Tautiniai šokiai ir muzika vienija visus, nepaisant jų amžiaus, lyties ir profesijos. Prie 65-ąjį jubiliejų švenčiančio KTU tautinio meno ansamblio muzikantų koncertuose prisijungs ir dvi buvusios „nemunietės“ – medikės Dalia Jarušaitienė ir Ašara Bačauskaitė.

Kaip dažnai lankotės pas žmones baltais chalatais? Jie suteikia saugumo jausmą? Kelia pagarbą savo žinių ir praktikos bagažu? Apsilankius pas gydytoją patikime jam savo sveikatą, tačiau kartu žinome, kad jis – savo srities specialistas. Tačiau kaip atrodo tas žmogus, kuris pasibaigus darbo dienai užrakina kabineto duris? Ar jį atpažintumėme koncerte grojant lietuvių laudies instrumentu?

Apsilankius Kauno klinikose pas oftalmologę Dalią Jarušaitienę iš pažiūros nepasakytumėte, kad ji – tautinio meno atstovė, kuri nuo pat mažumės groja kanklėmis. Būdama dar vaikas D. Jarušaitienė girdėdavo kaip mama skambina kanklėmis, dainuodavo kartu su ja, eidavo į kapelų šventę „Grok, Jurgeli“. Jaunoji kanklininkė sekė medikių mamos ir močiutės pėdomis: „kad į mediciną stosiu, tai aš nuo vaikystės buvau užprogramuota. Galvojau, kad dantistė būsiu, lėlėms dantis taisiau.” Nors gydytojos mama taip pat oftalmologė, tačiau pati D. Jarušaitienė mokėsi savarankiškai ir mamos pagalbos neprašė.

REKLAMA

Tuometinio Kauno medicinos universiteto studentė sugebėjo derinti didelį mokslo krūvį ir muziką. Nors būsimoji gydytoja studijavo medicinos universitete, tačiau mamai rekomendavus pradėjo lankyti KTU tautinio meno ansamblį „Nemunas“, kuriame galėdavo atsipalaiduoti nuo mokslų, pajusti laisvę ir tikrąjį „studentavimą“: „man čia toks tikras studentiškas gyvenimas. Namuose ir medicinoje man tas neatsiskleisdavo.“ – prisiminė studijų laikus Kauno klinikų oftalmologė. Gabi kanklininkė pareigingai lankė repeticijas derindama jas su dideliu mokslo krūviu. Dabar D. Jarušaitienė buvimą ansamblyje mena kaip gražiausią laiką. Kartu su ansambliu ji buvo daugelyje kelionių, bet labiausiai jai įsiminė kelionė į Meksiką: „Kelionėje visi taip susibendravome, o kadangi tai buvo tautinis kolektyvas, tai labai sustiprėjo tautinis patriotiškumas ir kolektyvinė dvasia“.

Tame pačiame ansamblyje „Nemunas“ kanklėmis nuo studijų laikų iki šiol groja dar viena gydytoja – tai odontologė Ašara Bačauskaitė, „Ašaros praktika“ odontologijos klinikos direktorė. Ji, kaip ir oftalmologė D. Jarušaitienė, mėgo muziką nuo vaikystės: „kiekvienas namų apyvokos daiktas tapdavo muzikos instrumentu, pavyzdžiui, grodavau orkaite“ – juokiasi odontologė. Su kanklėmis „Ašaros praktika“ direktorė susipažino atėjusi į muzikos mokyklą: norėjo stoti į fortepioną, bet mokytoja pasiūlė groti kanklėmis. „Pradėjusi lankyti muzikos mokyklą net neįsivaizdavau kaip tos kanklės turi atrodyti“ – juokiasi odontologė ir prisimena kaip skaudėdavo pirštus grojant, bet, pasak gydytojos, „ko dėl muzikos nepadarysi“.

Visa laiką, kol mokėsi mokykloje, odontologė derino kankles su pramoginiais šokiais - abu dalykai jai buvo hobis. Tačiau teko pasirinkti: rimtai užsiimti šokiais arba išlaikyti gerą mokymosi lygi ir toliau muzikuoti. „Nemaniau, kad ateityje karjerą siesiu su pramoginiais šokiais, todėl pasirinkau muziką“ – prisimena A. Bačauskaitė. Nugalėjus mokslui ir muzikai odontologė pradėjo lankyti KTU tautinio meno ansamblį „Nemunas“, kuris buvo draugiškas ir priimė medikę, tačiau čia teko įdėti labai daug pastangų derinant mokslus ir repeticijas.

REKLAMA

Dabar po darbo abi gydytojos skuba į repeticijas, kuriose ruošiasi ansamblio „Nemunas“ 65-ojo jubiliejaus finaliniam koncertui. „Vyrui aš pasakiau, kad eisiu groti, o jis mato, kad aš visa spurdu, taip stipriai noriu.“ – su entuziazmu sako oftalmologė Dalia Jarušaitienė. „Tokia didelė bendruomenė kaip tautinio meno ansamblis „Nemunas“ tikrai geba sukurti jaukią atmosferą aplink save. Būtent to reikia visuomenei, kad pasijustų viena bendrija, kad pajustų lietuviško tautinio meno dvasią ir pasimėgautų ja.“ – į jubiliejinius koncertus kviečia odontologė Ašara Bačauskaitė.

***

Jubiliejiniai KTU ansamblio „Nemunas“ koncertai:

Lapkričio 22 d. 14 val. – šv. Mišios Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje (Sobore), buvusių „Nemuno“ vadovų ir ansambliečių atminimo pagerbimas. Po mišių koncertas „Ašarom sidabro“.


Rašyti komentarą...
b
baba
2014-11-18 15:00:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
O o o , kazkas teigiamo ir grazaus interneto pulapyje !! Nei nuzudymo, nei prokuroru!?? Sveikiname...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų