• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors aukštis ir adrenalino pomėgis – ne visiems, didžiulis jo mėgėjas yra TV3 operatorius Deividas Raguckas. Vyras yra profesionalus parašiutininkas, per savo gyvenimą atlikęs daugiau nei 4 tūkstančius šuolių. 

Nors aukštis ir adrenalino pomėgis – ne visiems, didžiulis jo mėgėjas yra TV3 operatorius Deividas Raguckas. Vyras yra profesionalus parašiutininkas, per savo gyvenimą atlikęs daugiau nei 4 tūkstančius šuolių. 

REKLAMA

„Per 26-27 metus šokinėjimo tikrai daug mačiau skrandžio turinio, kibimo nagais instruktoriui į veidą, alpimo, susižeidimų. Kai dar buvo apvalūs parašiutai, su jais būdavo daugiausia traumų, nes jie labai nemėgsta vėjo“, – interviu „Power Hit Radio“ laidos „Šok į kelnes“ metu kalbėjo vyras. 

Pašnekovas neslepia, kad šokantiems parašiutu dažnai yra labai svarbus svoris – jei jo priaugi, didelė galimybė, kad paskui teks investuoti į naują sportinę priemonę.

REKLAMA
REKLAMA

„Trumpai apie parašiutų dydžius, svorius ir pan. Jei šokinėji savo malonumui į pievą – 5, 10 papildomų kilogramų tikrai nieko nereiškia. Bet jeigu tu sportuoji, 5 kilogramai yra daug. Keičiasi parašiuto valdymas, stabdymas, tavo paties manevrai. Turi pirkti naują parašiutą. Dėl 5 kilogramų mesti 3 tūkst. eurų, kiek kainuoja parašiutas, ne visada galim“, – teigia jis.

REKLAMA

Laida „Šok į kelnes“ – pirmadieniais-penktadieniais nuo 07:00 iki 11:00 val. per „Power Hit Radio“!

Pirmasis šuolis – vos 14-os

Daugiau nei 20 metų iš parašiuto šokinėjantis Deividas neslepia, kad adrenaliną tarp debesų vaikėsi ir jo tėtis. Tad nenuostabu, kad ir jam pačiam perdavė pomėgį šokinėti iš parašiuto. 

„Mano pirmasis šuolis buvo 1994-aisiais, man tuomet buvo 14 metų. Mano tėtis šokinėjo, skraidydavo su sklandytuvu. Dažnai jis manes neveždavo į darželį, nes pats labai bliaudavau, kad mane paimtų į aerodromą. Labai dažnai jis mane pasiimdavo, augau aerodrome, mačiau parašiutus, lėktuvus. Tad niekas nenustebo, kad ten ir likau“, – dalinasi vyras. 

REKLAMA
REKLAMA

Paradoksalu, bet Deividas neslepia, kad iki šiol paniškai bijo skristi lėktuvu. Visgi orą parašiutu jis skrodžia jau ne vieną dešimtmetį.

„Aš paniškai bijodavau skrydžio parašiutu, tėtis vis manęs paklausdavo, ar nenorėčiau šokti. Kai pradėjau šokinėti, buvo tik šuoliai solo, jokio tandemo. Patys mokydavomės taisyklingos figūros krentant, šokdavome patys ir taip mokėmės“, – sako parašiutininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas apie šuolius, vyras tikina, kad kritimo greitis priklauso nuo žmogaus formos. Tiesa, kartais jis gali pasiekti net ir 400 km/h greitį.

Įdomu ir tai, kad pats D. Raguckas dalyvauja ir įvairiuose čempionatuose, yra atstovavęs Lietuvos parašiutų sporto tikslaus nusileidimo rinktinei Europos čempionate, taip pat ir FAI pasaulio taurės varžybose. 

REKLAMA

„Iš tūkstančio metrų šoka penki žmonės – tai Lietuvos rinktinės komanda. Jie turi šiek tiek laiko pasidalinti aukščiais, ten turi nusileisti ant didžiulio čiužinio. Jo centre yra 2 eurų moneta, į kurią pataikius užsidega 0. Taškų surinkti reikia ne kuo daugiau, o kuo mažiau. Jeigu pataikei centimetru šalia, užsidega daugiau taškų.

REKLAMA

Mūsų batai yra taip specialiai pagaminti, kad jų kulnai yra nusmailinti. Kulno skersmuo yra 1 centimetro“, – tikina vyras. 

Deividas taip pat sako, kad jis yra „Lietuvos parašiutizmo sporto Rūta Ščiogolevaitė“, nes kaip ji „Eurovizijos“ atrankose lieka antra, taip ir jis čempionatuose pasiekia tik antrą vietą. 

„Visada lieku tik antras arba trečias. Kai vedžiau čempionatų statistiką, 2 ir 3 vietų surinkęs buvau apie 14. <...> Pirmas parašiutas man yra neišsiskleidęs 9 kartus. Sakyčiau, kad viskas tada būna labai aišku ir ramu, nes neturiu teisės ir labai ilgai bijoti ir galvoti. Aišku, žiūrint ar turi didelio ar mažo greičio problemą“, – sako pašnekovas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyras neslepia, kad parašiutininkai save vadina prietaringais ir dažnai stengiasi nesakyti tam tikrų žodžių. 

„Sakome, kad esame prietaringi. Kiekvienas parašiutininkas turi savo knygelę, kurioje rašosi, kelintas buvo šuolis, jo datą, lėktuvo, parašiuto tipą rašosi, laisvo kritimo laiką, užduotį. Esu šokęs iš 150 metrų aukščio per aviacijos šventę. Dabar gaminu savo trečią dokumentinį filmą apie Lietuvos aviacijos istoriją“, – teigia jis.

REKLAMA

Tris dukras su žmona auginantis vyras atviras – jam dažnai tenka žongliruoti tarp asmeninio gyvenimo ir darbo. 

Nors savo laisvą laiką jis dažnai leidžia estremaliai, pripažįsta, kad šeimos nariai tokio pomėgio neturi ir dažnai prie jo taikosi. 

„Žmoną per pirmąjį pasimatymą ją pasikviečiau pasiveikščioti tarp debesų. Jai patiko, bet dabar žinant ją suprantu, kad ji turėjo daug perlipti per save, nes ji nemėgsta šuolių, skrydžių, ji nemėgsta skardžių ir aukščio“, – kalba Deividas ir priduria, kad yra ir ekstremalų, kurie visokiomis formomis nori šokti iš parašiuto: „Yra klaipėdiečiai šokę į paplūdimį nuogi.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų