Išplatintas J. Statkevičiaus laiškas: dizaineris nusivylė tautinio kostiumo projektu ir deda tašką

Šeštadienio rytą tv3.lt redakciją pasiekė dizainerio Juozo Statkevičiaus laiškas, kuriame žinomas kūrėjas oficialiai pranešė atsisakantis tautinio kostiumo ikimokyklinio amžiaus vaikams kūrimo.

162

„Po sėkmingo lietuviškos kolekcijos pristatymo lapkričio 20 d. jau gruodžio 23-iąją gavau gerbiamo Ramūno Karbauskio pasiūlymą sukurti ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtą stilizuotą tautinį kostiumą.

(162 nuotr.)
FOTOGALERIJA. "Juozas Statkevičius Couture" kolekcijos pristatymas pavasaris/vasara 2017

Tai buvo puiki, kilni, perspektyvi idėja įprasminti Lietuvos šimtmetį ir paminėti Tautinio kostiumo metus! Atkreipti dėmesį į nuvertintą tautinį kostiumą, padaryti jį šiuolaikišku, geidžiamu, nešiojamu įvairiomis progomis. Tai būtų nuostabu.

Projektas turėjo būti finansuojamas iš asmeninių pono R. Karbauskio ir kitų rėmėjų lėšų. Aišku, tai – didelės apimties ir masto projektas. Prieš imdamasis darbo, laukiau sutarties, kad galėčiau oficialiai pradėti kurti eskizus, o vėliau akylai prižiūrėti darbo procesą be jokio finansinio atlygio. Kaip visi prisimename, pradinis projekto tikslas buvo pagaminti 150 000 trijų dalių vaikiškų rūbų ansamblių.

REKLAMA

Liūdna, tačiau šiandienai šis projektas visiškai neteko gražios pirminės prasmės, nes visiškai pasikeitė jo apimtis, o idėja sunyko. Šiandien planuojamų gaminių kiekis sumažėjo iki 25 000 vienetų. Išaiškėjo, kad kostiumai nebūtų skirti visiems vaikams, be to, atsirado papildomų sąlygų, sprendžiant, kam ir kaip jie būtų dalinami. Visi suprantame, kad, mažėjant kiekiui, gamybos ir medžiagų kaina savaime didėja, tad brangsta ir kostiumai.


Rašyti komentarą...
k
kas svarbiau?
2017-04-01 11:18:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
ar karbauskiui padaryti darbo savo meiluzes ir jos mamos siuvyklai pakelus sarsala "ale statkevicius siuvo", ar uz tuos pacius pinigus apripinti vaikams mokyklose nemokamus priespiecius ir pietus. kam tie tautiniai kostiumai reikalingi ir kas tures kur jais pasipuoses iseiti nusipirks ir pats, o tie, kurie net valgyt neturi uz ka nusipirkti ir eina i mokykla badaudami jiems tautiniai rubai tikrai ne pirmoj reikalingumo vietoj
Atsakyti
-1

u
ur
2017-04-01 13:44:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juze ar tu dar Lietuvoje Brale mes jau laukiame naujienu is uzusienio Mazai ka prarandame Voliokis tu po siaudus kur nori tik baik susireiksminti
Atsakyti
-1

L
Linas
2017-04-01 10:53:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ph
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų