LRT radijo laida „60 minučių“, LRT.lt

Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas iš esmės nesikeičia, tikina Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnybos (LMVT) Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinaras Giedrius Blekaitis. Tačiau kinologai teigia, kad, priėmus siūlomas įstatymo pataisas, kas antras šuo mišrūnas gali būti konfiskuotas ir nužudytas.

LMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus veterinaras G. Blekaitis aiškina, kad nuo sausio 1 d. Įsigaliojęs Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas numato, jog šalyje koviniai šunys, kovinių šunų mišrūnai ir pavojingų šunų mišrūnai yra draudžiami.

„Tai reiškia, kad juos laikyti, jais prekiauti ir juos įvežti yra draudžiama. Tas siūlymas, kuris šiuo metu yra pateiktas Seimui, numato gyvūną „pririšti“ prie dokumento. Jei kovinių šunų mišrūnai arba pavojingų šunų mišrūnai neturi kilmę patvirtinančio dokumento, jie traktuojami kaip mišrūnai“, – aiškina G. Blekaitis.

Paklaustas, ar teisūs kinologai, sakydami, kad, jei šuo mišrūnas yra kovinis ar panašus į tokį, nors neturi dokumentų, bus konfiskuojamas ir nužudomas, G. Blekaitis atsako – gyvūnus, kurie buvo laikomi iki įstatymo įsigaliojimo datos, ir toliau bus galima laikyti.

REKLAMA

„Bent jau tie asmenys, gyvūnų augintojai, kurie laiku pasirūpino leidimais, jie be problemų laiko [tokius gyvūnus] ir šiuo metu. Tai – nieko naujo, tai – seno įstatymo dėl šių veislių šunų, pasirašyto 2003 m., ta pati nuostata, kuri įsigalioja 2013 metais. Taigi čia nieko absoliučiai naujo“, – tvirtina LMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinaras.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų