Garsenybės dovanojo „Tarp pilkų debesų“ seansus savo mokyklų mokiniams

Rūtos Šepetys romano motyvais sukurtas ir Mariaus Markevičiaus režisuotas filmas „Tarp pilkų debesų“ jau du mėnesius rodomas Lietuvos kino teatruose. Lietuvių tremties istoriją paliečiantis filmas iš naujo suvedė žinomus žmones ir jų jaunystės mokyklas.

11

Ledo ritulininkas Dainius Zubrus, modelis Edita Vilkevičiūtė, akordeonistas Martynas Levickis ir krepšininkas Jonas Valančiūnas padovanojo filmo seansą bei susitikimą su režisieriumi savo mokyklos mokiniams ir patys juose sudalyvavo.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Garsenybės surengė „Tarp pilkų debesų“ seansus savo mokyklų mokiniams

Amerikoje šiuo metu gyvenančiam Dainiui Zubrui tremties tema pažįstama ne iš knygos puslapių: ištremti buvo jo seneliai, 1951-aisiais tremtyje gimė jo tėtis. Prieš išvykdamas mokytis ir treniruotis į Ukrainą, sportininkas lankė Elektrėnų 1-ąją vidurinę mokyklą, čia baigė šešias klases. „Tarp pilkų debesų“ seansas sugražino jį į vaikystę Elektrėnuose.

„Buvo gera matyti 350 vaikų, kaip susikaupę, susidomėję jie žiūrėjo filmą, po seanso liko ir ilgai nepaleido režisieriaus klausinėdami įvairiausių klausimų“, – sako D.Zubrus.

Seansą Utenos „Saulės“ gimnazijos moksleiviams suorganizavo krepšininko Jono Valančiūno mama Danutė Valančiūnaitė. „Gimnazija šiemet šventė 100 metų jubiliejų. Nors Jono sezono metu iš Toronto nepaleidžia ir jis atvykti negalėjo, tačiau norėjo padovanoti šį seansą savo mokyklai jubiliejaus proga, – pasakoja D.Valančiūnaitė. – Pagrindinė filmo herojė jauna mergina, todėl vaikams lengva susitapatinti. Vaikai užgriuvo režisierių su klausimais, tarp jų – ir apie filmo pavadinimą, kodėl jam įdomi ši tema, nors pats gyvena užsienyje“. Krepšininko mama sakė, kad J.Valančiūnas laukia, kai galės filmą pamatyti JAV, Amerikos kino teatruose „Tarp pilkų debesų“ pasirodys sausio 11 d.

Filmo seansą Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijai padovanojo ir modelis Edita Vilkevičiūtė. „Labai džiaugiuosi, kad pavyko pačiai sudalyvauti šiame seanse savo mokyklai, – nuotaikingai kalbėjo visame pasaulyje žinoma manekenė. – Į kino salę sukvietėme net 250 vaikų. Jie daugiausiai domėjosi filmo kūrimo užkulisiais ir režisieriaus darbo ypatumais, paties Mariaus jausmais Lietuvai“.

REKLAMA

„Filmo seansas, rodos, praskriejo akimirksniu – tiek buvome visi į jį įsitraukę“, – prisimena akordeonistas Martynas Levickis. Prieš įstodamas į Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnaziją, aštuonias klases jis baigė Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje. „Mokyklos bendruomenė visomis išgalėmis puoselėja kūrybiškumą, organizuoja įvairiausias užklasines veiklas ir skatina savanorystę. Dėl šių priežaščių ir turiu išlikusį tvarų ir man labai svarbų ryšį su „Juventos“ progimnazija bei jos mokytojais. Ir būtent dėl to nutariau į filmą „Tarp pilkų debesų“ pakviesti šią mokyklą. Ji padėjo tvirtus pamatus mano, kaip menininko ir, visų pirmiausia, kaip žmogaus, keliui“, – jautriai pasakoja M.Levickis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų