2011 metų gruodžio 17, 18 dienomis Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia į dar vieną premjerą, skirtą jauniesiems teatro žiūrovams. Tai – Justino Marcinkevičiaus „Grybų karas", kurį su savo studentais režisuoja turbūt labiausiai pasaulyje šį kūrinį mylintis žmogus – aktorius, režisierius ir pedagogas Valentinas Masalskis.

Pastaraisiais metais scenoje įgyvendinęs ne vieną sudėtingos dramaturgijos pastatymą pagal Fiodoro Dostojevskio, Thomaso Benhardto, Tankredo Dorsto kūrybą, su spektakliu vaikams jis susiduria pirmą kartą. Jau visą dešimtmetį Masalskis bendradarbiauja su dalininke Renata Valčik, o pastaruoju metu – ir su kompozitore Nijole Sinkevičiūte-Kriūniene. Spektaklyje „Grybų karas“ vaidins šiuo metu iš Vilniaus į Klaipėdą persikėlę aktoriai Laima Akstinaitė, Diana Birenytė, Martynas Enčius, Ieva Gintautaitė, Deimantė Grigaitytė, Margarita Intaitė, Neringa Krunglevičiūtė, Jūratė Leinartaitė, Evelina Lozdovskaja, Ieva Mikėnaitė, Elena Ozarinskaitė ir Raminta Šniaukštaitė.

Justinas Marcinkevičius (1930–2011) – labiausiai žinomas nūdienos poetas, dramaturgas, vertėjas. Studijavęs lietuvių kalbą ir literatūrą Vilniaus universiteto istorijos ir filologijos fakultete, jis dirbo žurnalų „Genys“, „Pergalė“ redakcijose, o nuo 1965 m. atsidėjo rašymui.

REKLAMA

Teatro scenoje išgarsėjęs „Mindaugu“ (1969), „Katedra“ (1971), „Mažvydu“ (1978), dilogija „Prometėjas. Ikaras“ (1981), puikiu Adomo Mickevičiaus „Vėlinių“ vertimu, poetas rašė ir vaikams – iki šiol vis perleidžiamos jo poemos „Grybų karas“ (1958) ir „Voro vestuvės“ (1980), ne kartą sulakusios režisierių bei kompozitorių dėmesio daugelyje Lietuvos teatrų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų