Anksčiau svajojai apie tai, kad rašysi knygas, pieši paveikslus ar turėsi nuosavą drabužių parduotuvėlę. Tačiau dabar kiekvieną rytą sukandusi dantis žingsniuoji į darbą, kuris tau neteikia jokio džiaugsmo. Verta žinoti, kad daug ką gali pakeisti nekeisdama pačio darbo.
Štai keletas naudingų patarimų:
Pirma taisyklė. Eik į darbą kaip į šventę.
Sociologai seniai nustatė, jog moterys, kurios nemėgsta savo darbo, visuomet rengiasi vienodai: tamsus sijonas, pilkas megztinis su uždara apykakle, pora neryškių atspalvių suknelių, griežto stiliaus kostiumėlis ir keletas neišraiškingų marškinėlių.
Peržiūrėk savo spintą ir atnaujink garderobą. Žinoma, į darbą eiti apsirengus vakarine suknele ar mini sijonu ne itin tinka.
Tiesiog rinkis tuos drabužius, su kuriais atrodytum šiek tiek šventiškiau, ne taip dalykiškai. Jei iš pradžių nedrąsu keisti savo įvaizdį, kolegoms gali pameluoti, jog po darbo ketini iš karto eiti į teatrą ar į draugės gimtadienį. Kai kolegos pripras prie naujo tavo aprangos stiliaus, nebeuždavinės tau tų pačių klausimų.
Daugiau dėmesio skirk ir savo šukuosenai. Plaukų geliu ar putomis suteik savo plaukams naują formą. Tos pačios taisyklės laikykis ir darydama rytinį makiažą - atrask naujas spalvas ir atspalvius.
Antra taisyklė. Kelias į darbą.
Kad ne taip nesinorėtų palikti namus, atrask naują kelią į kontorą. Galbūt verta nevažiuoti visuomeniniu transportu, o porą stotelių nueiti pėsčiomis, kad pamatytum, kas pasikeitė tavo mieste. O gal verta į darbą važiuoti dviračiu? Taip užtruksi ilgiau, tačiau kelionė į darbą nebus tokia nuobodi ir suteiks tau žvalumo visai dienai.
Trečia taisyklė. Aktyviai bendrauk ne tik su kolegomis, bet ir su vadovybe.
Vietoj to, kad su savo bendradarbėmis vėl aptarinėtum tas pačias problemas iš serijos „kaip mūsų neįvertina“, geriau užeik į vadovo kabinetą ir papasakok jam apie savo pasiekimus ir apie tai, su kokiomis problemomis šiuo metu susiduri. Žinoma, nereikėtų iš karto laukti, kad tave paaukštins pareigose, tačiau nėra abejonių, jog į tave atkreips dėmesį kaip į aktyvią darbuotoją.
Ketvirta taisyklė. Neprisiimk per daug darbų.
Vienas žmogus niekuomet negali atlikti viso kolektyvo darbų. Jeigu šiuo metu biure pluša naujokas ar praktikantas, perduok jam dalį savo rutininių darbų. Bus nauda ir tau, ir jam - tu galėsi daugiau laiko skirti svarbiausiems darbams, o praktikantas turės galimybę išmokti kažko naujo.
Penkta taisyklė. Tinkamai planuok darbo laiką.
Sunkiausią, nemėgstamiausią darbą geriausia atlikti darbo dienos pradžioje. O paskui galima šiek tiek atsipalaiduoti, paplepėti su kolektyvu, išgerti kavos puodelį. Taip planuodama darbus, dienos pabaigą sutiksi būdama geros nuotaikos ir nepervargusi.
Šešta taisyklė. Išreikšk save.
Nebijok rodyti iniciatyvos, siūlyti naujas idėjas ir problemų sprendimo būdus. Ir pasistenk, kad vadovas tai pastebėtų. Tuomet pajusi, jog esi savarankiška ir kūrybinga asmenybė, o ne didelio mechanizmo sraigtelis.
Juk išreikšti save galima ne tik piešiant paveikslus ar rašant knygas. Nuo tavęs daug priklauso, ar darbas tau bus įdomus ir kūrybingas.