasirodymas nepateko į pagrindinį dešimtuką, bet neliko nepastebėtas ir pelnė aukščiausią iki tol pasiektą – 13-ą vietą.

Kitais metais garbė atstovauti šaliai buvo patikėta mažai sceninės patirties turėjusiam Aivarui Stepukoniui. Patirties trūkumas dainininkui pakišo koją – akivaizdus jaudulys ir keista apranga pasirodymą pavertė kiek komišku. Surinkusi tik 12 taškų, Lietuva ir vėl atsidūrė paskutinėje vietoje, o A. Stepukonis visam laikui dingo iš lietuviškos muzikos padangės.

Vėliau, 2004–2011 metais, „Eurovizijoje“ laimę bandė Linas Adomaitis ir Simona Jakubėnaitė (16-a vieta), „Laura & The Lovers“ (paskutinė vieta), „4Fun“ (21-a vieta), Jeronimas Milius (16-a vieta), Sasha Song (23-a vieta), „InCulto“ (29-a vieta) ir Evelina Sašenko (19-a vieta). Nei vienam iš jų nepavyko pasiekti finalinio dešimtuko.

Vieninteliai išsvajotą finalo dešimtą pasiekė jungtinis projektas „LT United“, kuriame – charizmatiški, talentingi ir bene profesionaliausi Lietuvos muzikantai. Tai – idėjos autorius Andrius Mamontovas, „Skamp“ muzikantas Viktoras Diawara-Vee, Marijonas Mikutavičius, Saulius Urbonavičius-Samas, Arnoldas Lukošius ir Eimantas Belickas. Jie su daina „We Are The Winners“ (Mes esame nugalėtojai), 2006-aisiais užėmė Lietuvą maloniai nustebinusią 6-ąją vietą.


Rašyti komentarą...
P
Pazoras
2012-02-28 22:14:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gera daina Montvydo, bet tikrai ne eurovizijai. Manau su beissoul "why" daugiau sansu turetume
Atsakyti
0

t
teisuolis
2012-02-28 22:14:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet vistiek lietuv iai yra juokdariu gauja, tik atsirado vienas geriausiu pasirodymu (kalbu apie D.Montvyda), kuris tikrai, manau, galetu atstovauti Lietuva eurovizijoje, tuoj uzsipuola, kad tai neva plagijatas ar tai kas ir tuoj pat tai skelbia viesai, isvyde kazkokio tai zmogaus komentara (as taip supratau), pirma, manau, reiktu tyliai issiaiskinti ir jei tai tiesa, tada jau kelti skandalus, o dar neisitikinus peikti, kada gi nustosite daryti geda patys sau.
Atsakyti
0

j
jou
2012-02-28 22:15:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
jazzu reiktu pajamt
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (61)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų