• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karolis III šeštadienį per iškilmingą renginį, pasižymintį tūkstantmetėmis tradicijomis, simbolika ir pompastika, bet pritaikytą XXI amžiui, buvo karūnuotas Jungtinės Karalystės ir dar 14 Sandraugos šalių monarchu, o karaliene tapo jo žmona Camilla.

Karolis III šeštadienį per iškilmingą renginį, pasižymintį tūkstantmetėmis tradicijomis, simbolika ir pompastika, bet pritaikytą XXI amžiui, buvo karūnuotas Jungtinės Karalystės ir dar 14 Sandraugos šalių monarchu, o karaliene tapo jo žmona Camilla.

REKLAMA

Kenterberio arkivyskupui Justinui Welby karūnavus 74 metų Charlesą III Vestminsterio abatijoje susirinkę žmonės ir didžiulės minios lauke šaukė „Dieve, sergėk karalių“.

Karūnacija yra religinis jo įžengimo į sostą po jo motinos karalienės Elžbietos II mirties praėjusių metų rugsėjį patvirtinimas.

Didžioji dalis anglikonų pamaldų Londono Vestminsterio abatijoje, per kurias bus karūnuota ir antroji 74 metų Karolio III žmona Camilla, būtų atpažįstama ir prieš 1 000 metų gyvenusiems karaliaus protėviams.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau taip pat bus akivaizdžiai nukrypstama nuo įprastos tvarkos: dalyvaus moterys vyskupės, mažumų tikėjimo lyderiai, o svečių sąrašas bus įvairesnis ir reprezentatyvesnis nei senieji lordai ir damos.

REKLAMA

Ceremonijoje taip pat vyraus aplinkosaugos tema, įskaitant veganišką patepimo aliejų ir perdirbtus apeiginius drabužius, kurie atspindi Karolio III puoselėjamas tvarumo ir biologinės įvairovės idėjas.

Karūnavimo ceremonijos organizatorius Norfolko kunigaikštis grafas maršalas Edvardas Ficalanas Hovardas pavadino šį renginį pasididžiavimo akimirka šalies istorijoje.

„Per karūnaciją karalius prisieks prieš Dievą ir tautą tarnauti mūsų šaliai kaip valstybės vadovas, laikytis mūsų įstatymų ir palaikyti teisingumą visiems“, – sakė jis šią savaitę žurnalistams.

REKLAMA
REKLAMA

Jam antrino premjeras Rishi Sunakas, pavadinęs šeštadienio iškilmes nepaprasto nacionalinio pasididžiavimo akimirka.

„Tai mūsų šalies charakterio demonstravimas ir galimybė mums visiems pažvelgti į ateitį bei tarnystės, vilties ir vienybės dvasią“, – penktadienį sakė jis televizijai „Sky News“.

Kaina

Londonas tikisi, kad karūnavimas parodys geriausią Britanijos įvaizdį ir šiek tiek pataisys šalies tarptautinę reputaciją, kurią pakirto išstojimas iš Europos Sąjungos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarp 2 300 svečių bus Prancūzijos ir Vokietijos prezidentai, ES aukšto rango vadovai ir pasaulio karališkųjų šeimų atstovų.

Tačiau prabangus brangakmenių, karūnų ir paauksuotų karietų demonstravimas nelabai dera su daugelio britų sunkumais dėl išaugusių pragyvenimo išlaidų ir plačiai paplitusių streikų dėl geresnio darbo užmokesčio.

Didžiąją dalį galutinės sąskaitos, kuri, kaip manoma, sieks iki 100 mln. svarų sterlingų (114 mln. eurų) ir kuri bus apmokėta iš mokesčių mokėtojų pinigų, greičiausiai sudarys didžiulės saugumo operacijos kaštai.

REKLAMA

Bakingamo rūmų atstovas spaudai sakė: „Tokia nacionalinė proga, kaip ši, didelė valstybinė šventė, sulaukia didžiulio pasaulinio susidomėjimo, kuris su kaupu atperka su ja susijusias išlaidas.“

JK profesinė organizacija „UKHospitality“ teigė, kad karūnavimo savaitgalis, įskaitant nedarbo diena paskelbtą pirmadienį, gali atnešti 350 mln. svarų sterlingų (400 mln. eurų) pajamų svetingumo sektoriui, įskaitant užeigas.

Nepaisant penktadienį praūžusių liūčių ir prognozuojamo lietingo savaitgalio, karališkosios šeimos gerbėjai stovyklavo palei kelią, vedantį į Bakingamo rūmus, kad užsitikrintų geriausią vietą stebėti pravažiuojančius Karolį III ir Camillą.

REKLAMA

Pompastika

Didžiausiam per pastaruosius dešimtmečius britų pompastikos ir puošnumo reginiui, pranokstančiam karalienės valstybines laidotuves praėjusį rugsėjį, buvo pasitelktos visos priemonės.

Iš viso minučių tikslumu surepetuotame parade dalyvaus apie 7 000 kariškių – nuo raitelių iki žygiuojančių orkestrų.

Karolis lll ir Camilla iš Bekingamo rūmų išvyks Deimantinio jubiliejaus karieta, o po dvi valandas truksiančios ceremonijos abatijoje tuo pačiu maršrutu grįš senesne Auksine karieta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rūmuose jie priims ginkluotųjų pajėgų narių saliutą, o paskui kartu su kitais karališkosios šeimos nariais iš balkono stebės iškilmingą skrydį.

Sekmadienį visoje Jungtinėje Karalystėje vyks kaimynų gatvės vakarėliai – „Didieji karūnavimo pietūs“.

Vakare į vakarus nuo Londono esančioje Vindzoro pilyje vyks koncertas, kuriame dalyvaus apie 10 000 žmonių. Jame, be kita ko, pasirodys Katy Perry, Lionelis Richie, „Take That“ ir Andrea Bocelli.

Pirmadienis paskelbtas nedarbo diena. Karališkoji šeima paragino britus imtis savanoriavimo savo bendruomenėse.

REKLAMA

Karūna

Skirtingai nei karališkosios vestuvės, karūnavimas yra valstybinis renginys – vyriausybė už tai sumoka ir parenka svečių sąrašą.

Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby karaliui Karoliui lll ant galvos uždės 1661 m. šv. Edvardo karūną. Tai ikoninė auksinė karūna iš Londono Tauerio brangakmenių, nusagstyta 444 spalvotais brangakmeniais, įskaitant rubinus, granatus, safyrus ir turmalinus, užpildyta purpuriniu aksomu ir papuošta kailiu. 

REKLAMA

Karūną monarchas dėvi tik paties karūnavimo metu, iš dalies dėl to, kad jis sveria 2,23 kg. Pagal taisykles, šią karūną monarchas nešioja po karūnavimo valstybiniame parlamento atidaryme ar kituose oficialiuose iškilminguose renginiuose.

Be šv. Edvardo karūnos, naujajam karaliui bus įteiktas karūnavimo žiedas, vadinamas Anglijos žiedu, kuris bus mūvimas ant monarcho dešinės rankos bevardžio piršto.

Kur gyvens karalius?

Karalius Karolis lll ir karaliene konsortė Camilla nusprendė nesikelti iš savo Clarence House rezidencijos, kurioje šiuo metu gyvena. Karalienė Elžbieta II turėjo keletą rezidencijų, įskaitant Bekingemo rūmus, Balmoralą ir Vindzoro pilį. Buvo tikimasi, kad naujasis monarchas gyvens Bekingemo rūmuose, kuriuos Charlesas laiko svarbiu monarchijos simboliu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karūnacijos ceremoniją kviečiame stebėti straipsnio viršuje.

O iškart po karūnavimo, šešadienį, 17.05 val. TV3, žiūrovai kviečiami juostai „Karolis III. Monarchas ir žmogus“. Čia ne tik bus apžvelgtas intriguojantis Anglijos karaliaus gyvenimas ir pasiekimai, bet ir tai, kaip jis visą gyvenimą buvo ruošiamas sostui.

Šlykštus senis ir jaunystei buvo klaikus žvairas dar ir nulepausis rausva nosim tfee.
Klounai ir tiek kokie karaliai 21 a eiliniai islaikytiniai liaudies
Visa tauta išlaiko saujelę ponų, apdabina juos auksais ir dar jiems lankstosi bei patarnauja... nu bet patys britai šito cirko nori...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų